2018. 01. 24. szerda - Timót -1°C | 6°C Még több cikk.

Tizenöt percnyi rövidzárlat

Tento-ETO–Százhalombatta 23–23 (13–11)
Győr, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, 1000 néző. V.: Márczi, Skriba.
ETO: Gerháth – IVÁNCSIK 3, Horváth Sz., Kányai, HERBERT 3, Nyikes 1, Konkoly 2. Cs.: TATAI (kapus), SZABÓ 7/2, KOVÁCS 5, Bősze, Bakos 2, Cziráki. Edző: Tóth László.
Százhalombatta: NOVÁK – Tombor 2, KISS I. 5/1, Golovin, Molnár J. 1, Kaplonyi 3, FARKAS 8. Cs.: Balázs 1, LOPEZ 3, Struhár. Edző: Hemela Zsolt.
Hétméteresek: 2/2, ill. 1/1. Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Kizárva: Herbert (60. p).

Nagy volt a tétje a két csapat találkozójának, mert a battaiaknak még van sanszuk a felső házba jutásra, ehhez azonban Győrött mindenképpen győzniük kellett volna. A zöld-fehéreknek ugyancsak fontos hozni a hátralévő két hazai találkozót, hogy ne a többiektől függjön a hatodik hely.

Rosszul indult a találkozó a Tento-ETO számára, mert gyorsan kétgólos előnyre tett szert a vendéggárda. Ezt kiegyenlítették Konkolyék, de a folytatásban továbbra is hasonló volt a képlet: két góllal vezetett a Batta, s ezt egyenlítette ki rendre a hazai együttes. A 18. percben azonban hárommal vezetett a vendégcsapat (5–8), de szívós munkával és valamivel nagyobb szerencsével – a találkozó elején a kapufa volt a győriek egyik legnagyobb ellenfele – a hazaiak kiegyenlítettek (9–9), majd a 28. percben Iváncsik góljával a vezetést is átvették (12–11).
Fordulás után úgy tűnt, hamar eldönti a két pont sorsát a Tento-ETO, hiszen a negyvenedik percben már hat gól volt az előnye (20–14), de ezt követően megtorpant Tóth László együttese.
Az agresszív battai védelem szorításában negyedórán át mindössze egy hétméteresből lőtt gólra futotta a győriektől, miközben a góljai nagy többségét lerohanásból elérő Százhalombatta feljött, s öt perccel a vége előtt kétgólos előnyre tett szert (21–23). Tóth László edző a kapus helyett is mezőnyjátékost küldött be támadásoknál – egyszer védekezésben is a „vészkapus" Bősze maradt benn –, így sikerült megmenteni legalább az egyik pontot.

Tóth László: – A szombati edzésen és most is volt egy olyan negyedóránk, amikor nem tudtunk gólt lőni. Úgy látszik, most ez egy ilyen hétvége.
Hemela Zsolt: – Nagy csata volt, remek védekezéssel és kapusteljesítménnyel. A döntetlen igazságos.