2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 12°C Még több cikk.

Talmácsi megszerezte élete első világbajnoki futamgyőzelmét

Talmácsi győzelmével feljött a vb-cím esélyesei közé. A gyorsasági motoros világbajnokság Olasz Nagydíján a 125 kcm-es géposztályban Talmácsi megszerezte élete első világbajnoki futamgyőzelmét.
Talma másodikként rajtolt KTM-es csapattársa, a finn Mika Kallio mögött. A magyar versenyző végig az élbolyban haladt, és az utolsó körben harmadik helyen állt, amikor az élen haladó Kallio bukott, a második spanyol Faubel pedig összeakadt vele, így mindketten kiestek, Talmácsi pedig győzött. Tóth Imre a 25. helyen végzett az Apriliával.

„Nagyon örülök, régen vártam már ezt a pillanatot. A rajt után kicsit csúszott a kuplungom, ezért nem mentem bele az első helyért folyó csatározásba. A cél előtt párszáz méterre sikerült megelőznöm a svájci Luthit, aztán Kallio és Faubel bukásának köszönhetően sikerült nyernem. Egy kicsit a szerencsének is köszönhetem ezt a sikert, de ehhez kellett az is, hogy megelőzzem Luthit. Utána becsuktam a szememet, és csak húztam a gázt, amíg be nem értem. Nagyon fáradt, és még sokkal boldogabb vagyok" nyilatkozta Talmácsi Gábor a futam után.

A pontversenyben Luthi vezet 74 ponttal a két KTM-es, a 66 pontos Kallio és a 62 pontos Talmácsi előtt. A 250-eseknél Rizmayer Gábor kiesett a Yamahával, itt a Honda spanyol pilótája, Daniel Pedrosa győzött, míg a MotoGP-ben a világbajnoki címvédő, olasz Valentino Rossi Yamaha nyert a Yamahával Mugellóban.

Krónika Hírszolgálat

Válogatottak a Győri Ugrógálán

A megyei atlétikai szövetség rendezésében június 7-én, kedden 16 órától a Dózsa-pálya ad otthont a… Tovább olvasom