2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 1°C | 12°C Még több cikk.

Szeviép-Szeged MKB- Euroleasing 82 88

Nem kis meglepetésre a két kezdő centerét, Kajdacsit és Vukovicsot ezúttal is nélkülöző Szeged kezdett jobban.
A zöld-sárgák védekezésben egy ütemmel mindig lekéstek. Hejková kereste a legjobb ötöst, sűrűn cserélt, de a Szeviép irányította a játékot.
A második negyed elején is, sok volt a pontatlanság a Sopron játékában. A szakasz közepén aztán varázsütésre összeállt az MKB védekezése. Előbb egy 8–0-s rohammal fordított, majd szünetig 6 pontos előnyt szerzett a Sopron.

Térfélcsere után ahelyett, hogy gyorsan eldöntötte volna a meccset a tartalékos szegedieknél játékosállomány tekintetében nagyságrendekkel erősebb soproni együttes, újra hibát hibára halmozva játszott.
A befejező szakaszban a Szeviép játékosai megérezték:
óriási bravúrt hajthatnak végre. A befejezés előtt 4 perccel megint a hazaiaknál volt az előny (75–74). Az utolsó másfél percet aztán egész pályás letámadással 8–0-ra nyerték a soproniak, s végül, ha a vártnál jóval nehezebben is, de hozták a kötelező győzelmet.
Az MKB Euroleasing 2–0-lal jutott az elődöntőbe.
Natalia Hejková: – Álmos kezdésünket triplákkal büntette az ellenfél. A hajrában zónára álltunk át, s ez megzavarta az egyébként végig jól játszó vendéglátóinkat.