2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Tizedszer kupagyőztes az Audi-ETO

Az Audi-ETO 34-29-re győzött a Ferencváros ellen Dabason, a Magyar Kupa döntőjében.

Tizedszer Magyar Kupa-győztes az Audi-ETO

Audi-ETO–FTC 34–29
(18–14)
Dabas, női Magyar Kupa-mérkőzés, döntő, 1500 néző. V.: Horváth P., Marton.

Audi-ETO: LUNDE – Bódi 2, Löke 3, BULATOVIC 5, GÖRBICZ 7/5, AMORIM 7, KOVACSICS 3. Cs.: Herr (kapus), Tervel 2, ORBÁN 5, Korsós, Hornyák Á. Edző: Ambros Martín.

FTC: Abramovic – KOVACSICZ 5, TOMORI 8, Szucsánszki 3, Szamoránszky P., Zácsik, VÉRTEN 2. Cs.: Szikora (kapus), Cifra 2, PENA 7/3, Steinbach 1, Szarka 1. Edző: Elek Gábor.

Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3. Kiállítások: 6, ill 12 perc.

A címvédő Audi-ETO gyakorlatilag végig vezetett a Magyar Kupa fináléjában, így története során tizedszer lett első, ráadásul mindezt sorozatban érték el a zöld-fehérek.

Ambros Martín: – Nem találok szavakat, olyan nagyszerűen teljesített a csapat. Dolgozunk tovább, készülünk a Bajnokok Ligájára, aztán meg a bajnoki cím megvédésére.

Elek Gábor: – A szenzációsan védő Lundéval szemben kevés volt a lelkesedésünk.

Görbicz Anita: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de elértük célunkat és ez a legfontosabb. Azon voltunk, hogy megszerezzük a kupát, ezért teljes erőbedobással küzdöttünk. A döntő jól szolgálta a felkészülésünket a BL-re.

Danyi Gábor, az ETO másodedzője: – A Fradi ellen mindig nagy kíhívás játszani. Ezúttal is nemes ellenfél volt, azonban mi jobbak voltunk. Folytatni kell a hagyományokat s szeretnénk még újabb tíz évig kupagyőztesek lenni.

Kovacsics Anikó: – Boldogok vagyunk, hiszen újra megnyertük a kupát, ráadásul egy jól játszó Fradi ellen. Sokáig azonban nem ünnepelhetünk, hiszen következik a Bajnokok Ligája, s természetesen nem lehet más a cél, mint megvédeni azt a címet is.

Katrine Lunde: – Jó meccsen szenzációs szurkolóink segítségével nyertünk.

Heidi Löke: – Az elődöntőben öt gólt dobtam most kettővel kevesebbet, de dobtak helyettem mások, s ez a fontos, no meg az, hogy hatalmas sikerélménnyel várhatjuk a BL négyes döntőt.

Orbán Adrienn: – Jól ment a játék, s ez a Magyar Kupa újbóli elnyerésén kívül külön öröm számomra.

A 3. helyért: Siófok–Veszprém 32–21.

60. perc: Orbán lövi be a labdát a kapuba. 29-34

59. perc: Amorim lő gólt, ezzel eldőlt a mérkőzés. Tomorit kiállítják a gól előtti szabálytanaság miatt. 29-33

58. perc: Pena jön, és gólt dob a jobb felsőbe. Görbicz lövését védi Abramovics. 29-32

57. perc: Kovacsicz kettős hátrányból szépít. Orbán viszont nem tud gólt dobni. 28-32

56. perc: Orbánra játssza ki az ETO a helyzetet, aki be is lövi a ziccert. 27-32

55. perc: Görbicz ezúttal sem hibázza el a hetest. Tomori lő aztán szép gólt. Czifrát kiállítják, aztán Elek Gábort pirosat kap: kettős emberhátrányban az FTC. 27-31

54. perc: Mindkét oldalon remekelnek a kapusok.

51. perc: Orbán lő gólt a szélről. 26-30

50. perc: Löke beállóból talál a kapuba. Pena pedig hetesből eredményes. 26-29

49. perc: Tomori kapufás góljával háromra csökken a különbség. 25-28

48. perc: Pena lövésébe beleér ugyan Lunde, de hárítani nem tud. 24-28

46. perc: Pena lő gólt, aztán Kovacsicz. 23-28

45. perc: Orbán találata után időt kér Elek Gábor. 21-28

44. perc: Gól indkét oldalon: Szucsánszki és Kovacsics. 21-27

43. perc: Amorim szenzációs betörését csak szabálytalanul tudja hárítani az FTC. Kiállítás és büntető: Görbicz belövi. 20-26

42. perc: Amorim góljával ismét ötre nő az előny. 20-25

41. perc: Bulatovics után Tomori is eredményes. 20-23

40. perc: Lunde véd. Bulatovics betör a hatosig, és gólt lő. 19-23

39. perc: Amorim góljára most nagy szükség volt. 19-22

38. perc: Kovacsics hibázik, aztán Zácsik belemegy. Egyelőre nem változik az eredmény.

37. perc: Kovacsicz lerohanás végén kettőre faragja a különbséget. Győri időkérés. 19-21

35. perc: Szarka találatával háromra csökken a győri előny. 18-21

34. perc: Szucsánszki lő gólt. 17-21

33. perc: Löke lő gólt. Aztán Tomori és Czifra góljaival ismét négy a különbség. 16-21

31. perc: Görbicz lő nagy gólt, aztán Orbán eredményes a szélről. 14-20

Szucsánszki Zita, a Ferencváros játékosa (b), valamint a győri Rapaelle Tervel (k) és Eduarda Amorim (j) a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében vívott FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC találkozón a dabasi OBO Arénában 2014. április 26-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

_________________

30. perc: Tervel góljára Kovacsicz válaszol, így 14-18-cal ér véget a félidő.

29. perc: Tomori bombáz a hálóba. 13-17

28. perc: Tervelt kiállítják, majd Kovacsicz Mónika segítségével öt gólra feljön az FTC. Ambros Martin is időt kér. 12-17

27. perc: Görbicz hetesből ismét. Újabb ferencvárosi időkérés. 11-17

26. perc: Emberhátrányban lő gólt Bulatovics. 11-16

25. perc: Lökét kiállítják egy lerántás miatt. Hetesből Pena lő gólt. 11-15

24. perc: Ismét Szucsánszki eredményes. 10-15

23. perc: Szucsánszki góljára Amorim válaszol. 9-15

22. perc: Amorim nagy erővel, Orbán ejtéssel talál a ferencvárosi kapuba. 8-14

21. perc: Lundét kell ápolni, Tomori lövésének védésekor ütközött a kapufával a győri kapus.

20. perc: Pena hetesével farag a hátrányán a Fradi. 8-12

19. perc: Amorim lő a hálóba. 7-12

18. perc: Kovacsicz Mónika most már eredményes. 7-11

17. perc: Kovacsicz kap egy hosszú indítást, ám Lunde ezúttal is hárít.

16. perc: Amorim is a kiállítás sorsára jut.

Kovacsicz Mónika, a Ferencváros játékosa (b) és a győri Görbicz Anita a női kézilabda Magyar Kupa döntőjében vívott FTC-Rail Cargo Hungaria - Győri Audi ETO KC találkozón a dabasi OBO Arénában 2014. április 26-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

15. perc: Szucsánszki kiáll két percre. Görbicz hetesből lövi ki a jobb felsőt. 6-11

14. perc: Pena szépít. 6-10

13. perc: Lunde véd, Bódi kapuba ejt. 5-10

12. perc: Bódi eredményes. 5-9

10. perc: Görbicz hetesével már három gól a győriek előnye. 5-8

9. perc: Tomori lő gólt, rá Bulatovics felel. 5-7

7. perc: Löke, majd Bulatovics is betalál. 4-6

6. perc: Czifra egyenlít. 4-4

5. perc: Kovacsics pörget a hálóba. Tomori felel rá egy átlövésgóllal. 3-4

4. perc: Zácsik lövését védi Lunde. Kovacsics Anikó talál a hálóba. A túloldalon Tomori eredményes. 2-3

3. perc: Amorim megpattanó lövésével előny ismét a győrieknél. 1-2

1. perc: Görbicz kezdi a gólgyártást a meccsen, Szamoránszky válaszol rá az FTC-től. 1-1

Pénteken magabiztos játékkal könnyedén győzött a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen, így a Ferencvárossal játszik a Magyar Kupa dabasi döntőjében.

MK: Audi-ETO-Ferencváros a döntőben

A pénteki elődöntőben magabiztos játékkal 34:23-as győzelmet aratott a Győri Audi-ETO együttese a Siófok ellen. Tovább olvasom