2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Szinkronúszó sikerek

Közel száz versenyző állt rajthoz a kötelezők mezőnyében a hétvégén Szentendrén megrendezett nyílt Szinkronúszó Országos Bajnokság gyermek korosztályos versenyén.

A Szentendrén megrendezett nyílt Szinkronúszó Országos Bajnokság gyermek korosztályos versenyén, ahol nemzetközi mezőnyben /magyar, osztrák, svéd, fehérorosz, orosz, szlovák, cseh/ közel száz versenyző állt rajthoz, a kötelezők mezőnyében a SYNCHRO SOPRON SE eddig is legeredményesebb versenyzője Kuslics Anna a világ első 3 orosz induló után közvetlenül, míg Baptsán Réka harmadikként, Götz Lilien pedig nyolcadikként végzett.

Így a magyar bajnokságot a kötelezőkben Kuslics Anna nyerte, aki később szóló kűrverseny összesített eredményével is megszerezte a magyar bajnoki címet mind a nemzetközi, mind a hazai mezőnyben, így a SYNCHRO SOPRON SE eddigi legrangosabb eredményét, a magyar bajnoki címet elsőként szerezte meg.

Duó párja Baptsán Réka, -akivel először álltak rajthoz páros versenyszámban- az első napon való erős kötelező pontszámainak köszönhetően a magyar bajnokságon a 3. helyen állt, így kettőjük indulási eredménye a kötelezők alapján már biztató volt, és annak ellenére, hogy a kűrversenyre alig 2 hetük maradt a felkészülésre, így is sikerült feljutniuk az összesített páros eredmények alapján a magyar mezőnyben a 3. helyre.

Az egyesület legfiatalabb versenyzője, Götz Lilien, aki még csak 1,5 éve kezdett szinkronúszni és ez volt első FINA szabályok szerint megrendezett szóló versenyszáma, az erős kötelezőinek köszönhetően a hazai magyar bajnokságon a 6. helyen sikerült zárnia.

Az egyesület az elmúlt hónapokban rendezte meg alakulásának 10 éves évfordulóját, majd sikeresen szerepeltek kétszer is Pozsonyban nemzetközi mezőnyben, ahol szintén aranyat hoztak el, így a magyar bajnoki cím, a páros 3. hely, szóló 6. hely, csak emelte az idei évfordulójuk rangját.
Az egyesület jövőbeni feladata és célja, hogy mielőbb gyermek korosztályos csapatot tudjon kiállítani, melyhez jelenleg sajnos nincs meg a versenyzői utánpótlás bázisa, ezért felvételt hirdet 6-12 éves lányok részére.

A sportág kipróbálására pedig a nyári főszezonban júliusban ad lehetőséget napközis táborok és tanfolyamok keretében, melyre várja a jelentkezőket. Jelentkezni lehet Turi Andreánál 30/3902110, ill. H-Sze-P 18-19.30 a soproni uszodában az edzések alatt.

Bajnokok Ligája: kikapott a Realtól, de döntőben a Dortmund

A Borussia Dortmund a keddi visszavágón 2-0-ra kikapott a Real Madrid otthonában, ám 4-3-as… Tovább olvasom