2018. 08. 21. kedd - Sámuel, Hajna 21°C | 32°C Még több cikk.

Szerencsés győri győzelem az újonc otthonában

A szerencsére is szükség volt ahhoz, hogy a Győri ETO FC három ponttal távozzon az újonc BFC Siófok otthonából az élvonalbeli bajnokság negyedik fordulójában.

Az első félidőben ugyanis a Balaton-parti gárda játszott mezőnyfölényben és a hazaiak voltak veszélyesebbek a kapura is. Legnagyobb lehetőségüket, a büntetőt azonban nem tudták értékesíteni. Bajzát Péter, Bojan Brnovic és Igor Bogdanovic személyében hiába kapott három vérbeli támadó is helyet a zöld-fehérek kezdő tizenegyében, a Rába-parti legénység csupán egy komoly ziccert tudott kialakítani a Siófok kapuja előtt. Bajzát azonban nem tudott élni a lehetőséggel. A negyvenöt percnyi játékot látva egyáltalán nem lett volna meglepetés, ha a siófoki gárda vonul előnnyel pihenőre.

A szünet után óriási vihar érte el a siófoki stadiont, a szurkolók menekültek az ítéletidő elől. Néhányan a hazatérés mellett döntöttek, ám voltak olyanok is, akik a fedett sajtóhelyen kerestek menedéket.

A második félidőben aktívabb lett az ETO, igaz, tízpercnyi játékot követően a hazaiak előtt adódott óriási gólszerzési lehetőség. Az ellentámadásból aztán Stark Péter megszerezte a vezetést. A győri találat után Egervári Sándor cserére szánta el magát. Lehívta a pályáról a korábban sérüléssel bajlódó Bajzátot, helyére pedig az elsősorban a védekezésben és labdaszerzésben jeleskedő Jäkl Antalt küldte be a szakvezető. Nyilván tette ezt azért a vezetőedző, hogy megerősítse a középpályássort. A folytatásban – az egyenlítés érdekében – többször is fellazult a siófokiak védelme, akkor már több helyzetet is kialakítottak a vendégek. Hozzátartozik az igazsághoz, hogy a felhőszakadás miatt irreálissá váló talajon nehéz dolguk volt a futballistáknak, különösen az eredmény tudatában a támadójátékot erőltető siófokiaknak.

Megérdemelt győzelmet aratott az ETO, amely a legutóbbi két találkozón hat pontot szerzett.

90 perc krónikája
13. p: Sztevanovic ütközött a 16-oson belül Fülöppel, a játékvezető 11-est ítélt. Forgács büntetőjét azonban Sztevanovic bravúrral a bal kapufára ütötte.
27. p: Bajzát kényszerítőzött Józsival, a középpályás szép mozdulattal visszapörgette a labdát a csatár elé, akinek éles szögből leadott lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret.
44. p: Kanta Szabolcs  20 méteres, ballábas lövését Sztevanovic a bal oldali kapufára ütötte.
56. p: Megszerezte a vezetést az ETO. Bogdanovic legurított szabadrúgását Stark 17 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. 0–1.
Botos Antal: – Már az első félidőben el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Végig fölényben játszottunk. A kihagyott tizenegyes mellett több lehetőséget rontottunk el. A második félidőben a pályára zúduló eső nagymértékben befolyásolta a találkozó alakulását. A második játékrész elején százszázalékos gólhelyzetet hibáztunk el, rá egy percre pedig gólt kaptunk.

Egervári Sándor: – Az első huszonöt percet sikerült gól nélkül átvészelnünk, amihez kellettek Szasa Sztevanovic óriási bravúrjai is. A második félidőben már nekünk voltak helyzeteink és felül tudtunk kerekedni az ellenfelünkön. Ekkor már masszívan védekeztünk és az ellentámadásainkban benne volt a gól.

Stark Péter, aki remekül fogta össze a védelmet, győztes gólt lőtt, így nagy szerepet vállalt az ETO győzelmében: – Az első félidőben nem játszottunk jól. Jogos volt az ellenünk megítélt büntető is. A második játékrészben már jobb teljesítményt nyújtottunk és véleményem szerint nagyon jól küzdöttünk. Örülök, hogy sikerült szabadrúgásból a kapuba találnom. Az utóbbi időben sokat gyakoroltam, eddig mégsem sikerült. Kicsit megcsúsztam a lövés előtt, de szerencsére így is bement a labda.

Szasa Sztevanovic kapufára ütötte a büntetőt, ezenkívül is akadt több bravúrja: – Megadható volt a tizenegyes. A lövés előtt kicsit elmozdultam jobbra, ez zavarhatta meg a rúgó játékost. A Siófok masszív együttes benyomását keltette. Végül azonban ha nehezen is, de begyűjtöttük a árom pontot és ez a leglényegesebb.

Kovács Balázs

Megleckéztetnék a két újoncot

Mindkét megyebeli NB I-es csapatunk újonc együttes ellen szerepel a hétvégi fordulóban. A Sopron hazai pályán fogadja a Nyíregyházát, a Győri ETO FC Siófokon lép pályára. Bár egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mégis öt ponttal többet szerzett az újonc Nyíregyháza az FC Sopronnál. Tovább olvasom