SVSE-GySEV

1 (0) Sümeg 0 (0) Sopron, 200 néző. V.: Tóth A.
Németh G. – Reineck, Varga K., Tóth Z., Kuzmich, Németh T. (Geeb), Mentes (Császár), Bertha, Fehér, Csertán, Bácskai. Edző: Majoros Zoltán. Jánosa (Patus) – Hegedűs, Ritter, Osztermann, Molnár, Mátó, Glück (Horváth), Nagy, Falusi, Fischer, Renczes (Szilasi). Edző: Fördős József.
Gsz.: Mentes.

Sümegi szögletek és szabadrúgások jegyében telt el az első 25 perc, de ezeket a hazai védők és Németh kapus, ha néha üggyel-bajjal is, de mentették. Fél órát kellett várni, hogy a kapuk igazán veszélybe kerüljenek, és a 37. percben Csertán a mérkőzés legnagyobb helyzetének kihagyásával adta meg az alaphangot. Ekkor egy előrevágott labdát Ritter nem tudott elfejelni, de az apró termetű csatár ajtó-ablak helyzetben a kapu mellé helyezett. A mérkőzés utolsó perceiben még Bertha révén szerezhetett volna gólt Majoros Zoltán együttese, de ez a lehetőség is kimaradt. Szünet után, a 48. percben Csertán szabadrúgását még hárították a védők, de a beívelt szöglet után Jánosa kapus saját védőjére ütötte a labdát, amely Mentes közreműködésével a hálóban kötött ki. 1–0. Ezután felváltva kerültek helyzetbe a csatárok, de a kapuk érintetlenek maradtak. A sors ezúttal némi igazságot szolgáltatott az SVSE számára az utóbbi hetek balszerencsés vereségei miatt.
Jók: Reineck, Mentes, Németh G., Kuzmich, Tóth Z., ill. Glück.
Fördős József: – Csalódott vagyok a mutatott játék és a hozzáállás miatt.
Majoros Zoltán: – Nem játszottunk jól, de mindenki hajtott, lelkesedett. Sikerült végre megtörni a jeget, így maradt esélyünk a bentmaradásra.

Magyar arany- és ezüstérmek a kajak-kenu világkupán

Négy arany- és két ezüstérmet szereztek a magyarok a szombat délelőtti 1000 méteres döntők során a… Tovább olvasom