2017. 09. 19. kedd - Vilhelmina 12°C | 17°C Még több cikk.

Többfrontos győri sikerek

Remek teljesítményekkel kezdték a szabadtéri versenyeket a Bercsényi DSE atlétái.
A kismaratoni országos bajnokságon Kószás Kriszta 15 km-en, Lendvai András 10 km-en lett első. Ezt követően Kószás megnyerte a mezei országos diákolimpiát a VI. korcsoportban.

A váltó ob-n a dobogó legfelső fokára legtöbbször – háromszor – a Bercsényi DSE atlétái állhattak fel. A serdülő lányok Bartos Viktória–Gyömörei Réka–Reizinger Fanni–Sorok Klaudia összeállítású csapat lett bajnok 4x100 m-es váltófutásban, majd a Gál Viktória–Gyömörei Réka–Reizinger Fanni–Sorok Klaudia szerzett aranyérmet svédváltóban (100 m–200 m–300 m–400 m). A nap zárásaként a junior lányok Zajovics Kitti–Keller Dorottya–Kószás Kriszta–Zajovics Nóra alkotta csapata 4x400 m-en nyerte meg nagy fölénnyel a bajnokságot.

Három városok viadala
A közelmúltban rendezték Mosonmagyaróváron a Három városok viadala elnevezésű versenyt, melynek célja, hogy évente akár több alkalommal is versenyzési lehetőséget nyújtson az atlétáknak, segítsék a felkészülést az országos bajnokságokra. A győri atlétikai válogatott közel 50 fős csapattal képviseltette magát, és elnyerte a győztesnek járó serleget.

Ki a leggyorsabb, ki a legkitartóbb atléta?
A vidék ob keretében rendezték meg a „Ki a leggyorsabb, ki a legkitartóbb atléta?" gyermekversenyt Zalaegerszegen. Győrből a Bercsényi DSE atlétikai szakosztályából több atléta képviselte magát. Fülöp Dorka (2001) 800 m-en kivívta magának a legkitartóbb atléta címet 2:33.61-es időeredménnyel. Tóth Ádám (2000) 60 m-es síkfutásban 8,49-es eredményével a dobogó legfelső fokára állhatott, így elnyerte a bajnoki címet és ő lett a leggyorsabb atléta. A lányoknál 60 m-en Laczik Zsófia (2000) 8.95-ös futásával negyedikként ért célba, majd őt követte ötödikként Fülöp Dorka (2001) 9.04-es eredménnyel. Felkészítő edzőjük: Ábrahám Edina.

Elismerések
A Magyar Atlétikai Szövetség küldöttgyűlésén az ultrafutók különdíját vehette át a győri Földingné Nagy Judit, aki a 100 km-es EB-n a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A magyar atlétikáért végzett munkájáért 26 edző, vezető, versenybíró kapott elismerést: köztük Farkas Roland, a győri Bercsényi DSE edzője MASZ Utánpótlásnevelésért-díjban részesült.
Fülöp Dorka és Tóth Ádám edzőjükkel, Ábrahám Edinával.
Útban az aranyérem felé a 4x100-as serdülőváltó.

A harmadosztályba kerülhet a Glasgow Rangers

A skót harmadosztályba száműzhetik a Glasgow Rangerst, amely ellen csődeljárást folytatnak. Tovább olvasom