2017. 01. 22. vasárnap - Vince, Artúr -9°C | 2°C Még több cikk.

Tigrisek: a Kaposvár ellen bebiztosítható a bajnoki cím

A vereséget nehezen viselő többszáz oroszlányi szurkoló miatt a soproniak csak rendőri segítséggel tudták elhagyni a sportcsarnokot és a várost.

Oroszlány - Casino-Soproni Tigrisek 99:104 (28:23, 18:37, 26:19, 27:25)

A legjobb dobók:

Sopron: Pethő: 45/24, Erdősi: 14/6, Posch: 13/9,
Lakatos: 11/3, Sallay: 9, Halász: 8, Bálint : 4

Oroszlány: Ughy: 34/15, Kiss K: 26/4, Hajmásy: 26/15.

Az NB II. nyugati csoportjának bajnoki címét jelentősen befolyásoló
mérkőzésre került sor hétvégén Oroszlányban. A hazaiakat közel félezer,
zászlókkal, dobokkal felszerelt szurkolótábor bíztatta. Ennek ellenére
a mérkőzés elején 14:7-re elhúztak a vendégek.

A hazaiak időkérés után rendezték soraikat, a 4 NB I/A csoportos
játékossal felálló csapatuk fordított, és az első negyedben 5 pontos
előnyre tettek szert.

A 2. negyed közepén már 40:31-es hazai előnyt mutatott az eredményjelző. Ekkor a Tigrisek védekezést váltottak, és gyors, agresszív zónájukkal kosárlabda pályán ritkán látható 6 percet produkálva (ezt az időszakot 29:6 -ra nyerték meg a Tigrisek) a szünetre már 14 pontos volt az előny.

Pethő Tamás a mérkőzés első felében ritkán látható teljesítményt nyújtott, 32/21-es mutatója 20 perc alatt ritkaságszámba megy kosárlabda pályán.

A 2. félidő váltakozó játékot hozott. A több NB I/A csoportos csapatban, így a Soproni KC-ban is megfordult Hajmási vezérletével 3 pontra megközelítették az ellenfelüket a hazaiak.

Az utolsó negyed megkezdésekor 7 pont előnyt mutatott
az eredményjelző a Soproni Tigrisek javára.

A mérkőzés befejezése előtt 5 perccel izomhúzódást szenvedett az addig nagyon jól játszó Lakatos, és 3 perccel a vége előtt 93:91-re újra a Komárom-Esztergom megyeiek vezettek.

Fegyelmezett játékuknak köszönhetően tudtak fordítani a Tigrisek, és 5 pontos győzelmükkel nagy lépést tettek a nyugati csoport bajnoki címe felé.

A hazaiak játékosai és kispadja többször is sportszerűtlenül viselkedett,
amit a játékvezetők technikai és sportszerűtlen hibával is büntettek.
A vereséget nehezen viselő többszáz hazai szurkoló mellett a soproniak csak rendőri segítséggel tudták elhagyni a sportcsarnokot és a várost.

Két fordulóval a nyugati csoport befejezése előtt két győzelem előnye van a soproni gárdának, akik a következő fordulóban Kaposvárral bebiztosíthatják a bajnoki címet, és akkor a május 23-án Sopronba látogató Oroszlány elleni mérkőzésnek a presztízsen kívül már más tétje nem lesz.