2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Szuperkupa-győztes a Győri Audi-ETO

A második félidőben már nyolc góllal vezettek a győriek, de feljebb zárkózott a Ferencváros, végül 29-28-as győzelmet arattak Görbiczék.
Három felkészülési mérkőzésen elszenvedett vereség után Szuperkupa-győztes lett a Győri Audi-ETO együttese, amely a nagy rivális Ferencvárost győzte le.

Győri Audi-ETO - FTC Rail-Cargo Hungaria 29-28 (15-9)

Gólszerzők:

ETO: Görbicz 10 (3), Löke 6, Amorim 5, Kovacsics 4, Augilar 2, Korsós-Orbán 1-1.

FTC: Szucsánszki 8, Pena 5(1), Lukács 4, Tomori, Szamoránsky, Steinbach 3-3, Kovacsicz, Szarka 1-1.

Ambros Martín: - Először is gratulálok a csapatomnak! Más időben van mindkét együttes a felkészülésben. A második félidőben nem koncentráltunk megfelelően, ennek ellenére sikerült nyernünk. Remélem a Ferencváros is bejut a Bajnokok Ligájába.

Elek Gábor: - A felkészülés bizonyos fázisában vagyunk, még sok mindent próbálunk megvalósítani ezeken a találkozókon. Az első félidőben jobb volt az ETO, a másodikban jobban jöttek a lövéseink. Mindegyik kapusunk jó teljesítményt nyújtott, az első félidőben kellett volna pontosabban játszani. Ez a mérkőzés mindkét együttesnek jót tett a felkészülésben.

Góltalan első perceket követően Amorim szerezte meg az első találatot a találkozó 4. percében, majd Tomori válaszolt rögtön átlövésből. A folytatásban fej-fej mellett haladtak a csapatok, mindig a győriek szerezték meg a vezetést, de rendre egyenlíteni tudott a Ferencváros.

A mérkőzés 15. percétől először vezetett két góllal az ETO, majd fokozatosan egyre nagyobb különbséget alakított ki. Ambros Martín együttese szép támadásokat vezetett, amelyeket rendre góllal fejeztek be. Középen Amorim és Görbicz remekül megértették egymást, utóbbi négyszer is eredményes volt az első félidőben.

Az első félidő második felében a jó védekezésének és remek góljainak köszönhetően 15-9-es győri vezetéssel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően ugyan úgy folytatódott a találkozó ahol befejeződött. Az ETO remekül támadott, a ferencvárosiak nem találták az ellenszert, így a második félidő 7. percében Amorim gólja után már nyolc gól is volt a különbség.

Elek Gábor a vendégek vezetőedzője időkéréssel próbált rendet tenni csapata játékán, amely utólag sikeresnek bizonyult, hiszen Szucsánszki és Pena vezérletével fokozatosan feljebb zárkóztak. Herr és a védelem között nem volt meg az összhang, Ambros Martín kapust is cserélt, pályára lépett Grubisic is.

Az utolsó percek izgalmasra sikerültek, hiszen egy gól is volt a különbség, de Amorim és Tomori gólja után végül kialakult a 29-28-as különbség és Szuperkupa-győztes lett az Audi-ETO együttese.

A döntő legjobb kapusa Herre lett, míg a legjobb játékosnak Szucsánszkit választották.

Vége a találkozónak!

(II.) 30.p. A győriek már megtartották a labdát, így az ETO nyert 29-28-ra és megnyerte a Szuperkupát.

(II.) 30.p. 7 másodperc után Tomori gól, 22 van még hátra. 29-28

(II.) 30.p. Görbicz passza után Amorim betörésből volt eredményes. 29-27. Időt kért Elek Gábor.

(II.) 30.p. Ambros Martín időt kért.

(II.) 29.p. Lukács szélről szépített. 28-27

(II.) 28.p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. 28-26

(II.) 28.p. Görbicz a győrieknél, Lukács a ferencvárosiaknál volt eredményes. 27-26

(II.) 27.p. Szarka váltotta gólra az emberelőnyt. 26-25

(II.) 24.p. Góóóól! Görbicz remek csel után megszerezte nyolcadik találatát. 26-24

(II.) 23.p. Szucsánszki megpattanó lövésével csak egy a különbség. 25-24

(II.) 22.p. Szamoránsky gól beállós pozícióból. 25-23

(II.) 19.p. Pena góljával ismét három a különbség. 25-22

(II.) 18.p. Góóól! Görbicz parádés egyéni akciója után lőtte ki a bal felsőt. 25-21

(II.) 9.p. Pena szépített átlövésből. 22-15

(II.) 8.p. Pena először volt eredményes akcióból, majd Görbicz értékesített egy hétméterest. 22-14

(II.) 7.p. Amorim gólja után időt kért Elek Gábor. 21-13

(II.) 6.p. Herr indítása után Kovacsics lőtte be a ziccert. 20-13

(II.) 6.p. Lukács gól szélről. 19-13

(II.) 5.p. Góóóól! Orbán szélről volt eredményes. 19-12

(II.) 4.p. Gyors gólváltás. A győrieknél Löke, a ferencvárosiaknál Szucsánszki volt eredményes. 18-12

(II.) 3.p. Amorim passza után Görbicz volt eredményes. 17-11

(II.) 2.p. Szamoránsky használta ki a győriek védekezési hibáját. 16-11

(II.) 1.p. Szucsászki szépített az első támadásból, de Amorim megszerezte harmadik találatát is. 16-10

Vége az első félidnek!

30.p. Ambros Martín időt kért.

29.p. Görbicz hétméteresből lőtte ki a bal alsó sarkot. 15-9

28.p. Kovacsicz szépített szélről. 14-9

27.p. Újabb szép támadás végén Kovacsics gól, majd Szucsánszki is feliratkozott a gólszerzők közé. 14-8

27.p. Robog a Győri Audi-ETO! Kovacsics gólja után hat a különbség. 13-7

26.p. Szép támadás végén Augilar emberelőnyből szerzett gólt. 12-7

24.p. Herr remek indítása után ismét a norvég beállós volt eredményes, majd Steinbach szépített. 11-7

23.p. Löke értékesített egy kipattanó labdát. 10-6

21.p. Kovacsics gyors lerohanás végén szerzett gólt estében, de Tomori rögtön válaszolt. 9-6

19.p. Augilar betörésből volt eredményes. 8-5

18.p. Görbicz már három találatnál jár a győrieknél. 7-5

17.p. Steinbach ismét Herr kapujába talált. 6-5

16.p. Remek indítás után Löke lőtte be a ziccert, majd Steinbach válaszolt rögtön. 6-4

15.p. Góóóól! Görbicz óriási gólt lőtt a bal felsőbe. 5-3-as győri vezetésnél időt kértek a ferencvárosiak.

14.p. Az elmúlt öt percben hiába támadott kétszer is emberelőnyben az ETO, nem láthattunk gólt.

9.p. Góóóól! Amorim passza után Görbicz is megszerezte első találatát. 4-3

9.p. Pena egyenlített hétméteresből. 3-3

8.p. Hosszan megjáratott támadás végén Korsós volt eredményes szélről. 3-2

7.p. Szamoránsky egyenlített beállós pozícióból. 2-2

6.p. Amorim lőtte ki a jobb alsó sarkot átlövésből. 2-1

5.p. Tomori válaszolt pattintott lövéssel. 1-1

4.p. Sokáig egyik csapat sem talált be a kapuba, végül egy gyors támadás végén Amorim váratlan lövésével az ETO szerezte meg a vezetést. 1-

Elkezdődött a találkozó!

A Magyar Kézilabda Szövetség kezdeményezésére augusztus 31-én először rendezik meg a Szuperkupát, melyen a női és férfi NB I első és második helyezettjei, vagyis az Audi-ETO és az FTC, illetve az MKB-MVM Veszprém és a Mol-Pick-Szeged csap össze egymással.

A testület és a klubok megegyezése szerint 2018-ig biztosan lesz minden évben ilyen összecsapás, az első alkalommal kiírt esemény helyszíne a Veszprém Aréna lesz és a Kinizsi Bank-Szuperkupa nevet viseli.

„Nagyon örülök, hogy a szövetség kezdeményezésére vevő volt az előző évad férfi és női NB I-es bajnoka és ezüstérmese – kezdte a Szuperkupa sajtótájékoztatóján Vetési Iván, a Magyar Kézilabda Szövetség elnöke. – Megegyezés született arról is, hogy jövőre az új Győr Aréna lesz a Szuperkupa helyszíne, és amennyiben a következő esztendőkben is a Szuperkupa résztvevői lesznek a klubok, akkor Szeged, valamint a Ferencváros rendezésében Budapest is otthont ad majd a Szuperkupának, ugyanakkor semleges helyszínen egy alkalommal a szövetség lesz a házigazda. A most vasárnapi találkozókat a Duna TV-n minden érdeklődő láthatja majd határainkon innen és túl egyaránt."

A zöld mezes Kovacsics Anikóék a vasárnapi Szuperkupa-meccset a felkészülés részének tekintik. Fotó: M. M.

„Örömteli a Szuperkupa-kezdeményezés, hiszen a szurkolók két újabb izgalmas összecsapás élményével gazdagodhatnak – mondta Kelecsényi Ernő, az Audi-ETO elnöke. – Ugyanakkor csapatunk ezt a mérkőzést a felkészülés részének tekinti, annak egy nagyon fontos és nagyon kemény pontjának, amelyből bízunk benne, hogy mindenki sérülésmentesen és számos újabb tapasztalattal kerül ki."

„Örömmel fogadtuk a szövetség kezdeményezését. Úgy gondolom, hogy ez a nap a kézilabda ünnepe lesz. Ráadásként a felkészülésünk egy fontos állomása, hiszen a Bajnokok Ligája-selejtező előtt az egyik lehető legerősebb ellenféllel lesz lehetőségünk összemérni tudásunkat" – nyilatkozta Jeney Zsolt Ákos, az FTC kézilabda-szakosztályának elnöke.

A program

Augusztus 31., 15 óra: Audi-ETO–FTC

17.15 óra: MKB-MVM-Veszprém–Mol-Pick Szeged

Világbajnokságon a győri sárkányok

A Győri Vízisport Egyesület sárkányhajó szakágának 23 versenyzője vívta ki a jogot, hogy ott legyen a világbajnokságon. Tovább olvasom