2017. 10. 21. szombat - Orsolya 9°C | 16°C Még több cikk.

Tartalékosan is győzelem

Atomerőmű KSC-Szekszárd–Soproni Postás 77–78 (21–28, 18–14, 26–20, 12–16) Szekszárd, NB I-es A csoportos női kosárlabda-mérkőzés, 400 néző. V.: Németh Cs., Török.
Soproni Postás: ENGLERT 17/9, CSÁKÁNY 20/3, Fodor 5/3, Barnes 8, PAPP KRISZTINA 14. Cs.: Russai 9, Takács 3, Farkas 2. Edző: Meszlényi Róbert.
Szekszárd: DARIDA 9/3, Hofmann 4, Tóth Zs. 8, Csontos 6, BELLOVAI 16. Cs.: Horváth A. 10, ANITICS 21/9, Fuzaro 5. Edző: Patkós Zoltán.
Megtizedelt csapattal lépett pályára Szekszárdon a Soproni Postás, mert sérülések miatt sem Ambrus, sem Eördögh nem játszhatott. Ennek ellenére szenzációsan kezdtek a soproniak, állandóan 8–9 ponttal vezettek, elsősorban azért, mert kiválóan hajtották végre a megbeszélt taktikát. A második negyed végére aztán mindössze három pont maradt a vendégek előnyéből, igaz, a soproni zöld-fehérektől a fiatalok is pályára kerültek, így tudott felzárkózni a rendkívül lelkesen kosárlabdázó szekszárdi gárda.

Ennek a lelkesedésnek köszönhetően a térfélcsere után hárompontos vezetésre tett szert Patkós Zoltán együttese. A befejező tíz percben a soproniak amerikai légiósa, Barnes remek találattal egyenlített, aztán a játékidő utolsó percében egy tökéletesen végrehajtott figurális támadás után Csákány talált a gyűrűbe.

Ekkor két ponttal vezetett a soproni gárda, az utolsó hazai rohamnál aztán az egyébként kiválóan játszó Csákány csak szabálytalanul tudta szerelni Hofmannt, a hazaiak hátvédje ekkor büntetődobásokhoz jutott, az elsőt bedobta, a másodikat kihagyta, a lepattanó labdát Papp Krisztina megkaparintotta, s a Postás meg is őrizte a játékszert és a győzelmet. Az alapszakasz befejezése után a Postás a második helyen áll.
Meszlényi Róbert: – Rendkívül küzdelmes mérkőzésen két sérült játékosunkat nélkülözve nagyobb rutinunknak köszönhetjük a győzelmet.
Patkós Zoltán (nem is olyan régen ő volt a soproniak másodedzője): – A tartalékos soproniak szenzációsan küzdöttek, sok sikert kívánok nekik a play off során.

A válogatott pontot szerzett Lengyelországban

A magyar labdarúgó-válogatott harmadik mérkőzésén sem kapott ki Európa-bajnoki… Tovább olvasom