2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Tovább tart az ETO menetelése

Győri ETO FC–Diósgyőr 2–1. A szoros eredmény ellenére a győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Kezdő sípszó előtt Tarsoly Csaba tulajdonos, valamint Lencse Gyula technikai vezető köszöntötte Stark Pétert, az ETO válogatott védőjét, aki az előző fordulóban Békéscsabán lépett pályára kétszázadszor a magyar élvonalban.

Vincze Ottó tör kapura
Egyébként a találkozó előtti napon még kérdéses volt, az ETO csatárának, Kenesei Krisztiánnak a szereplése. Igaz, Reszeli Soós István szakmai igazgató beharangozójában célzott rá, minden bizonnyal a támadóval sokkal hatékonyabb lenne a győri zöld-fehérek játéka. Nos, így is lett.

Kenesei ugyanis ott volt a kezdő 11-ben, s ha már felhúzta az ETO szerelését, egy remek találattal hamar le is tette a névjegyét. A gyors vezetés után joggal várhatta a közönség, az ETO csakúgy, mint a Zalaegerszeg ellen majd most is további gólokat szerez. A támadásokkal nem is volt baj, a győriek ötletesen építették fel támadásaikat, csupán a befejezésekkel akadtak mindig problémák. A vendég csapat pedig az első félidőben gyakorlatilag egyszer volt veszélyes a győri kapura, igaz, akkor Egressy majdnem ki is egyenlített.

Szünet után aztán feljavult a piros-fehérben játszó diósgyőri együttes, bár az ETO ekkorra már sérülések miatt kénytelen volt megbontani az első játékrészben elfogadhatóan muzsikáló csapatát. Csaknem negyedóra kellett, hogy ismét összerázódjon az ETO, egy nagyszerű támadás végén aztán növelte is előnyét a Rába-parti gárda. Ekkor úgy tűnt, eldőlni látszott a három pont sorsa, azonban Egressy váratlan találata feltüzelte a vendég miskolciakat, így kissé izgalmassá váltak az utolsó percek.

A szoros végeredmény ellenére az ETO győzelme tulajdonképpen egy pillanatig sem forgott veszélyben, s ha nem is túl magas színvonalú, de helyenként látványos játékkal végül magabiztosan gyűjtötte be a három pontot a zöld-fehér csapat.

Ez történt...

5. p: Sarokrúgáshoz jutott az ETO. A kis szögletet Kenesei és Varga végezte el, előbbi a 16-os bal sarkából a hosszú sarok felé ívelt, Jäkl ugyan mozdult a lövésre, de végül a labda érintés nélkül a kapu bal sarkába vágódott. 1–0.
29. p: A győri kaputól 22 méterre szabadrúgáshoz jutott a Diósgyőr. Tisza lövése megpattant, Sztevanovics bravúrral tenyerelt a labdába, a közelben álló Egressy pedig csak a kapufát találta el.
53. p: Egressy nagy helyzetben lépett ki a győri védők közül, kissé kisodródott, így lövése elgurult a hazai kapu előtt.
72. p: Látványos góllal növelte előnyét az ETO. Lendvai remekül indította a jobb szélen előre iramodó Pericet, aki középre gurított, az érkező Priskin pedig 14 méterről laposan a kapuba gurított. 2–0.
82. p: Váratlanul szépített a Diósgyőr. Halgas a jobb oldali szöglet zászlónál alaposan becsapta a rárontó Makrát, beadása után még Pusztai blokkolt egy lövést, de Egressy elé került a labda, aki laposan a győri kapu bal oldalába lőtt. 2–1.