2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 20°C | 30°C Még több cikk.

Tartalékosan Luxemburgban

A junior férfi- és az ifjúsági női válogatott is győzött a világ-, illetve az Európa-bajnokságon.

Szerződést hosszabbítottak

A Graboplast-ETO elutazott Luxemburgba, ahol komoly erősségű nemzetközi tornán vesz részt. Útközben egy meccs erejéig megálltak Sindelfingenben is a zöld-fehérek, ahol Róth Kálmán igencsak tartalékos együttese 35–18-ra győzte le a helyiek másodosztályú gárdáját. Mint ismeretes, Mehlmann Ibolya, Bódi Bernadett, Jókai Nóra és Carmen Nitescu sérülésből, illetve betegségből lábadozik, így ők nem utaztak el Luxemburgba.

Mehlmann-nal kapcsolatos, hogy a fiatal válogatott átlövő 2004 nyarán lejáró szerződését újabb egy évvel, 2005. június 30-ig meghosszabbították. Pozitív hír az is, hogy kedden leteszi az állampolgári esküt Irina Sirina, így a bajnokságot már hivatalosan is magyar játékosként kezdi.

Orosz légiós érkezhet

Korábban szó volt a román Valeria Motogna leigazolásáról. A szerződésből végül nem lett semmi, de egy másik külföldi érkezéséről nem tettek le Győrött. A legújabb kiszemelt egy orosz játékos, nevét egyelőre homály fedi, de az elképzelések szerint jövő héten próbajátékra érkezik a Graboplast-ETO-hoz, s a szerdai, Sala elleni két mérkőzésen pályára is léphet. Ez a két találkozó már várhatóan nem az egyetemi, hanem a Magvassy-csarnokban lesz. Ha nem is a megadott határidőre, de úgy fest, még éppen időben – a bajnoki rajtig – elkészül az új borítás. Egész pontosan ezzel már végeztek a szakemberek, most már csak a kapuk behelyezése és a vonalazás van hátra.

Megvan az első győzelem

Tóth László együttese a győri Tatai Péterrel és Cifra Tiborral a soraiban a brazíliai világbajnokságon egy döntetlen (Argentína ellen 20–20) és egy vereség (Lengyelország ellen 30–26) után megszerezte első győzelmét is. A magyar gárda Dániát győzte le a harmadik fordulóban. A szünetben ugyan még az ellenfél vezetett 14–12-re, szünet után azonban feljavult a mie- ink játéka, s megfordították az eredményt. Mindez azt jelenti, hogy életben maradtak a továbbjutási remények. Ehhez azonban a zárófordulóban le kell győzni az eddig még hibátlan svédeket.

Csoportelsőként az elődöntőben

Az ifjúsági női válogatott Hollandiát 15–12-es első játékrész után 38–23-ra legyőzve csoportelsőként jutott a négy közé az oroszországi Európa-bajnokságon.
A több győrivel – Hoffmann Kitti, Temes Bernadett, Micskó Zsófia, Miklós Zsanett és Belső Anett – felálló magyarok a mai elődöntőben Romániával találkoznak.

Újabb vereség a junior kézilabda világbajnokságon

Vereséggel folytatta szereplését a magyar férfi junior kézilabda-válogatott a Brazíliában zajló… Tovább olvasom