2018. 06. 18. hétfő - Arnold, Levente 18°C | 26°C Még több cikk.

Több ezren a Samsung - futófesztuválon

Minden eddiginél jobban sikerült Győrben a szombaton nyolcadik alkalommal megrendezett Samsung Olimpiai Futófesztivál. A két évvel ezelőtt még rekordnak számító 8100-as nevezési számot is meghaladták a futásra jelentkezők.

(illusztráció)
Nagyon sokan voltak, akik csoportosan, iskolai vagy munkaköri társaságban, mások családi közösségben vállalták az 5 km-es táv megtételét. Idén nemzetközi volt a Samsung Olimpiai Futófesztivál mezőnye, hiszen a sok ezer győri és Győr környéki induló mellett ezen a nagyszerű utcai futóversenyen német, francia és román sportemberek is rajthoz álltak.

Ugyanis ezen a hétvégén éppen Győr rendezte a hagyományos testvérvárosi sportversenyt, amelyen a németországi Sindelfingenből és Torgauból, a franciaországi Colmarból és a romániai Brassóból 40–40 tagú sportküldöttség érkezett, hogy különböző sportágakban megmérkőzzön a házigazdákkal. Mindegyik csapatból 10 férfi és 5 nő indult a Samsung-futáson, akik remek eredménnyel teljesítették az 5 km-es távot. Közülük is a sindelfingeni Carlo Petrich nyújtott kiemelkedőt, hiszen a német sportember a Gy. Dózsa atlétája, Szabó Norbert mögött a második helyen érkezett a célba. Mögötte a harmadik helyen az ugyancsak győri atléta, Argyas Attila végzett. A női mezőny legjobbja a Győri Dózsa színeiben indult Badis Anissza és Kovács Andrea, valamint a triatlonista Danka Olga volt.

Jakab Erzsébet, a Samsung-futás győri főszervezője szerint a remek hangulatban lezajlott verseny minden résztvevője nyertesnek tekinthető, hiszen a cél az volt, hogy minél többen – függetlenül az elért időeredménytől – teljesítsék a kijelölt távot, s a teljesítmény sikerélményével gazdagodva ünnepeljék a sportos mozgást. Hasonló sikerélményre a mostani hétvégén is sokaknak nyílik alkalmuk, hiszen a Bécs–Budapest Szupermaraton előversenyeként vasárnap rendezik a VIII. Sokorói Hegyifutást, amelynek három távja valamelyikének tényői rajtjára mindenkit szívesen lát a szervező, a megyei szabadidősport-szövetség.

A Bremen nyerte a német bajnokság 'magyar rangadóját'

A kapus Tomislav Piplica öngóljával a Werder Bremen nyerte a német labdarúgó-bajnokság… Tovább olvasom