2017. 02. 27. hétfő - Ákos, Bátor 2°C | 14°C Még több cikk.

Szinkronúszás - Soproni versenyző utazhat Belgiumba

A Synchro Sopron SE 11 versenyzővel képviselte magát az ORKA-kupán.
Székesfehérváron 17. alkalommal rendezték meg az ORKA nemzetközi versenyt, melyen kilenc ország (magyar, osztrák, izraeli, horvát, orosz, cseh, lengyel, szlovák, finn) 34 egyesületéből több mint 400 versenyző szerepelt. A viadal a magyaroknak egyben kvalifikáció is volt a belgiumi Flanders Openre, melyet a szakma a legifjabb korosztály részére (13 év és alattiak) megrendezett nem hivatalos világbajnokságnak tart.

A Synchro Sopron SE 11 versenyzővel képviselte magát az ORKA-kupán. Közülük Kuslics Anna mind a kötelezőben, mind pedig a kűrversenyben győzött, ezzel kvalifikált a novemberi Flanders Openre. Götz Lilien 10. helyen zárt a szólójával.

A kombinációs kűrben az dicséretes volt, hogy végre nyolcfős csapattal tudott kiállni a soproni egyesület, a csapat tagjai: Kuslics Anna, Lendvai Jázmin, Baptsán Réka, Turi Sára, Kuslics Petra, Götz Lilien, Varga Petra, Főnyedi Panni.

Kuslics Anna

A legkisebbek kategóriájában, a 2005/2006-os születésű szinkronúszók között Grubits Flóra az első, Katona Borka élete első versenyén a második, Lendvai Jázmin pedig a harmadik helyen végzett. Ők hárman megpróbálták a lehetetlent is: legfiatalabb indulókként minicsapatkűrrel debütáltak, de nem fértek fel a dobogóra.

Hétvégétől a gyermek országos bajnokság, a pozsonyi Delfinik-kupa, majd az utánpótlás országos bajnokság következik az egyesület áprilisi versenyprogramjában.