2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 20°C | 32°C Még több cikk.

Szerencsétlen döntetlen Norvégia ellen

Az áramszünet miatt félbeszakadt s egy és háromnegyed órás kényszerszünet után folytatódó, az utolsó másodpercekig izgalmas mérkőzésen a magyar női kézilabda-válogatott döntetlent játszott Norvégiával a horvátországi világbajnokság fiumei középdöntős csoportjában.
Már csak az egyik elődöntős - s biztos olimpiát érő - hely maradt nyitva ebben a csoportban, mivel a másikat az ukránok lefoglalták. A találkozót Sugár és a combizom-húzódással bajlódó Tóth a lelátóról nézte végig.

Álomkezdés: Kulcsár, Pigniczki és Radulovics góljaival pillanatok alatt 3-0 lett, Pálinger pedig több lövést, közte egy hétméterest védett! A bágyadtan rajtoló norvégok csak a hetedik percben, 4-0 után találtak be először, igaz, aztán - kis bírói segédlettel - gyorsan felzárkóztak (4-3). Majd Kirsner emberhátrányban a háta mögött dobott látványos gólt. A lendületbe jött skandinávok, akik a 12. percben már a harmadik büntetőjüket lőhették, egyenlítettek (6-6).

Támadásban tudtak újítani a lelkes magyarok - közben Pálinger változatlanul remekelt - és újra sikerült elhúzni (10-6). Nem volt meglepő a norvég időkérés és a sok csere. Ettől változott a játék képe, és a sokmozgásos akciókkal újból szoros lett az állás (10-8), de - ki más, mint - a magyar kapus megakadályozta a fordítást.

Közben Görbicz három kísérletet is elpuskázott, Radulovics viszont, akit nagyon keményen őriztek, valamint Lovász hozta szokásos remek formáját, s kettőjük révén 14-9-re elhúzott az együttes, amely nyolc percig nem kapott gólt. A szünetig hátralévő időben csökkent a különbség.

A második félidő elején, 32:37 percnél, 14-11-es állásnál egyszer csak az összes lámpa felmondta a szolgálatot, s jött a hosszan, egy és háromnegyed órán át tartó kényszerszünet. A játékosok eleinte a sötét teremben mozogtak melegen tartva az izmokat, majd az öltözőbe vonultak, addig a szurkolók egymást szórakoztatták.

A közelmúltban a 2000-es romániai Eb-n, a házigazdák elleni, amúgy sikerrel megvívott elődöntőben, illetve a 2001-es bécsújhelyi, Nemzetek Kupáján, a szintén norvégok elleni vesztes fináléban volt hasonló, áramszünetes összecsapása a magyaroknak. Szomorú, hogy olimpiai kvótáról döntő mérkőzésen ilyen előfordulhatott...

A kínos és bosszantó közjáték után a magas norvégok sokkal keményebben védekeztek, alig alakult ki lövőhelyzet. Nagyon küzdött mindkét csapat, de az áramszünet után nehezen ébredtek a játékosok, kivéve a két kapust, rajtuk ugyanis nem érződött a szünet.

A góllövőlistát vezető Radulovics külön őrzőt kapott, nehezen tudott csatlakozni a támadásokhoz, s az ő hiányát megérezte az együttes. Csökkent a különbség (17-16), de amikor baj lett volna, jött Ferling két megnyugtató találata, illetve két belemenéses szabálytalanság és Pálinger büntetővédése.

Ahogy közeledett a hajrá, úgy nőtt a feszültség, az idegesség, az izgalom és egyre több lett a hajmeresztő rontás a pályán. Nem csoda, hiszen az olimpiai kvótáért folyt az ütközet. A skandinávok előtt adódtak egyenlítési lehetőségek, de még ziccereket is hibáztak, mígnem emberhátrányban megtört a jég, s az 56. percben Aamodt 22-22-re módosította az állást, majd a következő támadás alkalmával a vezetést is megszerezte csapatának.

Idegőrlő végjáték következett. 23-23-nál mindkét oldalon maradt ki helyzet, s a magyarok következhettek emberelőnyben 40 másodperccel a vége előtt. Ekkor Mocsai időt kért. A támadást Görbicz góllal fejezte be (24-23), majd Pigniczkit piros lappal kiállították.

Most a norvég edző kért időt, 11 másodperc volt még hátra, Kristine Lunde pedig távolról a jobb felső sarokba lőtt. Már csak a középkezdésre maradt idő, Görbicz váratlan lövését azonban Leganger védte.

A magyar csapat a nehezen felejthető mérkőzésen megérdemelte volna a győzelmet. Így viszont a biztos olimpiai szereplésért le kell győznie Ukrajnát.

Magyarország-Norvégia 24-24 (14-11)

Fiume, 500 néző: V: Josic, Rudic (horvátok)
Magyarország: Pálinger - Lovász 4, Radulovics 6/3, Görbicz 2, Kulcsár 4, Ferling 5, Kirsner 2, cserék: Sirina (kapus), Bohus, Pigniczki 1, Siti
Norvégia: Leganger - Aamodt 6, Kr. Lunde 6/5, Hilmo 3, Larsen, Hovind Johansen, Sandve 1, cserék: Tjugum (kapus), Harsaker 3, Hynne 1, Nyberg 3, Riegelhuth 1, Soerlie-Lybekk,
Hétméteresek: 3/3, illetve 7/5
Kiállítások: 8, illetve 6 perc

Szabicsék legyőzésével lett csoportelső a MU

Az első öt perc alapján a tájékoztatlan néző nemigen tudta volna megmondani, vajon a nagy hírű… Tovább olvasom