2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Térden a bajnokesélyes

Debrecen 1 (1) Matáv Sopron 2 (1) Debrecen, Arany Ászok Liga-mérkőzés. 6500 néző. V.: Juhos (Lászlay, Tumo).
A Matáv átszáguldott Sándor Tamásékon.
10. p: Balaskó 26 méteres szabadrúgása után a labda kipattant Takácsról, Tóth Mihály lecsapott rá és 7 méterről jobb elsővel a bal alsó sarokba helyezte azt. 0–1.

19. p: Bernáth jobbról beívelt szabadrúgása után Sándor Tamás zavartalanul fejelhetett, s 7 méterről Milinte kapujának jobb oldalába bólintotta a labdát. 1–1.

40. p: Dombi kapott labdát a kezdőkörben, s mivel a soproniak nem támadták, a 16-os vonala táján járt, amikor átesett a becsúszó Lambulic lábán. Juhos játékvezető határozottan a büntetőpontra mutatott. A 11-est Bogdanovic nagy erővel a bal kapufára lőtte.

52. p:
Halmosi csapta be Grószt a felezővonal közepén a bal oldalon, a Matáv védője utánaszaladt és buktatta. Komikus jelenet volt, hogy Juhos előbb véletlenül a piros lapot kapta elő, majd korrigált, s a sárgát mutatta fel a soproni jobbhátvédnek.

63. p: Huszti jobb oldali szögletét követően a labda átszállt a középen elhelyezkedők feje fölött, a túloldalról berobbant Bagoly, aki 10 méterről estében kapásból a debreceni kapu bal alsó sarkába lőtt. 1–2.
Hiába volt a remek UEFA-menetelés, hiába állt, illetve áll még mindig a bajnoki címre esélyes Debrecen, a Matáv elleni vereség után a szurkoló „megtalálta" Szentes Lázár vezetőedzőt. Való igaz, nem volt egy nyerő húzás a debreceniek mesterétől Takács Tamásnak a kapuba állítása. A játék a félidő végén élénkült meg, Bogdanovic kapufára rúgott 11-ese „megfogta" a debreceni csapatot és bizony a félidő végén előnyhöz juthatott volna a Matáv.

Nagy lendülettel kezdte a második félidőt a hazai együttes, a két szélről sorra érkeztek a beívelések Milinte kapuja elé, ám ekkor jól zárt a soproni védelem. A hazaiak nyomása 15 percig tartott és Dajka László ekkor pályára küldte a válogatott Huszti Szabolcsot. Ez a húzás telitalálatnak bizonyult, a fiatal középpályás ugyanis első labdaérintésére gólpasszt adott Bagolynak, s így újra a soproni csapatnál volt az előny. A találkozó hátralévő részében egyre inkább kapuja elé szorította a Matávot a bajnokaspiráns. Az idő múltával azonban egyre idegesebbek lettek Sándor Tamásék, és mindig volt egy-egy soproni láb vagy fej, amely tisztázni tudott.