2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Szerbia türelmesebb volt

A férfi vízilabda Európa-bajnokság belgrádi döntőjében a magyar válogatott 9–8-ra kikapott a házigazda Szerbiától. Az utolsó negyed óriási csatát hozott, amelyben csak a mezőny legjobbja, Vujaszinovics szerzett gólt.
Fotó: MTI
Ha nemzetközi férfi vízilabdatorna döntőjéről beszélünk, akkor mostanában ez a kijelentés egyenlő a magyar–szerb fináléval. Ezúttal is így volt: az idei Európa-bajnokság házigazdája a címét szerette volna megvédeni, a kihívó pedig a magyar válogatott volt.

Hatezer néző fogadta a két gárdát, a mieinktől viszont hiányzott Biros Péter, aki kézsérülése miatt kihagyta a döntőt. Nagyszerűen indult a találkozó, a második negyedben már 5–2-re is vezettünk. Amikor a magyarok támadtak, fütyült a Tasmajdan- uszoda hatezres nézőserege, ám ekkor csendben voltak. De a szerbek innen fordítottak 6–5-re. A kínos és zavaró magyar gólcsendet Madaras törte meg, válaszként azonban – már a harmadik nyolc percben – újabb két hazai gól érkezett. Innen is sikerült az egyenlítés, a záró szakaszhoz tehát 8–8-nál érkeztek a csapatok. A víz forrt, hiszen a házigazdáktól három játékos (Sapics, Ikodinovics, Udovicsics), míg tőlünk Kiss Gergely került végleg a kiállítás sorsára. Az utolsó negyed óriási csatát hozott, amelyben csak a mezőny legjobbja, Vujaszinovics szerzett gólt – újra Európa trónjára került Szerbia.

A mérkőzést természetesen végigizgulta Varga Péter, a Szeged- Beton VE vízipólósa is, aki a magyar előnyök türelmesebb kihasználását tartotta volna a győzelem zálogának.
– Azt hittem, sima meccs lesz, amikor 5–2-re vezettünk, bár tudtam, akkor még sok volt hátra. Talán türelmesebben kellett volna az emberelőnyöket kijátszani, hiszen várható volt, hogy a két teljesen egyforma képességű csapat csatájában az nyer, amelyik a végén bedobja a fórt. Ez sajnos a szerb gárda volt. Szerintem minden magyar jól pólózott, megcsinálta a maga kis feladatát. Márciusban vb, és talán nem meglepő, ha kijelentem: ott is ez a két válogatott vívja majd a döntőt. Az elmúlt négy év ebben a szellemben telt, az elején mi, mostanában a szerb alakulatnak jön ki jobban a lépés – nyilatkozta a meccs után Varga Pepe.

A további helyosztók eredményei, a 3. helyért: Spanyolország–Románia 10–4, az 5. helyért: Olaszország–Görögország 11–10, a 7. helyért: Horvátország–Németország 11–7.

A meccs jegyzőkönyve

Vízilabda Európa-bajnokság, Belgrád (Szerbia). Férfiak, döntő, Tasmajdan- uszoda, 6000 néző. Vezette: Borrell (spanyol), Tulga (török).
Magyarország: SZÉCSI – KÁSÁS 1, FODOR 1, Molnár T. 1, VARGA DÁNIEL 2, Kiss G., Madaras 1. Csere: Steinmetz Á. 1, Gór-Nagy, Szívós, Varga Dénes 1, Hosnyánszky, Kis G. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
Szerbia: SEFIK – Nikics 1, Szavics, Sapics 1, Ikodinovics 1, Csirics, VUJASZINOVICS 3. Csere: FILIPOVICS 2, Pekovics, V. Udovicsics 1, Linajlovics, Mijatovics. Szövetségi kapitány: Dejan Udovicsics.
Gól – emberelőnyből: 15/3, ill. 18/5.
Ötméteresből: –, ill. 2/2.
Kipontozódott: Gór-Nagy (19.), Fodor (26.), ill. Trbojevics (20.).
Kiállítva végleg, cserével: Kiss G. (19.), ill. Sapics (19.), V. Udovicsics (24.), Ikodinovics (25.).