2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Tanulságos mérkőzés volt

A mérkőzés negyvenedik percétől összeállt és határozottabb lett a vendégek védekezése, könnyű gólokat lőttek, s a felállt fal ellen is eredményesen fejezték be a támadásokat. Átvették a mérkőzés irányítását és végül biztosan nyerték a mérkőzést.
FTC-PLER II–Széchenyi ESE 23–28 (13–14)
Lőrinci sportcsarnok, NB I/B-s férfimérkőzés, 100 néző. V.: Horváth Z., Simó.
SZESE: HOFFMANN – HOLLÓS 6, KOVÁCSOVICS 9, Kőhalmi 2, Németh G. 1, Terenyi 4, Rivnyák. Cs.: Somogyi (kapus), Rosta, Gubó, Bella 2, Szabó A. 1, Schneider 3, Kányai. Edző: Deáki István.

Jól kezdődött a mérkőzés az egyetemisták számára. Az első tíz percben sikeresen fejezték be támadásaikat és az ellenfél csak szerencsés gólokkal tudott szépíteni. A félidő második részében passzívabbá vált a SZESE támadójátéka és ezt kihasználva a hazaiak átvették a vezetést. Kovácsovics góljainak köszönhetően sikerült előnnyel zárni a vendégeknek. A második félidő elején felváltva lőtték a gólokat a csapatok, az eredmény folyamatosan változott. A mérkőzés negyvenedik percétől összeállt és határozottabb lett a vendégek védekezése, könnyű gólokat lőttek, s a felállt fal ellen is eredményesen fejezték be a támadásokat. Átvették a mérkőzés irányítását és végül biztosan nyerték a mérkőzést.

Deáki István: – Remélem, mindenkinek tanulságos volt a mérkőzés.
Könnyed diadal. A magyar férfiválogatott 32–25-re nyert a vendég lett csapat ellen Gyöngyösön a 2014-es Európa-bajnokság selejtezőjének első fordulójában. A csoport másik találkozóján: Horvátország–Szlovákia 25–21.