2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Szerb győzelem a Világliga döntőjében

A magyar vízilabda-válogatott három góllal maradt alul a berlini Világliga fináléjában.
Vasárnap rendezték Berlinben a férfi vízilabda Világliga döntőjét, amelyben a magyar válogatott a szerb csapattal találkozott. Nagy küzdelem és rendkívül nehéz mérkőzés várt Kemény Dénes fiaira, akik az első negyedet 2-2-es eredménnyel zárták, ám a szerbek már a második játékrészben háromgólos előnyt szereztek. A harmadik negyedben hiába jutott több emberelőnyhöz és tiszta helyzethez a magyar csapat, ezek rendre kimaradtak. Végül két gólra sikerült felzárkózni, de 8-6-os állásnál az ellenfél belőtte a mindent eldöntő kilencediket, amelyre már nem maradt válasza a csapatkapitány Benedek Tibor által vezetett válogatottnak.

Győzelmével a szerb válogatott sorozatban harmadszor nyerte meg a férfi Világligát, Magyarországnak pedig az ezüstérem jutott. A dobogó harmadik fokára Ausztrália állhatott, miután a bronzmérkőzésen 7-6 arányban diadalmaskodott Németország felett. A torna legjobbjai közé Kiss Gergelyt és Benedek Tibort választották be.

Szerbia - Magyarország 9-6 (2-2, 4-1, 2-1, 1-2) A magyar gólszerzők: Kiss (2), Biros, Varga D., Molnár, Benedek.

Kuti Péter

Megleckéztetnék a két újoncot

Mindkét megyebeli NB I-es csapatunk újonc együttes ellen szerepel a hétvégi fordulóban. A Sopron hazai pályán fogadja a Nyíregyházát, a Győri ETO FC Siófokon lép pályára. Bár egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, mégis öt ponttal többet szerzett az újonc Nyíregyháza az FC Sopronnál. Tovább olvasom