2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Tornagyőzelem, második és ötödik hely

Jól sikerült az ikrényi nemzetközi torna a VKCSK számára, miután a győriek jobb gólkülönbségüknek köszönhetően elsők lettek a Haladás előtt.
Csomor Tibor együttese 21–21-es döntetlennel kezdett a szintén másodosztályú Haladás ellen, majd a folytatásban mindkét gárda legyőzte a szlovák Partizanske és az Aranyos együttesét. Utóbbit a VKCSK 25–8-ra, s ez a különbség nagyban hozzájárult az első helyhez. Két különdíjat is elhozott a rendező gárda, a legjobb kapus Szalai Evelin, míg a gólkirálynő Vida Ingrid lett. A csapatban egyébként pályára lépett Mehlmann Ibolya is.

Tóth László-emléktorna.

A Várpalota lemondását követően három NB I/B-s csapat mérte össze tudását a győri egyetemi csarnokban. A Tóth László-emléktorna első mérkőzésén a SZESE Győr a Tata csapatával mérkőzött, s 21–18-as vereséget szenvedett. Érdekesség, hogy az első félidőben mindössze öt gólra volt képes a hazai együttes. A folytatásban a győriek 25–21-re verték az Egert. Az első félidő itt sem sikerült túl jól, harminc perc játék után ugyanis hatgólos (9–15) egri előnnyel vonulhattak pihenőre a felek. A tornazáró találkozón a Tata 27–26-ra legyőzte az Egert, ami azt jelentette, hogy a Tata nyerte a tornát a SZESE és az Eger előtt.

Ötödikek a fiatalok.
Ötödik lett a magyar ifjúsági válogatott a korosztály számára rendezett montenegrói világbajnokságon, miután a helyosztókon előbb 30–25-re legyőzte Japánt, majd 31–25-re verte Svédországot. A csapat edzője Danyi Gábor, az Audi-ETO másodedzője volt, míg a zöld-fehér klubot Ács Anna, Korsós Dorina, Palotás Fanni, Sirián Szederke és Szemerey Zsófi képviselte.