2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Tovább tart az ETO FC veretlenségi sorozata!

Labdarúgás - Továbbra is veretlen a tavaszi idényben a Győri ETO FC. Starkék a listavezető DVSC otthonában értek el 2-2-es döntetlent. A Loki kétszer is vezetett. Böőr Zoltán a hosszabbításban szerezte az egy pontot érő találatot.

DEBRECENI VSC - GYŐRI ETO FC 2-2 (1-1)
Soproni Liga, 17. forduló
Debrecen, 4000 néző
Vezette: Fábián

DVSC: Poleksic - Bernáth, Fodor M., Mészáros N., Leandro - Katona, Varga J., Czvitkovics, Szakály P. - Rudolf, Oláh L. (Dombi 46.p.)
Vezetőedző:Herczeg András

Győri ETO FC: Sztevanovic - Bank (Dorogi 84.p.), Stark, Stanisic, Völgyi - Böőr, Supic, Józsi, Bicak (Sánta 84.p.) - Brnovic (Kink 46.p.), Aleksidze
Vezetőedző: Dragoljub Bekvalac

Gólok: Czvitkovics (7.p.), Szakály (72.p.) ill. Aleksidze (27.p.), Böőr (92.p.)

Kaposvár-DVTK 1-0

90. perc: Kezezésért Dombi kap sárgát. A hosszabbítás 2. percében egyenlít az ETO!!! Kink szép cselek után ívelt a kapu elé a bal oldalról. A hosszúról Aleksidze lőtt. Poleksic  kiütötte a labdát Böőr elé, aki a léc alá bombázott. 2-2.

88. perc: Leandro most 18 méterről lőhetett szabadrúgást. A változatosság kedvéért, a jobb kapufa mellé ment a labda.

85. perc: Leandro 20 méteres szabadrúgása ment centikkel a bal kapufa mellé.

84. perc: Kettős csere az TO-nál. Bank és Bicak le, Dorogi és Sánta be.

80. perc: Völgyi küldött kapura egy bombát 25 méterről. Poleksic csak kiütni tudta a léc alá tartó labdát.

72. perc: Vezet a Loki! Dombi adott középre jobbról. Az ötösön, két védő között érkezett Szakály, és a jobb felső sarokba fejelt. 2-1.

69. perc: Stark buktatta Rudolfot a kaputól 20 méterre. A szabadrúgást Cvitkovics a sorfalba lőtte.

64. perc: Varga vette észre, hogy Sztevanovic kijött a kapuból. Harmincról emelt fölé.

60. perc: Veszélyes debreceni kontra, amely csaknem góllal ért véget. Rudolf három védő kíséretében ugratta ki a lendületből érkező Czvitkovicsot, aki 16 méterről kapásból lőtt. Sztevanovic vetődött, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

56. perc: Bicak is sárga lapot kap. Vargát szerelte szabálytalanul.

53. perc: Leandro ívelt a kapu elé a bal oldalról az alapvonal közléből. Sztevanovic beleütött a labdába, amely a hosszú oldalon érkező Dombi elé került. A DVSC rutinos játékosa bevállalta a kapáslövést. Ez majdnem gólt ért. Sasa bravúrral védte a bal felsőbe tartó bombát.

52. perc: Józsi kap sárga lapot, miután felrúgta Rudolfot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Mindkét csapat cserélt a szünetben, a hazaiaknál Oláh helyett Dombi, az ETO-ba Brnovic helyett Kink állt be.

Közben véget ért az Újpest-Vasas találkozó. A lilák 3-1-re nyertek.

Félidei eredmények a 19 órakor kezdődött meccsekről:

Siófok-Nyíregyháza 3-0

45. perc: Nincs hosszabbítás, vége az első félidőnek.

44. perc: Supic vállalt be egy életerős lövést huszonötről. Nem sokkal ment a bal kapufa mellé.

36. perc: Emberhátrányba kerül a Debrecen. Bernáth hátulról rúgta fel Bicakot, úgy, hogy a labda már a közelben sem volt.

34. perc: Óriási ziccer mindkét oldalon, egy percen belül. Előbb Oláh fejelt kapu fölé 2 méterről, majd Brnovic 14 méteres lapos lövését hárította Poleksic.

32. perc: Rudolf szólózott, majd tüzelt 12 méterről, kissé kiszorított helyzetből. Sztevanovic bravúrral védett.

27. perc: Egyenlít az ETO!!! Völgyi vezette be a labdát a bal oldalon a büntető területen belülre. Poleksic rosszul mozdult ki. Völgyi pontosan passzolt a középen érkező Aleksidze elé, aki három védőt megelőzve az üresen maradt kapu közepébe passzolt 6 méterről. 1-1.

25. perc: A pályán nagy a küzdelem mezőnyben, a győri kispadon pedig előkerül a jegyzetfüzet. Halasi Szabolcs írja fel Dragoljub Bekvalac utasításait, amelyek telefonon érkeznek.

23. perc: Supic vezethette a labdát a DVSC térfelén zavartalanul. Jó húszról rászúrta. Nem sokkal a kapu fölé.

22. perc: Rudolf vette át a labdát három védő között a győri kapu előterében. 12 méterről lőtt volna, ám a labda Stanisic lábában elekadt.

17. perc: Bicak adott be a bal oldalról. Brnovic előzte meg a védőket az ötösön. Csúsztatott fejese mellé ment.

7. perc: Vezet a Debrecen! Czvitkovics cselezte be magát a győri tizenhatoson belülre Józsi mellett. Kiszorított helyzetből szeretett volna beadni. Ez annyira jól sikerüklt, hogy gól lett belőle. 1-0.

4. perc: Továbbra is nyomás alatt a hazai kapu. Az ETO erre a meccsre edzője nélkül érkezett. Dragoljub Bekvalac betegség miatt nem lehet itt a találkozón. A szakmai stábnak telefonon keresztül juttatja el utasításait a vezetőedző.

3. perc: ETO-ziccer. Józsi emelte át a védőkön a labdát, a leshatáron kiugró Böőr elé. Az ex-debreceni középpályás a kifutó Poleksiccel futott versenyt a labdáért, majd 14 méterről a kapu fölé emelt.

1. perc: A Debrecen kezdte a találkozót. Az első ETO támadás végén Brnovic lövését védte vetődve Poleksic.

Az időjárási viszontagságok miatt márciusban a Magyar Labdarúgó Szövetség úgy döntött, elhalasztja a teljes 17. fordulót. Az akkor elmaradt mérkőzéseket pótolják most a csapatok. A Győri ETO FC nehéz feladat előtt áll, hiszen a csapat Debrecenbe, az éllovas otthonába látogat. A hajdúságiak legutolsó öt bajnokijukat megnyerték, az ETO pedig tavasszal még veretlen az NB I-ben, így izgalmas mérkőzésre van kilátás.

A győri csapatban továbbra is sok a sérült, összesen nyolc játékos szerepel a maródiak listáján. A régóta hiányzó Koltai Tamás, Dudás Ádám, Pákolicz Dávid és Jarmo Ahjupera mellett Vladimir Djordjevic, Linas Pilibaitis, Bojan Neziri és Tokody Tibor játékára sem számíthat Dragoljub Bekvalac vezetőedző. Örömteli hír ugyanakkor, hogy Dudás Ádám és Koltai Tamás már labdával gyakorol, sőt, a csapat indulása előtti utolsó edzésen az egymás közötti játékba is beszállt a két saját nevelésű futballista. A győriek a tavasszal megszokott módon már kedden, egy nappal a mérkőzés előtt elutaztak Debrecenbe.

Völgyire (jobbra), ha lehetőséget kap, fontos szerep vár Debrecenben.

A sérülteken kívül még egy hiányzója van a győri csapatnak. A tizenkilenc találattal az NB I góllövőlistáját vezető Bajzát Péter a Vasas ellen begyűjtötte ötödik sárga lapját, ezért kénytelen kihagyni a soron következő bajnokit. A gólkirályjelölt így nem léphet pályára volt csapata ellen. Ott lehet az ETO-ban viszont Böőr Zoltán és Bojan Brnovic, akik szintén a DSVC-től érkeztek Győrbe.

A nehézségek ellenére a győriek szeretnék meglepni a bajnokaspiráns hazaiakat. Dragoljub Bekvalac elmondta, nem akarják megszakítani a jó sorozatot, és tovább őriznék tavaszi veretlenségüket. A zöld-fehérek vezetőedzője korábban már többször is hangsúlyozta, csapata minden mérkőzésen győzelemre játszik. Herczeg András, a DSVC klubmenedzsere szerint saját együttese is így van ezzel, és jó játékot vár a mérkőzéstől.

• 7. colomano 2009. május 08. 07:41
    „Reális, még sokkal jobb nem ott lenni Debrecenben, mint Bőcsre, Tökölre vagy éppen Jászberénybe menni.”
  • 6. Reális 2009. május 07. 17:42
    „Hol voltatok győriek tegnap?Mert Debrecenben nem,az biztos!Hajrá Ferencváros!”
  • 5. lali84 2009. május 07. 11:41
    „szerintem örüljünk hogy lett egy pont ezen a meccsen mert majd nem vereség lett a vége..még ha nem is olyan játék volt amit szeretnénk,de ez van!!!remélem meg nyerik a srácok a kupát!!sok sikert”
  • 4. vinyo 2009. május 07. 02:08
    „na hányadik?sivatagban hagytad az agyad? 1 elmaradt meccs? MK döntő?mit akarsz még ?”
  • 3. sivatag66 2009. május 07. 00:37
    „Veretlenség,az oké!!!!!
    De hányadik helyen van a csapat????????”
  • 2. loden70 2009. május 06. 23:41
    „Ha Bajzát isten Peti játszik biztos az ETO siker Debrecenbe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 1. Arrabona 2009. május 06. 22:01
    „Elég gyengén játszottunk ma, de ilyen a foci mégis kaptunk 1 pontot. Remélem a nem a Kupa-döntőn kapunk ki! A szombati rangadón csak a győzelem az elfogadható!”

Bécs-Budapest Kajak-Kenu és Evezős túra megyei állomásokkal

Az utóbbi évek folyamán a Bécs-Budapest Szupermaraton futóverseny meghatározó eseménnyé nőtte ki… Tovább olvasom