2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Szenzációs játékkal jutott BL-döntőbe az Audi-ETO! - videó

Hatalmas küzdelemben 31-23-ra győzött hazai pályán a Győri Audi-ETO együttese a román Valcea ellen, így a zöld-fehérek jutottak a Bajnokok Ligájának döntőjébe. Szép volt csajok!

17 óra 58 perc

Az Audi-ETO vitán felül megérdemelten, remek játékkal harcolta ki 2009 után a BL-döntőbe jutást másodszor Veszprémben.

Leszámítva az első pár percet - amikor "bemelegedett" a csapat -, fokozatosan és tudatosan őrölte fel a Valceát a győri együttes, majd az utolsó 10 percben már nem volt kérdéses, hogy mind csapategységben, mind egyéni megoldások terén sokkal jobb volt szombaton az Audi-ETO.

Összefoglaló a meccsről - forrás: DigiSport.

Újabb képek a csodás Audi-ETO-Valcea BL-elődöntőről - fotók: Mészáros Mátyás.

Ide kattintva találják Karl-Erik Böhn és Andrea Lekic értékelését - a román edző, Radu Voina nem tisztelte meg az újságírókat a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón, s nem volt hajlandó nyilatkozni, ami köztünk szólva elég modortalan viselkedés - a veszprémi meccsről.

Végezetül: portálunk egyik munkatársa összesítésben négy gólos győri továbbjutást tippelt a mérkőzése előtt - reméljük, a BL-döntő eredményét is ilyen jól fogjuk megérezni!

Fotók: Mészáros Mátyás

A kisalfold.hu meccs előtti riportját ide kattintva olvashatják el!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA ELŐDÖNTŐ (VISSZAVÁGÓ)

GYŐRI AUDI-ETO – OLTCHIM VALCEA 31-23 (19-12)

Veszprém, 5000 néző. Vezette: Dentz, Reibel (franciák)

ETO: LUNDE HARALDSEN – Radicevic 2, Hornyák, LEKIC 5, LÖKE 6, AMORIM 5, GÖRBICZ 12(6). Csere: Kovacsics 1.

Vezetőedző: Karl-Erik Böhn

VALCEA: Tolnai – Managarova 3, MEIROSU 3, Özel 2, MANEA 3, Bradeanu 1, Andrea Elisei 1. Csere: Dinu (k), Babeanu 3(3), Vicitiu 2, Nechita 3, Vetkova 2, Chirila, Cureau.

Vezetőedző: Radu Voina

Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3

Kiállítások: 12, ill. 12 perc.

62-58-as összesítéssel továbbjutó a Győri Audi-ETO együttese.

Vége a mérkőzésnek!

(II. félidő) 30. p. Löke hacolt ki hétméteres, amelyet Görbicz értékesített, de a végén a románok még dobtak egy gólt (31-23).

(II. félidő) 29. p. Vizitiu szépített (30-22).

(II. félidő) 28. p. Mindenki áll a csarnokban és tapsol! Göbicz passza után Löke volt eredményes! (30-21)

(II. félidő). 27. p. Gyönyörű támadás végén Görbicz gól!!! (29-21)

(II. félidő) 27. p. Lekic ziccerét védte Dinu, majd Vizitiu szépített. (28-21)

(II. félidő) 26. p. Remekül védekeznek a győriek és egy gyors indítás után Radicevic talált a kapuba. Kezd eldőlni a továbbjutás kimenetele. Mindenki felállva szurkol a csarnokban. (28-20)

Galéria kép

(II. félidő) 25. p. Góóól! Amorim lőtt hatalmas gólt középről. (27-20)

(II. félidő) 24. p. Az emúlt percekben mindkét kapus remekelt, egyik együttes sem talált a kapuba.

(II. félidő) 22. p. Hornyák kapott két perces büntetést és az emberelőnyben játszó vendégek hétméterest harcoltak ki. A vonal mögé Babeanu állt és lőtt magabiztosan a győri kapuba. (26-20)

(II. félidő) 21.p. Görbicz szenzációs góljával 26-29-re vezetnek a zöld-fehérek. A találat után a vendégek mestere időt kért.

(II. félidő) 21. p. Nagyon izgalmas a mérkőzés, de szerencsére továbbra is az ETO áll továbbjutásra.

(II. félidő) 19. p. Először Vetkova szépített a vendégeknél, majd Kovacsics egyéni akicójából az ETO tovább növelte az előnyt. (25-19)

(II. félidő) 19. p. Lekicnek köszönhetően ismét hat a különbség. (24-18)

(II. félidő) 18. p. Bradeanu távoli lövésével, már csak öttel vezetnek a győriek. (23-18)

(II. félidő) 17. p. Vetkova pattintott lövését ezúttal nem tudta hárítani a győri kapus. (23-17)

(II. félidő) 16. p. Ismét Lunde Haraldsen védett, majd Hornyák rontott ziccert, de Löke megszerezte a labdát. Továbbra is 23-16 az ETO javára.

(II. félidő) 15. p. Lekic harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz a kapu jobb oldalába lőtt. (23-16)

(II. félidő) 14. p. Jól védekezik az ETO, a román együttes két támadást is elrontott, Lunde Haraldsen remekelt az utóbbi percekben.

(II. félidő). 14. p. Lekic hatalmas góljával újra hattal vezetnek a zöld-fehérek. (22-16)

(II. félidő) 14. p. Nechita szépített gyors leindítás végén. (21-16)

(II. félidő) 13. p. Passzív játék miatt fent volt a játékvezetők keze, Bradeanu lőtt jócskán a kapu fölé, de sajnos Hornyák is hibázott.

(II. félidő) 12. p. Vetkova és Löke is a kiállítás sorsára jutott.

(II. félidő) 12. p. Meirosu lövését hárította Lunde Haraldsen. (21-15)

(II. félidő) 10. p. Manea volt eredményes beállós pozícióból. (21-15)

(II. félidő)10. p.  Bradeanu kiállítása miatt emberhátrányban játszó Valcea a kapufát találta el, de sajnos a győrieknél Amorim is. (21-14)

(II. félidő) 8. p. Löke harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz ezúttal is magabiztosan értékesített. (21-14)

(II. félidő) 8. p. Amorim lövését Dinu hárította, majd gyors indítás végén Nechita csökkentette a Valcea hátrányát. (20-14)

(II. félidő) 7. p. Özel révén szépítettek a vendégek. (20-13)

(II. félidő) 6. p. Amorimtól vették el a labdát a játékvezetők, de Ardean Elisei lövését Lunda Haraldsen bravúrral védte.

(II. félidő) 5. p. Lekic lövését Dinu hárította, majd két perces büntetést kapott. A románoktól elvették a labdát belemenés miatt.

(II. félidő) 4. p. A győriek eladták a labdát, de Bradeanu lövése a kapufáról kifele pattant. Továbbra is 20-12 az ETO javára.

(II. félidő) 2. p. Az első támadást elrontották a románok, míg a győrieknél Hornyák harcolt ki hétméterest, amelyet Görbicz értékesített. (20-12)

Elkezdődött a második félidő!

Remek játékkal az Audi-ETO nem csupán ledolgozta a hátrányát, de három gólos előnnyel mehet az öltözőbe. Na még egy ilyen félidőt csajok, eddig remek!

Galéria kép

30. p. A románok elvétik az utolsó támadást az első félidőben.

29. p. Amorim átlövése ismét csodás (19-12).

29. p. Löke félig a földön, két emberrel a nyakában szedte össze Görbe passzát - az eredmény újabb győri gól (18-12).

28. p. Az utolsó két percben most lehet növelni az előnyt, a románok érzik a nyomást, s sokat hibáznak. Böhn mester is időt kért.

27. p. Remekül védekezte ki az ETO a Valcea támadását, marad az öt gólos előny.

26. p. Managarova átemeli az ETO norvég kapusát (17-12).

26. p. Időt kér Radu Voina, a Valcea mestere.

25. p. Két támadást is elhibáznak a románok, s emberelőnybe is kerülünk. Görbicz újabb gólt szerez, már hattal megyünk (17-11).

25. p. Elsőre még blokkolták Amorim lövését, de másodjára nagy gól bombázott a brazil a Valcea kapujába (16-11).

24. p. Emberelőnyből az exgyőri, Bradeanu lőtt fölé.

23. p. A románok faragnak a hátrányból, plusz Hornyák Ágit két percre kiküldik a bírók (15-11).

22. p. Eladják a románok a labdát, Görbicz pedig szélvész gyorsan elfut, s újabb gólt lő (15-10). Öt az előny!

21. p. Mindkét csapat két gyors gólt szerez, de Lekic találatával marad a négy gólos előny (14-10).

21. p. Lökét hárman sem tudták fogni, Görbicz pedig magabiztosan belőtte a hetest (13-9). Ez az!

20. p. Löke megállíthatatlannak tűnik, s remélhetőleg megtöri a románok lendületét újabb góljával (12-9).

19. p. Ezek sajnos nem a mi pillanataink: eladjuk a labdát, majd a románok átemelik a győri kapust (11-9).

18. p. Gól lő a Valcea (11-8).

18. p. Löke remekül szedte össze a passzt középen, s nem is vétette el a lövést - először négy az előny (11-7).

17. p. Egy perc van még a győri emberelőnyből, most ledolgozhatjuk a hátrányt.

17. p. A románok érezhetően tartottak attól, hogy elveszik tőlük a labdát. Ellőtték, de célt tévesztett a próbálkozás.

16. p. Amorim második gólja csodás volt, s először emberelőnybe is került a győri csapat (10-7). Gyerünk csajok!

16. p. Hetesből ismét eredményes Babeanu (9-7).

15. p. Megyünk is! Heidi Löke szó szerint "beküzdötte" a Valcea kapujába a labdát (9-6).

14. p. Remek győri védekezés után miénk a labda, először mehetünk három góllal.

13. p. Hetesből növeli az előnyt Görbicz Anita (8-6).

12. p. Lekic rögtön válaszol, s előnyhöz juttatja az ETO-t. (7-6).

12. p. Meirosu egyenlített (6-6).

11. p. Most jól védekezett az ETO, de a kontrából nem tudtunk újabb gólt szerezni - kár érte!

10. p. Managarova is beveszi sajnos a győri kaput ziccerből (6-5).

10. p. Két "villámgól", de a két gólos előny marad, a győri gólt Amorim szerezte (6-4).

9. p. Radicevic javította előző hibáját, megint két góllal megy az ETO (5-3).

8. p. Radicevic sárgát kapott, a büntetőt most nem hibázta el Babeanu (4-3).

7. p. Görbicz cunderrel növeli az előnyt (4-2)!

7. p. Görbicz Anita góljával először vezet az ETO (3-2).

6. p. Löke egyenlített egy szép egyéni megmozdulás után (2-2).

5. p. Amorim góljába belefújnak a bírók, de a románok begyűjtenek egy sárgát.

4. p. Rögtön válaszolt a Valcea Özel góljával (1-2).

3. p. Lekic lőtte az első győri gólt. Gyerünk, csak így tovább! (1-1).

2. p. Babeanu hetest tévesztett, fél méterrel a győri kapu fölé szállt a labda.

2. p. Meirosu megszerezte a vezetést a Valceának (0-1).

1. p. Amorim első lövése elkerüli a román kaput.

1. p. - Az ETO kezdte a mérkőzést.

15 óra 58 perc

A játékosok hivatalos bemutatása megtörtént, pár pillanat, s kezdődik a várva várt mérkőzés. A meccset a francia Thierry Dentz és Denis Reibel vezeti.

15 óra 31 perc

Óriási a hangulat a Veszprémi Arénában: a csarnok lassan, de biztosan megtelik. Összesen több mint 5000 néző fogja figyelemmel követni a helyszínen a BL-elödöntőt.

A kisalfold.hu munkatársai győri győzelemre voksolnak: egyikünk két gólos, másikunk négy gólos ETO továbbjutást tippel. Legyen igazunk!

Melegítés közben az Audi ETO játékosai.

14 óra 52 perc

Mint ismert, az első mérkőzésen 35-31-re a Valcea győzött, s négy gólos előnnyel várhatja a veszprémi folytatást.

Karl-Erik Böhn, az Audi ETO edzője szerint "jó esélye van" csapatának, amennyiben "ismét sikerül 31 gólt lőnünk a Valceának, mint Romániában".

"Az elmúlt napokban többször elemeztük a lányokkal, milyen hibákat követtünk el az első mérkőzésen. Remélem, még egyszer nem lépünk ugyanabba a folyóba, s bízom benne, hogy a hazai mérkőzésen jobban játszunk, mint idegenben.

Abban is biztos vagyok, hogy nem lesz egyszerű dolgunk, de optimistán tekintek a BL-elődöntőre Veszprémben" - mondta Karl-Erik Böhn.

Radu Voina, a Valcea edzője úgy értékelt a második összecsapás előtt, miszerint "kevesebb gólra számítok, mint ahány tálalat született az első mérkőzésen.

Győri Audi ETO KC-Valcea: Veszprémen át vezet az út a BL-döntőbe.

A mai kézilabdában a négy gól szinte semmi, a játék rendkívül felgyorsult, ennek megfelelően nagyon küzdelmes visszavágó vár ránk Veszprémben".

Riportunkat a meccs előtti veszprémi hangulatról ide kattintva olvashatják!