2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Szégyen! - gyenge játékkal esett ki a Kupából az ETO

Labdarúgás - Gyenge, ötlettelen játékkal esett ki a Kupából a Győri ETO FC. A zöld-fehérek hazai pályán kaptak ki a Honvédtól.

GYŐRI ETO FC - BP.HONVÉD 0-1 (0-1)
Magyar Kupa, negyeddöntő visszavágó
Győr, ETO Park 1000 néző

Győri ETO FC: Sztevanovic - Babic, Fehér Z., Sztanisic, Völgyi - Pilibaitis (Tokody 75.p.), Eugene (Nicorec 19.p.), Józsi, Dinjar (Brnovic 69.p.)- Kink, Aleksidze

Vezetőedző: Pintér Attila

Bp. Honvéd: Németh G. - Vukmir, Botis, Debreceni, Hajdú - Diego, Macko, Horváth A., Abraham - Zsolnai, Abbas

Vezetőedző:Massimo Morales

Gólszerző: Diego (9. p)

Pintér Attila: Gólt kellett volna szereznünk a továbbjutáshoz, sajnos ez a Honvédnak jött össze. Elgondolkodtató, hogy a bíró szándékos kezezésért nem állítja ki az ellenfél játékosát. Ilyen tévedéseket nem lehet játékvezetőnek elkövetni. Mind a két csapat megtett mindent a továbbjutásért. Nekünk nem sikerült.

Massimo Morales: Gratulálok a csapatomnak. Tudtuk, hogy maximális teljesítmény, odafigyelés kell a továbbjutáshoz. A legtöbb játékosom nagyon fegyelmezett volt. Fontos, hogy a gól után nem ültünk rá az eredményre, hanem tovább támadtunk. Megvolt a lehetőségünk a további találatokra. A két meccs alapján úgy érzem megérdemelt a sikerünk.

A Honvéd játékosok a meccsről, és a bundagyanúról:

Az Európai Labdarúgó Szövetség bejelentette, hogy bundázás gyanúja miatt vizsgálja - többek között - a Fenerbahce-Budapest Honvéd Európa Liga selejtezős párharc július 30-i első, isztambuli mérkőzését (5-1). A Honvédban az ETO ellen pályára lépő játékosok közül többen is játszottak azon a mérkőzésen.

A fővárosiak akkori összeállítása: Németh G.-Vukmir, Debreceni, Botis, Pastva - Benjamin, Hidi(Horváth A., 63.) - Hrepka (Zsolnai, 54.), Macko, Hajdú N. (Moreira, 88.) - Abraham

Németh Gábor: Tejesen reális eredmény született, a meccsen ekkora volt a két csapat között a különbség. A mi lelkiismeretünk tiszta. Egy újságírótól hallottam, hogy lehet, hogy a másik oldalon történt valami.

Zsolani Róbert: Nem tudok semmit hozzáfűzni a hírhez. A törökök rúgtak nekünk egy ötöst, nem értem, miért volna ez furcsa.

Sorin Botis: Most hallok erről először, da kapásból csak annyit tudok elmondani, hogy hülyeség. Elképzelhetetlennek tartom, hogy bármi történt volna.

Dragan Vukmir: Nyugodtan vizsgálódjanak, keressék meg, ha történt valami. Egyébként kizártnak tartom, hogy bármit is találnak.

90. perc: Völgyi lövését védte bravúrral Németh. Vége a mérkőzésnek. Az ETO kiesett a Magyar Kupából.

89. perc: Cserél a vandégeknél. Macko helyett Moreira játszik.

83. perc: Cserél a Honvéd. Zsolnayt Palásthy váltja.

82. perc: Fehér Z. rántotta le Abbast. Sárga lap.

80. perc: A közönség kifütyüli a saját csapatát.

78. perc: Óriási Honvéd-helyzet. Vukmir egyedül állt a kapussal szemben, de Sztevanovicba gurította a labdát.

75. perc: Újabb ETO-csere. Pilibaitis helyére Tokody áll be.

74. perc: Diego lőt fölé 18 méterről, miután az egész ETO-védelem végignézte, hogyan passzolgatnak a vendégek.

69. perc: Cserél az ETO. Dinjar helyén Brnovic folytatja.

66. perc: Diego indult meg a bal szélen. Egészen a kapuig vezette a labdát, majd éles szögből 6 méterről Sztevanovicba lőtt.

64. perc: Macko és Diego passzolgathatott a bal oldalon. Előbbi 22 méterről célozta meg a bal alsót. A kifelé csavarodó labda em sokkal ment el a kapufa mellett.

63. perc: Abraham jobb oldali beadásáról Zsolnai marad le a kapu előtt. A csatár szabadon léphetett ki a védők közül.

59. perc: Hajdú kezezett 18 méterre a kispasti kaputól. Sárga lap. A szabadúgást Józsi fölé lőtte.

56. perc: Nicorec tette maga elé mellel a labdát, és 20 méterről nagy lövést küldött kapura. Németh bravúrral védett.

54. perc: Józsi lőtt fölé 17 méterről.

51. perc: Diego küldött kapura 30 méterről egy szabadrúgást. A bombaerős lövés a kapu bal oldalába tartott, de egy kispesti játékoson megpattant, így ment mellé.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Fotók: H. Baranyai Edina

45. perc: Vége az első félidőnek. Füttykoncert kíséri az öltözőbe a hazai csapatot.

42. perc: Egy szöglet után visszapasszolt labdát Hajdú lőtt el 30 méterről. Sztevanovic könnyedén védett.

37. perc: Kink eresztett el egy lövést 25 méterről. Nem sokkal tévesztette el a bal alsó sarkot.

35. perc: Babic durva mozdulattal jelezte, hogy ő is a pályán van. Felrúgta Diegót. Megúszta sárga lappal.

30. perc: A Honvéd védőitől kapott ajándék passzt Kink, de 14 méteres lövését vetődve fogta Németh G.

27. perc: Macko 25 méteres szabadrúgását szedte ki a jobb felső sarok elől Sztevanovic.

23. perc: Kink rúgta térden Abrahamot. Ez is sárga lap.

22. perc: Vukmir rúgta fel Nicorecet. Sárga lap.

20. perc: Cserél az ETO. Eugene megy le, Nicorec érkezik.

19. perc: Macko ívelt be egy szabadrúgást a bal oldalról a kapu elé. A védők közül kilépő Debreczeni becsúszva csak centikkel maradt le nagy helyzetben a labdáról.

15. perc: A gól óta a Honvéd támad többet.

9. perc:Vezet a Honvéd! Macko szögletére érkezett a rövid oldalon Diego, és mindenkit megelőzve a kapu bl oldaláb fejelt 5 méterről. 0-1.

7. perc: Egy percen belül két ETO helyzet. Eőbb Józsi jobb oldalról középre gurított szabadrúgását Pilibaitis találta el rosszul, a kaputól 7 méterre, majd Aleksidze lapos lövését védte Németh.

1. perc: A Honvéd kedze a meccset, de az ETO lőtt először kapura. Aleksidze kiugratása után a jobb oldalról 18 méterről Dinjar csavart kapu fölé.

A Magyar Kupa elődöntőjébe jutásért játszik ma 17 órától Győrött az ETO és a Budapest Honvéd. A múlt héten 1–1-es döntetlen született Kispesten, így az idegenben lőtt góllal jelenleg a győri együttes áll továbbjutásra, hiszen az ETOParkban egy gól nélküli döntetlen is elég lenne az üdvösséghez, az az elődöntőbe jutáshoz. De Pintér Attila csapata a továbbjutás mellett győzelemmel is szeretné megörvendeztetni a zöld-fehér szurkolótábort.

Józsi sarok-, Völgyi és Szabó derék-, Zámbó combsérüléssel bajlódik, Tokody lába pedig bevérzett. Pintér Attilának így nehéz dolga van az összeállítást illetően, kezdőcsapatát csak a találkozó előtt jelöli ki. A mérkőzést Solymosi vezeti.

Száz százalék kell a visszavágón.

A Győri ETO FC helyenként jól futballozott és szerzett egy pontot az őszi bajnok otthonában a Soproni Liga utolsó őszi fordulójában.
Völgyi Dániel is helytállt, pedig már az első percekben egy rúgást kapott a lábfejére.

„Úgy érzem, nem ment rosszul a játék, s ha nem ennyire mély a talaj, talán az előrejátékunk is sokkal pontosabb lett volna. Jobban, szervezettebben játszottunk, mint a hazaiak, megoldottuk azokat a feladatokat, amiket Pintér Attila kért tőlünk a mérkőzés előtt – mondta a Rába-partiak bal oldali védője.

Völgyi ugyan nem állandó kezdő a csapatban, de többször is lehetőséget kapott.

„Nagy a versenyfutás a kezdőbe kerülésért, de ez attól is függ, milyen szerkezetben játszunk. Helyenként három jó játékos is akad posztonként. Úgy érzem, a vetélytársam, Szabó Ottó most talán egy lépéssel előttem jár, de igyekszem, hogy ezt minél előbb ledolgozzam."

Akár már a csapat legközelebbi nagyon fontos találkozóján.

„Abban biztos vagyok, hogy mindegyikünk mindent el fog követni a továbbjutásért a Honvéd elleni kupavisszavágón. Száz, de talán százhúsz százalékot kell nyújtanunk. Idén ez maradt számunkra a legfontosabb feladat, amit mindenképpen meg kell oldanunk."