2017. 03. 27. hétfő - Hajnalka 0°C | 13°C Még több cikk.

Tisztes helytállás az erős Atom otthonában

Kosárlabda Atomerőmű SE Soproni Ászok–SMAFC 92 70 (22–23, 23–10, 27–19, 20–18) Paks, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, 1000 néző. V.: Bodnár, Király.
A paksi szurkolók azt várták a listavezetőtől, hogy a hétközi váratlan kupafiaskó után valósággal nekiesik a sereghajtó vendégeknek. Ehhez képest a mérkőzés elején alaposan meglepték a soproniak a lezseren kezdő listavezetőt. McDaniel triplájával, valamint a megszerzett labdákból gyors indításokkal hamar 10–0(!)-ás előnyt szereztek Vetési Imre fiai.

A játékrész második felében aztán Zsoldos András rendezte együttese sorait. Védekezésben sokkal határozottabb, keményebb lett a Paks. A második negyedben főleg védekezésben hagyott ki néhányszor a soproniak figyelme. Az Atomerőmű ekkor bizonyította, hogy nem véletlenül áll a tabella élén, játékosai – elsősorban az ekkor kitűnően dobó Mészáros triplái jóvoltából – könyörtelenül kihasználták a vendégcsapat védekezési hibáit és szünetig megnyugtató előnyre tettek szert.

A soproni csapat nem esett össze szünet után, volt tartása Vetési Imre együttesének. A hazai csapatnak bizony meg kellett küzdenie minden egyes pontért. Vilcinskas jól harcolt a palánkok alatt, az Atomerőmű válogatott centere, Czigler ki is pontozódott. Fokozatosan növelte ugyan előnyét az Atomerőmű, ám Pojbicsék nem adták olcsón a bőrüket. Bár mindent egybevetve az éllovas paksiak győzelmét nem tudta kétségessé tenni az Ászok, azaz érvényesült a papírforma, ám a soproni fiúk elszántsága, küzdeni tudása, sőt, még helyenként a játéka is biztató volt a jövőre nézve.

Megválasztottuk a megye legjobb sportolóit

Huszonkettedik alkalommal szavaztunk Győr-Moson-Sopron megye legjobb sportolóira. A győztesek közül… Tovább olvasom