2016. 12. 06. kedd - Miklós -6°C | 3°C

SVSE-GySEV–Sárvár 2–3 (2–1)

Sopron, labdarúgás - A félidőben még vezetett a soproni csapat, még is kikapott.
Sopron, 200 néző. V.: Wenczel.

SVSE-GySEV: Sárdy – Pinezits, Katona, Horváth G. – Párkányi, Geeb – Deák, Varga A., Németh D., – Varga Z. (Szabó A. 80. p), Mozsolits. Edző: Mozsolits Jenő.

Sárvár: Tóth J. – Szabó I., Horváth L., Varga J., Balassa – Németh G., Vadász, Fehér (Ádám 69. p), Velladics (Vörös 87. p) – Nagy A. Sinka (Osvald 90. p). Edző: Haraszty Zsolt.

Gsz.: Mozsolits 2, ill. Nagy A. 2., Vadász.

7. p: Németh G. futott el a jobb oldalon az alapvonalig, középre adott és az érkező Nagy A. hat méterről ballal a bal felső sarokba emelte a labdát. 0–1.

18. p: Varga A. passzolt a jobbösszekötő helyén szabadon hagyott Mozsolitshoz, aki 12 méterről laposan kapura lőtt, és a labda a vizes talajon megcsúszva és felgyorsulva a bal alsó sarokban kötött ki. 1–1.

31. p
: Horváth G. ívelt előre szabadrúgást a felező vonal közeléből. A labdára kimozduló sárvári kapus Tóth Jenő kiejtette a labdát, a szemfüles Mozsolits ott termett és nyolc méterről a jobb alsó sarokba helyezte. 2–1.

60. p: Németh G. gurított vissza jobbról a második hullámban érkező Vadász elé, aki húsz méterről nagy gólt ragasztott a soproni kapu jobb alsó sarkába. 2–2.

74. p: Sárvári szöglet után röviden tisztázott a soproni védelem. Ádám jobbról középre ívelt, Nagy A. pedig három méterről kapura fejelt. Katona a gólvonalon állva menteni tudott, ám a labda vissza pattant Nagy elé, aki két lépésre a kapu közepébe bólintott. 2–3.

Jó negyedórás kéréssel „indult a vasút". A mérkőzés elején rengeteg volt a rossz passz, a pontatlanság a hazaiak játékában. Megérdemelten szerzett vezetést, a sokkal határozottabban, pontosabban kezdő Sárvár. Mozsolits jó helyzet-felismerése és szemfülessége révén azonban sikerült az SVSE-nek fordítani.

A második játékrészben sokkal szervezettebben, pontosabban és kapura veszélyesebben játszott a Sárvár. A soproniak kapura szinte semmi veszélyt nem jelentettek. A vendégek egy jól eltalált lövéssel egyenlítettek, majd bő negyed órával a befejezés előtt egy kapu előtti kavarodás után fordítottak. A hajrában nagyobb sebességre kapcsolt a vasút, az utolsó percben a csereként beállt Szabó lábában volt az egyenlítő gól, ám nem sikerült bevennie a sárváriak kapuját, így összességében a találkozó nagy részében szervezettebben, pontosabban játszó vendégek megérdemelten vitték el a három pontot, megfosztva ezzel tavaszi veretlenségétől az SVSE-t.

Mozsolits Jenő: – Gratulálok edző kollégámnak és a sárváriaknak. Kulturált játékukkal megérdemelt győzelmet arattak, mi ma sajnos tompábbak voltunk a szokottnál, nem tudtuk azt a játékot nyújtani, amivel az eddigi sikereinket elértük.

Haraszti Zsolt: – Pontosabb és szervezettebb játékunknak köszönhetően egy olyan mérkőzésen arattunk olyan győzelmet, amely iramát és színvonalát tekintve magasabb osztályban is megállta volna a helyét.

Reszkess Kanada! Magyarország - Ukrajna 4-2!

Jégkorong - Legyőzte Ukrajna csapatát és ezzel feljutott az A-csoportba a magyar jégkorong… Tovább olvasom