2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Történelmi győri siker: UNI SEAT Győr-Gdynia 86-76

Hosszabbításban harcolta ki a győzelmet a győri csapat.
UNI SEAT Győr–Gdynia 86–76 (16–18, 12–13, 17–17, 26–23, 15–5) – hosszabbítás után
Győr, női Euroliga-mérkőzés, A csoport, 2. forduló, 500 néző. V.: Bille (dán), Hordov (horvát), Obrknezevics (szerb).

UNI SEAT Győr: CIGLAR 9/3, Simon 3/3, RASHEED 15/3, Nagy-Bujdosó 9, HOLLINGSWORTH 23. Cs.: MONTGOMERY 17, Őri 2, Vincze 2, Laklóth 6/3. Edző: Fűzy Ákos.

Gdynia: Jalcová 5/3, ANDESRON 25/15, Robert 4, Ajanovic 10, HENRY 19. Cs.: Knezevic 6, Zietera 2, Zurowska 5, Kaczmarska. Edző: Javier Fort.

Fűzy Ákos: – Büszke vagyok a csapatunkra, hiszen nagyszerű csapat ellen nyertünk. Szünet után ritmust tudtunk váltani, több könnyű dobóhelyzetet alakítottunk ki. A végén pár hibával felhoztuk az ellenfelet, a hosszabbításban pedig olyan szerkezetben játszottunk, melyet még edzésen sem gyakoroltunk, de a friss Laklóth, valamint Rasheed pontjaival előnyt szereztünk, a tapasztaltabb játékosok pedig higgadtak maradtak, s hozták a mérkőzést. Bátraké a szerencse, ez most mellénk állt, mert bátrak voltunk. Remélem, átéljük még a győzelem élményét a sorozatban.

Javier Fort: – Nagyon nehéz úgy meccset nyerni, hogy ötven százalékkal dobjuk a büntetőket és mezőnyből is gyengén dobunk. Az első félidőben irányítottuk a játékot, de a győriek fokozatosan feljöttek és érvényesítették akaratukat. A hosszabbításban a hazaiak tisztább fejjel játszottak.

Másfél perc kosárcsend után Simon Zsófia triplája jelentette a találkozó első kosarát. Ezt követően fordítottak a vendégek, de aztán ismét lépéselőnybe kerültek a hazaiak (6. perc: 16–10). Időkéréssel próbálta rendezni sorait a Gdynia, a negyed utolsó percére át is vette a vezetést.

A második negyedben mindkét oldalon sok volt a technikai hiba. A lengyelek öt perc elteltével szerezték meg első kosarukat a szakaszban. A félidő hajrája nem sikerült túl jól győri szempontból, 26–25 után egy 6–0-val megugrott a Gdynia.

Montgomery betörés utáni kosara adta meg a második félidő alaphangját. A két együttes támadásban hibázott sokat, bár ebben azért a védőmunka is szerepet játszott. Fordulatokban nem volt hiány, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett. A negyed végjátéka – csakúgy, mint az első kettőben – a Gdyniának sikerült jobban.

A zárószakaszban fej fej mellett haladtak a felek, hét és fél perccel a vége előtt Nagy-Bujdosó, majd nem sokkal később Őri is kipontozódott. Ennek ellenére már nyolc is volt közte (65–57). Az utolsó három percnek hatpontos hazai előnnyel vágtak neki a csapatok, miközben Vincze is begyűjtötte ötödik személyijét. Az utolsó pillanatban Anderson hármasa az egyenlítést és a hosszabbítást jelentette.

A ráadásban továbbra is óriási szívvel játszottak a győriek, s elhúztak 86–76-ra, mellyel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés. A győriek történelmi győzelmet arattak, ez volt az első sikerük az Euroligában, éppen a sorozat egyik alapító klubja ellen.

Előzmények - UNI SEAT Győr: titkon bíznak a sikerben

Csütörtökön 18 órakor az Euroliga 2. fordulójában az UNI SEAT Győr a lengyel Lotos Gdyniát fogadja az egyetemi csarnokban. (Tv: Digisport Plus – élő.)

Nem vár könnyű mérkőzés csütörtök este az UNI SEAT Győr kosaraslányaira, sőt, Fűzy Ákos vezetőedző még az egy héttel ezelőtti, Valencia elleni összecsapásnál is nehezebb találkozóra számít. Annak ellenére is így van ez, hogy a spanyol gárda a végső sikerre is esélyes.

„A Gdynia összeszokottabb, szervezettebb csapat jelen állapotában, mint múlt heti ellenfelünk. A csapatjátékra és a fegyelemre alapozó kosárlabdát játszanak, nem pedig az egyéni képességekre épülőt, de ettől függetlenül kiváló egyéniségeik vannak. A lengyel csapat keretében két lengyel és hét légiós van, így nem igazán nevezhetők lengyelnek. A Gdynia kiváló együttes, jól helytálltak a Jekatyerinburg ellen is, hiszen csak tizenegy ponttal maradtak alul. Masszív a védekezésük és több támadásvariációjuk is van" – fogalmazott a győriek szakvezetője.
A hazaiaknál még biztosan nem léphet pályára Edita Sujanová, az ő játékára legkorábban jövő héten lehet esély.

Quanitra Hollingworth a Valencia elleni meccs óta nem edzett, kezeléseken vesz részt, és ha ezek sikerrel járnak, vállalhatja a játékot csütörtökön. Persze edzés nélkül csodát nyilván nem tud tenni, de jelenléte jól jönne a palánk alatt.

„A saját játékunkat szeretnénk játszani, és a Valencia elleni szép szakaszokat kiterjeszteni még hosszabb időre. Jó lenne úgy belemenni a végjátékba, hogy csak egy labdán múljon a mérkőzés, mert akkor van sanszunk a győzelemre. Bízom benne, hogy Renee Montgomery már jobban játszik, persze nem megváltóként várunk rá, de az egyhetes közös munka alatt bebizonyosodott, sokat hozzá tud tenni a csapatjátékhoz. Örömteli, hogy egyre jobb játékkapcsolat alakul ki közte és Iva Ciglar között. Legalább ennyire fontos a magyar játékosaink önbizalommal teli játéka. A görcs, remélem, oldódott a Valencia ellen Simon Zsófiában és Rasheed Ritában is. Hollingsworth visszatérése azért is fontos lenne, mert akkor Nagy-Bujdosó Nóra nem őrlődne fel a magasabb játékosok elleni védekezésben, és a pontszerzésre is maradna ereje. Kíváncsi vagyok a győri közönség reakciójára is, úgy gondolom, a hatszáz néző jól szórakozott a Valencia ellen, és mindenki láthatta, amit a csapat a szezon előtt ígért, megtartja: a végsőkig harcol. Remélem, megmarad ez a nézőszám, sőt, titkon abban bízom, még többen is lesznek" – mondta Fűzy Ákos.

„Egyetértek vezetőedzőnkkel, nehéz mérkőzés vár ránk, különösen azért, mert ellenfelünk csapatként rendkívül erős. Ha azonban a taktikai utasításokat megvalósítjuk a pályán, szoros mérkőzést játszhatunk, titokban persze csapattársaimmal együtt reménykedünk a győzelemben. Ehhez legalább két-három kimagasló teljesítmény kell. Úgy gondolom, ha hatvan pont környékén tudjuk tartani a Gdyniát, van esélyünk megnyerni a meccset. Remélem, Hollingsworth játszhat, sokat számít, ha ő is ott van a palánk alatt" – tette hozzá Nagy-Bujdosó Nóra.

Sok-sok foci a hétvégén - Programajánló

Irány a pálya, szurkolj a csapatodnak, és küldj fotót a mérkőzésekről, ajándékot nyerhetsz! Tovább olvasom