2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Talmácsi harmadik

„Nagyszerű, csodálatos verseny volt – nyilatkozta a magyar motoros, aki ezzel a sikerrel a nyolcadik helyre jött fel a vb-pontversenyben. – Azt hiszem, jót tett nekem és a csapatnak is a közel egy hónapos pihenés.

Talmácsi Gábor harmadik lett a 125 kcm-esek között a gyorsaságimotoros-világbajnokság 12., csehországi futamán, Brnóban. A viadalt a pontversenyben éllovas spanyol Alvaro Bautista nyerte, a finn Mika Kallio lett a második. Tóth Imre, a géposztály másik magyarja a 20. helyen végzett.

A rajt után Talmácsi óriási bravúrral a kilencedikről feljött az ötödik helyre, s ezt a pozíciót a hajráig remekül tartotta is. Öt körrel a vége előtt Talmácsi megelőzte Pasinit, majd az utolsó kanyarban berobbant a harmadik helyre, és óriási bravúrral idei legjobb eredményét sikerült kiharcolnia.

„Nagyszerű, csodálatos verseny volt – nyilatkozta a magyar  motoros, aki ezzel a sikerrel a nyolcadik helyre jött fel a vb-pontversenyben. – Azt hiszem, jót tett nekem és a csapatnak is a közel egy hónapos pihenés. A futam kemény volt, és határtalanul örülök annak, hogy végre kijött a lépés, és dobogós helyet sikerült szereznem. Életem egyik legnagyszerűbb napja a mai, hiszen tudomásom szerint legalább húszezer magyar jött ki Brnóba, hogy megnézzék a versenyt és szurkoljanak nekem. Boldog vagyok, hogy örömet szerezhettem nekik és köszönöm, hogy kitartottak mellettem. Még öt futam van hátra, és remélem, újabb sikereket könyvelhetek el."
Végeredmény

125 kcm: 1. Alvaro Bautista (spanyol, Aprilia) 41:00.673 p  2. Mika Kallio (finn, KTM) 41:00.701, 3. Talmácsi Gábor (Honda) 41:12.082, ...20. Tóth Imre (Aprilia) 42:08.812.

A pontverseny élcsoportja: 1. Bautista 230 pont, 2. Kallio 161, 3. Pasini 147, 4. Gadea 133, 5. Faubel 123, 6. Pesek 102, 7. Lüthi 91, 8. Talmácsi 81.