2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -4°C | 4°C

Tenisz DK: elmaradt a fordulat

Tenisz - Szombaton a párosok mérkőzésén ugyan szépíteni tudott a magyar válogatott, a vasárnapi egyesek után azonban a bolgárok örülhettek. A vendégek 3–2-es győzelmükkel továbbjutottak, a magyar csapat júliusban Moldávia ellen játszik a csoportban maradásért.
Szépített a páros

Pénteken Balázs Attila és Kellner Ádám is vereséget szenvedett, így a párosok szombati mérkőzésén az volt a kérdés, lesz-e még tétje a vasárnapi összecsapásoknak, vagy a bolgárok behozhatatlan előnyre tesznek szert. A Varga Róbert, Bardóczky Kornél páros az egyéniben győzelmeket arató Grigor Dimitrov, Todor Enev páros ellen lépett pályára a győri egyetemi csarnokban. A magyarok az első szettben sok hibát vétve simán veszítettek, majd magukra találtak, és a második játszmában kiegyenlítettek. A harmadik szettben a bolgárok brékelni tudtak, és meg is tartották előnyüket, de a negyedik szettben a magyarok vitték véghez ugyanezt. A döntő játszmában végig Bardóczkyék vezettek, és bár a vendégek három meccslabdát még hárítani tudtak, a negyediket már kihasználta a magyar páros, amely így összetettben 2–1-re szépített, és életben tartotta a továbbjutási reményeket.

Öt szett után dőlt el a csata

Vasárnap elsőként Balázs Attila lépett pályára, ellenfele a csodagyerekként számon tartott Grigor Dimitrov volt, aki három nap alatt már harmadik mérkőzését játszotta. A magyar teniszező jól kezdett, és sokkal bátrabban játszott, mint a pénteki mérkőzésen. Az első játszmában mindketten hozták saját adogatásaikat, így jöhetett a rövidítés, amelyben Dimitrov fölényesen, 7–3-ra nyert.

A második szettben Balázsnak sikerült elvennie Dimitrov adogatását, és ki tudott egyenlíteni, de a következő játszma ismét a bolgáré volt. A negyedik szettben Balázs parádés elütéseket bemutatva brékelte Dimitrovot, majd a mérkőzés leghosszabb játékában hozta saját adogatását, és végül másodszor is ki tudott egyenlíteni. A mindent eldöntő ötödik szettben a magyar játékos comb-
izomhúzódásra hivatkozva pihenőt kért, de ez sem segített, és végül simán, 6:0-ra veszített. Ezzel eldőlt, hogy a párharcot a bolgár válogatott nyeri, míg a magyar csapat legközelebb a csoportban maradásért játszik a moldávok ellen.

Az utolsó párharcnak már nem volt tétje, a vendégkapitány pedig játéklehetőséget adott az eredetileg tartalékként nevezett Tihomir Grozdanovnak. Kellner Ádám és a beugró bolgár már csak két győztes szettig játszott.

Tét nélküli győzelem

Az első játszmában Grozdanov el tudta venni Kellner adogatását, és bár a magyar versenyző többször is megszorította ellenfelét, nem tudott visszavágni, így elbukta az első szettet. A második játszmában aztán Kellner pénteki remek játékát megismételve végig fölényben teniszezett, két alkalommal is brékelte a bolgár játékost, és különösebb nehézségek nélkül kiegyenlített.

A döntő szettben mindkét teniszező behúzta saját adogatásait, miután Kellner és Grozdanov is remekül szervált. Következett a tie break, amiben Kellner bravúros pontokat szerezve diadalmaskodott, és kozmetikázni tudott az összetett eredményén.

Végeredmény:

Magyarország–Bulgária 2–3

Pénteken: Kellner Ádám–Grigor Dimitrov 6:7 (5–7), 4:6, 7:6 (7–5), 6:7 (5–7), Balázs Attila–Todor Enev 2:6, 6:4, 4:6, 4:6.

Szombaton: Varga Róbert, Bardóczky Kornél–Grigor Dimitrov, Todor Enev 1:6, 6:2, 3:6, 6:2, 6:2.

Vasárnap: Balázs Attila–Grigor Dimitrov 6:7 (3–7), 6:3, 3:6, 6:3, 0:6, Kellner Ádám–Tihomir Grozdanov 4:6, 6:2, 7:6 (7–3).

Baranyi Szabolcs együttese július 10. és 12. között Moldávia válogatottját fogadja hazai pályán, a találkozó tétje a Davis-kupa Euro-Afrikai Zóna II. csoportjának tagsága. A magyar csapat tavaly is osztályozóra kényszerült, és akkor sikerrel vette az akadályt. A kapitány elmondta: válogatottja erősebb a moldáv csapatnál, így a bentmaradás nem lehet kérdés.

NBII: két csapat, egy pont

Labdarúgás - A Labdarúgó NB II Nyugati csoportjának első tavaszi fordulójában kikapott a DAC,… Tovább olvasom