2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Továbbjutás csoportelsőként: Audi ETO-Ljubljana 26-21

Utolsó csoportmérkőzésén végig vezetett, és öt góllal nyert a Krim Ljubjana ellen az Audi ETO KC a BL-ben, így csoportelsőként jutott tovább.

GYŐRI AUDI ETO KC - KRIM LJUBLJANA 26-21 (11-9)
Női kézilabda BL, csoportkör 6. forduló

Konkoly Csaba: Elégedett vagyok, hogy első helyen jutottunk tovább a csoportból, és néha akadozó támadójátékunk ellenére ma is sikerült nyerni. Örülök, ennek a kicsit izzadtságszagú győzelemnek. Sok sikert kívánunk a válogatott játékosoknak az EB-n, aztán várjuk vissza őket, és remélem menetelünk tovább b a BL-ben. Egyre jobb csapatok jönnek, de ezek között mi is ott vagyunk.

Pálinger Katalin: A második félidőre elfáradt a Ljubljana, így többször tudtam indítani a szélsőket. Ebből szerencsére  eredményesek voltunk. Mi végig tartottuk azt a tempót, amit az első félidőben produkáltunk. Ma még kicsit ünnepelünk, aztán koncentrálunk az Európa-bajnokságra.

A BL-mérkőzést a Magvassy-csarnokban tekintette meg Borkai Zsolt, a MOB frissen megválasztott elnöke, Győr polgármestere.

Győri Audi ETO KC-RK Krim Ljubljana - képriport - fotók: Bertleff András.

60. perc: Vége a mérkőzésnek.

59. perc: Mavsar hetesből ejt a kapuba. 26-21.

58. perc: Kovacsics passzol, Gros lő. Gól. 26-20.

57. perc: Varlec, majd Görbicz is gólt szerez. 25-20.

56. perc: Mavsar hetesből eredményes. 24-19.

55. perc: A nagy rohanásban potyognak  gólok. Koren. 24-18.

54. perc: Mavsar ejti át Pálingert. 24-17.

53. perc: Vergeljuk ötödik lövéséből ötödik gólját szerzi. 23-16. Vérten válaszol. 24-16.

Az Audi ETO utolsó csoportmérkőzésére visszaért Budapestről Borkai Zsolt Győr polgármestere is, akit órákkal ezelőtt válaszottak meg a Magyar Ollimpiai Bizottság elnökének.

"Köszönöm a MOB közgyűlésének, hogy támogatott. Csak akkor tudunk elérni eredméyneket, ha együtt dolgozunk, és erre ígéretet kaptam. Győr semmiképp sem fog háttérbe szorulni sem az életemben, sem a munkámban, amit elkezdtünk folytatjuk. Tisztában vagyunk vele, hogy a városnak, és ennek a nagyszerű csapatnak szüksége van egy multifunkcionális, a mostaninál nagyobb sportcsarnokra. Remélem a közeljövőben felépülhet egy ilyen a megyszékhelyen" -mondta a mérkőzés előtt Borkai Zsolt.

52. perc: Pálinger véd, és indítja Mravikovát. 23-15.

50. perc: Vértenről marad le a védőfal. 22-15.

49. perc: Gros volt csapata ellen lő gólt. 21-15.

48. perc: Vérten indításból lő gólt. 20-14. Emberelőnyben az ETO, Varlec azonban így is betalál. 20-15.

46. perc: Mavsar megy át a győri falon. 19-14.

45. perc: Mavsar beállóból ejti át Pálingert. 18-13. Görbicz eső akciógólja is megvan. 19-13.

44. perc: Gyors gólváltás. Amorim, majd Vergeljuk talál be. 18-12.

43. perc: Tizenegy perc után újra gólt lő a Krim. Penezic eredményes. 17-11.

42. perc: Mayert állítják ki.

41. perc: Mravikova-gól. 17-10. Időt kér a Krim.

39. perc: Pálinger véd, és indítja Mravikovát. Gól. 15-10. Bradeanu is betalál. 16-10.

38. perc: Görbicz nagy passzából Mravikova lő gól a jobb szélről. 14-10.

35. perc: Pálinger indítása pontos,  Stefanisin rosszul jön ki kapuból, Vértennek így nics nehéz dolga. 13-10

33. perc: Görbicz hetese most pontos. 12-10.

32. perc: Jobbátlövőből Ceckova szerez gólt. 11-10.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Lundét Pálinger váltja az ETO kapujában.

30. perc: Vergeljuk beállóból szerez gólt. 10-9. Amorim átlövi a sáncot. 11-9. Vége az első félidőnek.

29. perc: A Ljubljana kér időt.

27. perc: Hosszú idő után újra egy győri átlövés gól. Amorim. 10-7. Penezic máris válaszol. 10-8.

26. perc: Újabb szlovén labdaszerzés. Vergeljuk góllal zárja a támadást. 9-7.

25. perc: Vranec az első kétgólos a Krimnél. 9-6.

23. perc: Amorim kapott két percet.

22. perc: Görbicz hetesét védi Grubisic. Vérten helyére Szegedi állt be.

21. perc: Lunde indítja Mravikovát, aki kis szerencsével belövi első gólját. 9-5.

20. perc: Vérten szerez labdát, ziccerig viszi, és gólt lő. 8-5.

19. perc: Koren gyors índításból eredményes. 7-5.

18. perc: Spiridont találja meg Görbicz passza a falban. Szép gól. 7-4.

17. perc: Labdaszerzés, lerohanás, Vérten-gól. 6-4.

16. perc: Konkoly Csaba időt kér, és határozottabb támadásokat kér csapatától.

15. perc: Vergeljuk egy indítás után kerül ziccerbe. 5-4.

14. perc: Varlec erős lövésére nem ér oda Lunde. 5-3.

13. perc: Lekic sokadik kísérlete most eredményes. 4-2. Bradeanut nem tudják megállítani. 5-2.

11. perc: Lunde eddig 6 lövésből ötöt védett. Ezúttal Lekic próbálkozását üti ki.

10. perc: Remekül előkészített lövés. Gros kilencről vágja a jobb alsóba a labdát. 4-1.

8. perc: Ceckova a jobb szélről szerzi a Krim első gólját. 3-1.

7. perc: Lekic büntetőjét védi Lunde!

5. perc: Bradeanu lő bombagólt. 3-0.

4. perc: Görbicz második hetesét is belövi. 2-0.

1. perc: A Magyar Olimpiai Bizottság elnökét Görbicz Anita köszöntötte a találkozó előtt. A meccset aKrim kezdte. Nálunk Lunde áll a kapuban. Előtte Mravikova, Bradeanu, Spiridon, Hornyák, Amorim, és Vérten a pályán védekezésben. Görbicz hetesgóljával vezetünk 1-0.

KRIM LJUBLJANA:

GYŐRI AUDI ETO KC:

Lássuk, hogy látja Konkoly Csaba edző az esélyeket! A győriek mestere a handball.hu-nak nyilatkozott.

handball.hu: A Zvezda elleni mérkőzés előtt azt nyilatkoztad, hogy szeretnétek végre hazai közönség előtt is megmutatni, hogy mire vagytok képesek. Hogy látod, ez sikerült?

Konkoly Csaba: Igen, szinte maradéktalanul, még akkor is, ha az ellenfélnek behatároltak voltak a taktikai lehetőségei, gondolok itt Posztnova kiesésére. Ugyanott folytattuk tovább, ahol a Podravka ellen idegenben befejeztük, és végre a hazai közönségünket is minőségi játékkal tudtuk kiszolgálni.

Kezdtünk egy olyan határozott, fegyelmezett védekezéssel, amely mindennek az alapja, és ennek meg is lett az eredménye, hiszen sikerült meglépnünk, aztán már végig a kezünkben tudtuk tartani a mérkőzést.

A második félidőben volt egy megtorpanásunk, ez intő jel a továbbiakra nézve. Mindenképpen arra kell törekednünk, hogy a második játékrész eleje és közepe is úgy kezdődjön, mint a mérkőzés kezdete.

Ettől függetlenül szerintem mind a gólkülönbség, mind pedig a mutatott játék miatt, természetesen nem eltelve, de elégedettek lehetünk önmagunkkal, hiszen ezt már nagyon régen vártuk, és a közvélemény számára is méltó választ adtunk.

handball.hu: Mennyire tudtok felszabadultan készülni az utolsó csoportmeccsetekre annak tudatában, hogy a legjobb nyolc közé jutásotok már biztos?

Konkoly: Nagyon remélem, hogy ha eddig az eredménykényszer alatt döntő pillanatokban így tudtunk kézilabdázni, az megint egy olyan pozitív visszajelzés volt, hogy higgyük el, mennyire sokat jelent, ha csapatként tudunk kézilabdázni.

Továbbra is ezt várjuk el magunktól, várom el a lányoktól az edzésmunkájukat is nézve. Teljes elánnal készülünk, kimondva, kimondatlanul természetesen a csoportgyőzelemre törekszünk.

handball.hu: Nehezebb meccsre számítasz a Krim ellen, mint az oroszokkal szemben?

Konkoly: Mindenképpen. Olyan szempontból is, hogy egyszer már legyőztük őket, amire nem szabad építenünk. Szerintem ők is átértékelték, átgondolták azt a mérkőzést.

Játszottak egy nehezebb meccset a Podravka ellen, ahol a kezükben tartották az irányítást, kétszer felengedték az ellenfelüket, de végig megtartották az előnyüket, és győztesként hagyhatták el a hazai pályát.

Valamivel színesebb kézilabdát is játszanak, mint a Zvezda, egyrészt kiismerhetetlenebbek, másrészt pedig az a fajta teljesítménykényszer rajtuk sincsen, mint ami velünk kapcsolatban sincs.

Ők mindig arról voltak híresebbek, hogy ilyenkor még felszabadultabban kézilabdáznak, míg mi viszonylag taktikai, fegyelmezett játékra vagyunk berendezkedve. Mi teljesítettünk mindent, amit a szezon ezen felére terveztünk, tehát úgy érzem, hogy tisztességesen helytálltunk.

Bajnokok Ligája, csoportkör, D-csoport, 6. forduló

Győri Audi ETO KC – RK Krim Mercator
2010. november 20. (szombat), 17.15, Győr, Magvassy Mihály Sportcsarnok

Játékvezetők: Oyvind Togstad, Rune Kristiansen (norvégok)

A mérkőzést online közvetíti a kisalfold.hu.

Bajnokok Ligája, a D-csoport állása

1. Győri Audi ETO KC 5 4 0 1 157-132 25 8 pont
2. RK Krim Mercator 5 4 0 1 160-147 13 8 pont
3. HK Zvezda Zvenyigorod 5 2 0 3 142-156 -14 4 pont
4. RK Podravka Vegeta 5 0 0 5 128-152 -24 0 pont

Továbbjutott a Győri Audi ETO KC és az RK Krim Mercator.

A csoport másik mérkőzése

RK Podravka Vegeta – HK Zvezda Zvenyigorod
2010. november 21. (vasárnap), 17.15, Kapronca
Játékvezetők: Kürsad Erdogan, Ibrahim Özdeniz (törökök)

• 4. sprite 2010. november 21. 11:09
    „Egy ilyen meccsre min. 3500 mennének ki. A körülmények miatt, amit az ülőhelyek hiánya okoz sokan, főleg családosok, és akik ország messzebbi részéről jönnének otthon maradnak.
    Nagyon komoly sportélmény. Klasszis játékosok, hajtás óriási hangulat - ami a tV-n nem jön át- minden adott, csak a csarnok nem.
    Borkai Úr!
    Folyamatosan a témán leszünk, nem hagyjuk elfelejteni.”
  • 3. Nagy3845 2010. november 21. 09:02
    „Remélhetőleg az új csarnok is ilyen hangulatos lesz, hogy meg tudjuk tölteni tartalommal. Bennünk van. Ismételten jó pihenést, illetve jó válogatottat kívánok.”
  • 2. Primax 2010. november 20. 20:44
    „Ez az !
    Szép volt csajok, gyönyörű ez a győzelem és a csoportelsőség is.
    HAJRÁ ETO ! ! ! ! ! ! !”
  • 1. CsabaKiraly 2010. november 20. 17:17
    „Hol van az on-line kozvetites? Itt vagy az NSO-n? Ki tudja? Hajra ETO :-) Anita legyel a felesegem Angyalka :-))”

Labdarúgó NB II: döntetlent játszott a Gyirmót, de vezeti a tabellát

A Budaörs otthonában 1-1-es döntetlent játszott a Gyirmót csapata. Az ETO II magabiztosan győzött. Tovább olvasom