2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 2°C

Tizenöt percig élt a remény

Bonner révén két gyors kosárral nyitott az Euroliga címvédője, de hamar jött a válasz Fegyvernekytől, majd Erica és Fernandez is beköszönt.

Kezdetben nem volt túl hatékony a soproni védekezés, 3 perc elteltével 8–2-re vezetett az Avenida. Jó húzás volt Székely Norberttől Fűrész Dia gyors pályára küldése, a válogatott hátvéd három ügyes kosarával a negyed közepén 10–8-ra feljött a Sopron, és lendületben is maradt. A negyed második felében Kuraszova lépett elő vezérré, gyors egymásutánban dobott két duplát s egy triplát, a védekezését rendező Sopron pedig a címvédő 13–10-es vezetése után 2 perc alatt fordított, s négypontos előnnyel zárta a nyitószakaszt.

A másodikat magas szerkezettel kezdte a hazai együttes, egyszerre volt a pályán Vajda, Bonner és Erica. Soproni oldalon viszont pihent az első negyedben remeklő két játékos, Fűrész és Kuraszova. Több, mint 3 percig nem esett kosár, majd Feaster dobott triplát. Krnjics felelt rá egy büntetővel, majd a fiatal Szabó Fanni bizonyította ügyes kosárral, még a címvédő otthonában sem retten meg. A negyed első felének 3–3-as részeredménye után a rutinos Feaster lépett elő főszereplővé, előbb egy triplát dobott, majd értékesített két büntetőt, s ezzel fordított a címvédő. Miközben a Sopron leblokkolt támadásban, Feaster újabb triplát szórt. A negyed hajrájában Vajda is betalált kétszer. 24–20-as soproni vezetés után egy 14–0-s négy percet produkált a címvédő, a magyar bajnok hosszú kosárcsendjét a félidő utolsó percében Kuraszova törte meg, ám így is tíz pontos hátrányban volt szünetben a Sopron.

Térfélcsere után hazai részről Bonner vilant többször, a Sopron Fegyverneky és Horti pontjaival tartotta magát a tízpontos határ környékén. A negyed közepén Vajda újra villant, indítás utáni kosarával 13 pontra nőtt a hazai előny. A szakasz végén Krivacsevics is hozzátett a soproni csapat teljesítményéhez, amely Fernandezt ekkor képtelen volt megállítani. A kosárgazdag, kiegyenlített szakasz után 11 pont volt a magyar bajnok hátránya.

A zárószakasz elején Kuraszova gyorsan dobott négy pontot, s máris csak hét volt a címvédő előnye. Itt azonban támadásban megállt a tudomány, s ismét eredményes volt a spanyol csapat színeiben a legjobb Euroliga-meccsét játszó Vajda. 59–52 után egy 12–0-s rohammal tetemes előnyre tett szert a Salamanca.

Tizenöt percig élt a remény a Sopronnak a bravúrra, ám az első félidő végén az a hosszú rövidzárlat végzetesnek bizonyult.

Ezerötszáz érmet lapátoltak össze

Eredményes évet zár a Mosonmagyaróvári Vízisport Egyesület: idén elérték ezerötszázadik érmüket,… Tovább olvasom