2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

Tíz közte: Dunaújváros-Audi ETO 22-32

Tíz góllal verte idegenben a Dunaújváros együttesét az Audi ETO KC a női kézilabda bajnokságban. A hazaiak ez első félidő feléig tartották a lépést, onnantól viszont könnyű volt Görbiczék dolga.

Dunaújváros–Audi-ETO 22–32 (11–16)
Dunaújváros, NB I-es női mérkőzés, 700 néző. V.: B. Pech, Vágvölgyi.

Dunaújváros: VÍG – Balogh 5 (1), Jókai 3, Gáspár 1, Takács D. 1, FERLING 10 (3), Nagy I. 1.
Cs.: Pisák, Győri (kapusok), Sári 1, Velky, Vadász, Erdősi, Berta N., Felső.
Edző: Kiss Szilárd

Audi-ETO: PÁLINGER – Mraviková 4, Hornyák, Palkó, AMORIM 5, BRADEANU 4, Vérten 4.
Cs.: LUNDE (kapus), GÖRBICZ 6 (6), Gros 4, Mayer, Kovacsics 2, Orbán 2, Schatzl 1, Szölösi.
Edző: Konkoly Csaba.

Hétméteresek: 6/4, ill. 7/6. Kiállítások: 14, ill. 12 perc.

A találkozó első negyedórájában tartani tudta a lépést az Audi-ETO-val a hazai gárda, a folytatásban azonban szép lassan elhúzott az esélyesebb capat.

A szünetre már ötgólosra nőtt a különbség. A szünet után sem hagyott alább a zöld-fehérek lendülete, s előbb nyolc (39. perc: 13–21), majd tizenegy gól (49. perc: 16–27) is volt Konkoly Csaba tanítványainak előnye. A győriek szakvezetője a fiatalokat is pályára küldte, akik ezúttal is éltek a bizalommal, s végül az Audi-ETO magabiztosan szerezte meg az újabb két pontot.

Konkoly Csaba: – Jó kapusteljesítményekkel, és kicsit ingadozó védekezéssel, valamint támadásban az általam elvárttól picit gyengébb játékunk ellenére is sikerült a Radulovics nélkül felálló Dunaújvárost legyőzni.

60. perc: 22-32.

59. perc: 21-31.

56. perc: 20-30.

54. perc: 20-28.

53. perc: 19-28.

52. perc: 18-28.

49. perc: 16-27.

48. perc: 15-25.

46. perc: 15-24.

44. perc: 15-23.

43. perc: 15-22.

41. perc: 14-22.

40. perc: 14-21.

39. perc: 13-21.

38. perc: 13-20.

34. perc: 13-17.

A félidőben: 11-16

30. perc: 11-16.

29. perc: 10-15.

26. perc: 10-12.

24. perc: 9-12.

21. perc: 9-11.

17. perc: 7-9.

"Csakis a győzelem elfogadható számunkra, s bár a Dunaújváros sokat erősödött az utóbbi időben, azért nyugodtabb mérkőzést várok, mint amilyen az őszi volt" – fogalmazott a győriek edzője, aki a Szekszárd ellen visszatérő Görbicz Anitára ezúttal is számíthat.

Simona Spiridon állapota ugyan sokat javult az elmúlt napokban, de visszatérésére csak a jövő héten van reális esély. A fiatalok közül Kurucz Ivett és Tóth Eszter nem tud játszani. A találkozót felvételről a Revita TV-ben január 17-én 19.40 órától lehet megtekinteni.

• 3. artie75 2011. január 17. 10:57
    „"Lunde-Hraldsen" - nagyon égő! Legalább a saját játékosaink nevét!

És igenis nincs benne kötőjel: Lunde Haraldsen.”
  • 2. adam.attila 2011. január 15. 15:33
    „Ne "Görbicezzetek" más is játszik a csapatban elvakultak!!!A válaszok nem érdekelnek!!!”
  • 1. Éber 2011. január 14. 11:40