2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 19°C Még több cikk.

Szávay továbbjutott

Szávay Ágnes két játszmában (6:4, 6:4) nyert a brit Sarah Borwell ellen az angol nyílt teniszbajnokság selejtezőjének második körében, Wimbledonban.
A világranglistán hetvenedik magyar játékos így egy győzelemre van a főtáblától. Szávay a harmadik fordulóban az üzbég Akgul Amanmuradovával találkozik. Nagy Kyrának viszont nem sikerült az újabb bravúr, két szettben vereséget szenvedett a cseh Strycovától (6:7, 4:6). Czink Melinda alanyi jogon szerepel a 128-as főtáblán.

Elkészítették a szervezők a kiemelési listát: a négyszeres győztes svájci Roger Federer, valamint a belga Justine Henin az első kiemeltje a hétfőn kezdődő Grand Slam-viadalnak. A nők között a címvédő francia Amélie Mauresmót negyedikként rangsorolták a szervezők.