2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 13°C | 27°C Még több cikk.

Történelmi nagydíj

Sporttörténelmi pillanatok részesei lehettek vasárnap a Forma–1-es szurkolók. A Hungaroringen először állt rajthoz magyar pilóta, miközben Fernando Alonso győzelmével megdöntötte a korrekordot.
Fernando Alonso
Szombat délelőttig senki nem számított arra, hogy Baumgartner Zsolt – a győri Széchenyi István Egyetem műszaki menedzser szakos hallgatója – nem a Forma–3000-esek mezőnyében, hanem az elit kategóriában versenyez a hét végén. Pedig így történt. Ralph Firman, a Jordan-Ford ír pilótája balesetet szenvedett, s a magyar versenyző – az istálló tesztpilótája – bevetésre készen állt. Baumgartner jól teljesített a futamon: a 35. körben már a 15. helyen autózott, de motorhiba miatt kiállni kényszerült.

A XVIII. Magyar Nagydíjon a spanyol Fernando Alonso rajt-cél győzelmet aratott, ezzel ő a legfiatalabb pilóta, aki Forma–1-es versenyt nyert. A Renault diadalát a három nap során összesen 140 ezer néző izgulta végig a helyszínen. Ez 20 ezerrel kevesebb a tavalyi adatnál, de a visszaesés nem drámai.