2017. 09. 19. kedd - Vilhelmina 12°C | 17°C Még több cikk.

Tovább az úton, újabb győzelem - Győri ETO-Eger 2-1 - fotók

Kamber és Koltai góljaival győzte le az ETO az Eger csapatát.

A listavezető, őszi bajnok Győr hazai környezetben 2-1-re nyert az újonc Eger együttese ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának első szombati mérkőzésén.

Pintér Attila vezetőedzőnek ez volt a 75. összecsapása a győriek kispadján.

OTP Bank Liga, 15. forduló: Győri ETO FC-Egri FC 2-1 (2-1)
Győr, 3000 néző, v.: Oláh

gólszerzők: Kamber (12.), Koltai (15.), illetve Németh N. (32.)
sárga lap: Trajkovic (45.), Pátkai (67.), Strestík (90.), illetve Kovács G. (64.), Albert (71.)

Győri ETO: Stevanovic - Tokody, Lipták, Takács Á., Völgyi - Pátkai, Kamber (Kronaveter, 73.), Trajkovic (Nicorec, 50.) - Varga R. (Andric, 59.), Strestík, Koltai

Eger: Brljak - Balog Zs., Kovács G., Mecinovic, Piller - Albert, Kabele (Horváth Z., 74.), Németh N., Pavicevic (Dobric, 79.), Farkas Á. (Hristov, 66.) - Vujovic

Győri ETO-Eger 2-1 Fotó: M.M.

A mérkőzés elején gyorsan kétgólos előnyt szerzett a Győr. A vendégcsapat ugyanakkor egy nagy védelmi hiba után szépített. A szünet után ellaposodott a játék, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, ezzel együtt az őszi bajnok, listavezető Győr megőrizte előnyét, így 14 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

71.p. Albert Á. kapott sárga lapot Pátkai felrúgásáért.

68.p. Pátkai kapott sárga lapot.

67.p. Farkas helyére Hristov érkezett a vendégeknél.

66.p. Völgyi szabadrúgása centikkel ment el a bal oldali kapufa mellett.

64.p. Kovács G. kapott sárga lapot, Stresítkkel szemben szabálytalankodott.

59.p. Vargát Andric válotta a győrieknél.

58.p. Az elmúlt percekben nem forogtak veszélyben a kapuk.

50.p. Trajkovic helyére Nicorec érkezett a pályára.

46.p. Vujovic 23 méterről elvégzett szabadrúgás veszélyesen tekerekedett  a kapu jobb felső sarka felé, de Stevanovic szögltere ütötte a labdát. Pontrúgás után tisztázni tudtak a győri védők.

Elkezdődött a második félidő!

Vége az első játékrésznek!

45.p. Trajkovic kapott sárga lapot reklamálásért.

40.p. Völgyi 25 méteres szabadrúgása a kapu közepe felé tarott, de Brljaknak nem okozott gondot a hárítás.

32.p. Szépítettek a vendégek! Takács óriásit hibázva Némethnek passzolt a tizenhatoson belül, aki egy csellel elfektette Stevanovicot és lőtt laposan a győri kapuba. (2-1)

30.p. Koltai 20 méteres lövése veszélyesen tartott a kapu jobb felső sarka felé, de Brljak hatalmas bravúrral a felső lécre tolta a labdát.

27.p. Varga jobb oldali szöglete után Kamber fejelt 14 méterről a kapu közepe felé, de Brljak hárított.

25.p. Továbbra is az ETO irányít, a vendégek az ellentámadásokban bíznak, de nem jelentenek veszélyt Stevanovic kapujára.

18.p. Strestík cselezett jobbról középre, majd bal lábbal lőtt a kapu jobb felső sarka felé, de Brljak szögletre ütötte a labdát.

15.p. Góóóóóóól! Koltai lőtt 22 méterről jobb lábbal, laposan a kapu jobb alsó sarkába. (2-0)

12.p. Góóóóól. Völgyi bal oldali beadása után Kamber fejelt 8 méterről tisztán a kapu jobb oldalába. (1-0)

6.p. Az elmúlt percekben főként a vendégek térfelén zajlott a játék, de komolyabb helyzetet nem dolgozott ki az ETO.

1.p. A győriek kezdték a mérkőzést.

Győri ETO FC – Egri FC
Játékvezető: Oláh (Kispál, Vámos)

ETO: Stevanovic – Tokody, Lipták, Takács Á., Völgyi – Trajkovic, Kamber, Pátkai – Koltai, Strestík, Varga R. Vezetőedző: Pintér Attila.
Csere: Molnár P. (k), Dinjar, Dudás, Kronaveter, Lang, Andric, Nicorec.

EGER: Brljak – Balog Zs., Mecinovic, Kovács G., Piller – Kabele, Albert Á., Cs. Pavicevic, Farkas Á. - G. Vujovic, Németh N. Vezetőedző: Simon Antal.
Csere: Sztankó (k), Hristov, Katona, Dobric, Horváth Z., Koós, Wolfe.

Az OTP Bank Liga őszi bajnoka, a Győri ETO FC a 2012-es szezon hátralévő három hazai mérkőzésére emlékjegyet bocsát ki, így kedvezményesen, mindössze 2012 forintért mindhárom összecsapást meg lehet nézni – hangzott el a klub csütörtöki sajtótájékoztatóján.

Horváth Cs. Attila, az ETO klubmenedzsere elmondta: az emlékjegy egyik oldalán az őszi bajnokcsapat színes képe látható, ezzel is szerettek volna kedveskedni az együttes szurkolóinak. A jegy az ETO három soron következő találkozójára érvényes: november 17.: Győri ETO FC–Eger (NB I), november 20.: Győri ETO FC–MVM Paks (Magyar Kupa), november 24.: Győri ETO FC–Debrecen (NB I).

Pintér Attila, az ETO vezetőedzője először a csapat sérült vagy beteg játékosairól beszélt.

A derékbántalmak miatt hetekre kidőlt Rok Kronaveter már edzésben van, a mai tréning után döntik el, hogy a hétvégén egy fél órára pályára lép-e az Eger elleni bajnoki mérkőzésen vagy inkább a jövő heti Debreceni VSC elleni rangadóra „tartogatják". A múlt héten bokasérülést szenvedett hátvéd, Michal Svec már gyakorol és rövidesen Pintér Attila vezetőedző rendelkezésére áll, csakúgy, mint Vladimir Djordjevic. Lazar Sztanisic a napokban esett át térdműtéten, így ősszel már biztosan nem léphet pályára.

A csapatból többen vírusos influenzával küzdenek (Sztevanovic, Takács, Tokody, Lipták), így a játékuk kérdéses a szombati Eger elleni bajnokin.
„Egy szép győzelemmel szeretnénk feltenni a koronát az őszi szereplésünkre – mondja Pintér Attila, aki szombaton 75. alkalommal ül majd bajnoki mérkőzésen az ETO kispadján. – Felkészültünk az Eger játékából, nagyon zártan védekeznek, olykor hetes falat húznak a kapujuk elé. Nem számítok könnyű diadalra, hiszen az Eger már többször fricskát mutatott a nagycsapatoknak, legyőzte a Debrecent, és a Videotontól is csak a kilencvenkettedik percben kapott ki."

Dzsudzsákék mérkőzése félbeszakadt petárdázás miatt

Tíz perccel az első félidő vége előtt félbeszakadt Dzsudzsák Balázs orosz csapata, a Dinamo Moszkva… Tovább olvasom