2017. 11. 25. szombat - Katalin 4°C | 14°C Még több cikk.

SVSE: soproni bravúr Kozármislenyben

A hajrában sikerült megszerezniük a vezetést, amit magabiztosan meg is tartott Supka Attila együttese, amely így bravúros sikert ért el.

Kozármisleny–SVSE-GYSEV 0–1 (0–0)

Kozármisleny, 300 néző. V.: Berke.

Kozármisleny: Sólyom – Kiss M., Fellai, Vattai, Fenyvesi (Tóth A., 80.) – Nagy K. (Vituska, 74.), Nagy E., Kovács T., Cziráki – Varga B., Kovács D. (Szabó B., 68.). Edző: Szabó Zsolt.

SVSE: Heinrich – Fazakas, Bognár Zs., Tóth M., Szabó L. – Gaál B., Deme (Horváth A., 54.), Sifter, Varga G., Czár (Németh L., 58.) – Bali (Erdélyi L., 78.). Szakmai igazgató: Supka Attila.
Gsz.: Bali (73.).

40. p: Egy soproni szöglet után Vattai felszabadító fejese Czár elé került, aki bal lábbal 25 m-ről lőtt, a labda a keresztlécen csattant.

73. p: A jobb oldalról Fazakas kiválóan fejelt középre, ahol érkezett Bali és 1 m-ről a kapuba bólintott. 0–1.

Az első félidőben mindkét gárda előtt adódott gólszerzési lehetőség, a soproniak kapufáig jutottak. Fordulás után már a vendégek kezdeményeztek többet,  a hajrában sikerült megszerezniük a vezetést, amit magabiztosan meg is tartott Supka Attila együttese, amely így bravúros sikert ért el.

Szabó Zsolt: – Tipikus egygólos mérkőzést buktunk el. Éreztem, amelyik csapat vezetést szerez, meg is nyeri a találkozót. A játék képe alapján a döntetlent igazságosabbnak érezném, az viszont régi igazság, hogy rúgott gól nélkül nem lehet győzni.

Supka Attila: – Megérdemelten nyertünk, ráadásul idegenben, és ez nagy fegyvertény. Az első félidőben akadtak ugyan kisebb gondjaink, de a szünetben felhívtam a figyelmet a hibákra, a második játékrészben javítottunk, és végül még gólt is szereztünk.

Korábban írtuk:

Supka Attila szakmai igazgató: Nehéz mérkőzés vár ránk, az elmúlt évek meghatározó csapata ellen. Ők is nagy változáson mennek át, átalakulóban vannak, ennek ellenére figyelni kell rájuk. Tudtuk elemezni korábbi mérkőzésüket, gyors, veszélyes focit játszanak.

Nekünk persze azzal kell foglalkozni, hogy próbáljuk meg azt a játékot megvalósítani, amit gyakoroltunk, amit szeretnénk egy idegenbeli mérkőzésen látni a csapattól. Ha lesz megfelelő fegyelem és figyelem, akkor nem féltem a játékosokat, eredményesek tudunk lenni.

A várható kezdő: Heinrich, Fazakas, Bognár, Tóth M., Czár, Sifter, Varga G., Deme, Gaál, Szabó Zs., Szabó L.

Eltiltott nincs a keretben, sérülés miatt Balázsra és Horváth Péterre nem számíthat a szakvezetés.