2017. 03. 26. vasárnap - Emánuel 4°C | 11°C Még több cikk.

Szávay-parádé Pekingben

Tenisz - Szávay Ágnes 2 óra 55 perc alatt legyőzte a szerb Jelena Jankovicot a 600 ezer dollár összdíjazású pekingi kemény pályás női torna döntőjében. A 18 esztendős magyar tehetség pályafutása második tornagyőzelmét szerezte, s ezzel várhatóan a legjobb húsz közé kerül a világranglistán.
Az első szettben Jankovic magabiztosan kezdett, Szávay viszont bizonytalankodott (1:3), de a folytatásban sikerült az egyenlítés (3:3). Ezt követően fej fej mellett haladt a szerb és a magyar teniszező. A rövidítésben Szávay 5–0-ás előnyhöz, majd három játszmalabdához jutott, ám mindhármat elpuskázta, s így riválisa került előnybe.
A második szettben 5:1-nél Jankovic jutott meccslabdához, de riválisa egy foghatatlan adogatással hárította azt, majd megkezdte a felzárkózást. A szerb 5:4-nél orvost kért: fejét és a nyakát masszírozták. A rövid pihenő után Szávay kiegyenlített, sőt, sorozatban hat gémet nyerve egyenlített.

A harmadik szettben Szávay 5:1-nél már a győzelemért adogathatott. A szerb két meccslabdát hárítva szépített. A következő gémben pedig nem volt kegyelem: két újabb meccslabda és a szerb gratulálhatott a boldog magyarnak.

Szávaynak ez pályafutása eddigi legnagyobb sikere, hiszen korábban még soha sem nyert ilyen előkelő helyen jegyzett rivális ellen.
Eredmény, döntő: Szávay Ágnes (6.)–Jelena Jankovic (szerb, 2.) 6:7 (7–9), 7:5, 6:2

Motorsport: Talmácsi Gábor gondjai

A 125 kcm-esek pontversenyének éllovasa, Talmácsi Gábor második lett a… Tovább olvasom