2018. 05. 20. vasárnap - Bernát, Felícia 12°C | 23°C Még több cikk.

Tatabánya - FC Sopron 3-2

Három vereség után a javítás szándékával érkezett Tatabányára az FC Sopron csapata.

11. p: Megszerezte a vezetést az FC Sopron. Ivancsics bal oldali szabadrúgására Costisor remekül érkezett és 6 méterről a tatabányai kapu jobb alsó sarkába fejelte a labdát. 0–1.

17. p: Egyenlítettek a hazaiak. Kouehama játszotta magát tisztára az öt és feles környékén, Márkushoz továbbította a labdát és a csatár estében jobbal a soproni kapu jobb alsó sarkába gurította a labdát. 1–1.

24. p:
Silvestri lövését Polekszics kiütötte, a visszapattanó labdát pedig a tatabányai hátvéd, Rajnay 10 méterről a saját kapujába passzolta. Öngól. 1–2.

53. p: Deme ívelte fel a labdát a soproni 16-os előterébe, Kouehama lefejelte a játékszert Márkusnak, a csatár pedig ballal 10 méterről a soproni kapu jobb oldalába rúgta a labdát. 2–2.

86. p: Egy felívelés után Rabóczki ütközött Kouehamával, a labda a kameruni csatár elé került, aki 14 méterről ballal a hosszú sarokba ívelte a labdát. 3–2.

Három vereség után a javítás szándékával érkezett Tatabányára az FC Sopron. A vendégek védekező középpályása, Cristian Munteanu ezúttal a hátvédsor bal oldalán kapott helyet, László András pedig a kispadra szorult.

Mindkét csapat négy-négy-kettes hadrendben lépett pályára. Jól kezdték a mérkőzést Vass László tanítványai, hiszen negyedórán belül megszerezték a vezetést. A gól az egész mérkőzésen agilisan játszó Ivancsics Gellért és Alexander Costisor érdeme volt. Az együttest idegenbe is elkísérték a soproni szurkolók, ők azonban nem sokáig örülhettek a román védő találatának.

A honi bajnokság egyik gólkirályjelöltje, Márkus Tibor ugyanis betalált Rabóczki Balázs kapujába. Nem sokkal később a találkozó egyik legérdekesebb jelenetének lehetett szemtanúja a tatabányai stadion közönsége. Történt ugyanis, hogy Rajnay Attila ritkán látható öngóllal lepte meg a társait, így a vendégek egygólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A szünetben mindkét szakvezető cserélt. Sisa Tibor a hibázó Rajnaynak, míg Vass László a szinte észrevétlenül futballozó Feczesin Róbertnek köszönte meg a játékot. Az első félidővel ellentétben a második negyvenöt percet a hazaiak kezdték jobban és Márkus villanásával ismét egyenlíteni tudtak, sőt, újabb rohamokat indítottak a győzelem érdekében. Egy ideig úgy tűnt, hogy hiába, hiszen Rabóczki Balázs magabiztos teljesítményt nyújtott a soproni kapuban.

A hajrában aztán a hazaiak mégis a maguk javára fordították a mérkőzést. Igaz, a mindent eldöntő találat elég érdekes körülmények között esett. Jelzésértékű, hogy a gól után Rabóczkit hosszú percekig ápolni kellett... Ennek ellenére a játékvezető nem látott szabálytalanságot, így a tatabányaiak örülhettek a győzelemnek.

Egy jó és küzdelmes mérkőzést játszott egymással a két csapat. Döntőnek bizonyult, hogy a soproniak – különösen az első félidőben – többször is hibáztak az ellenfél kapuja előtt és a hátvédek nem tudták tartani Márkust és Kouehamát. Előbbi két góllal, míg utóbbi egy találattal és két gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.
a tatabányai Kouehama után néha csak „nyomoztak" a soproni védők.

Győrött a kupagyőztes

Nem vár könnyű kilencven perc az ETO FC-re, ám Csank János vezetőedző bízik csapatában a bajnoki aranyéremre is esélyes FC Fehérvár ellen. Az FC Sopron három vereség után szeretne javítani Tatabányán. Szerdán óriási csatában, hosszabbítás után, büntetőkkel diadalmaskodott az ETO mai ellenfele, vagyis az FC Fehérvár a Magyar Kupa döntőjében. Tovább olvasom