2016. 09. 27. kedd - Adalbert 10°C | 21°C

Svédországé a férfi jégkorong aranyérme

Svédország nyerte a torinói olimpia utolsó aranyérmét a férfi jégkorongtorna döntőjében, ahol 3-2-re győzött Finnország ellen. A svédek 1994 óta másodjára nyerik az olimpiai hokitörnát.
Koivu gólja, a finn csapat első találata
Svédország-Finnország 3-2 (0-1, 2-1, 1-0)

Gólszerző: Zetterberg (24:42 - ee., Samuelsson, Bäckman.), Kronwall (33:24 - ee., Zetterberg), Lidström (40:10, Sundin, Forsberg), illetve Timonen (14:45 - ee., Selänne), Peltonen (35:00, J. Jokinen, O. Jokinen)
Kapusok: Lundqvist 25/27, Niitymäki 25/28
Kiállítások: 14 ill. 14 perc

A találkozó első gólja az első negyed 16. percében született egy finn emberelőnynél. Timonen távolról eleresztett lövésébe Koivu tette bele az ütőjét, és ez annyira megzavarta a svéd kapust, hogy a lába között a kapuba csorgott a korong. (1-0)

A második húsz percet erőteljesen kezdték a svédek, és egy emberelőnyös helyzetet sikerült gólra is váltották. Zetterberg egy kapu mögött keresztbe lőtt korongot éles szögből lőtt rá, az pedig a finn kapus Niittymaki lábai között csúszott a hálóba. (1-1)

A gól után aktívabb maradt a svéd együttes, de a a finnek egész olimpián megcsodált védekezése mellett nem volt komoly gólszerzési lehetőségük. Koivu kiállítása után, újabb emberelőnyből aztán Zetterberg passzát Kronwall ütötte be. (2-1)Azonban mielőtt nagyon örülhettek volna a svédek, egy kapu mögül érkező passzból Peltonen egyenlített. (2-2)

A harmadik harmadból mindössze kilenc másodprec telt el, amikor Sundin visszatett korongját Lidström lőtte kapásból a bal felső sarokba. (3-2)

Másfél perccel a meccs vége előtt a finnek időt kértek, majd lehozták a kapusukat. Hatalmas kavarodás alakult ki a svéd kapu előtt, de gólt nem sikerült szerezniük. Folyamatos nyomás alatt tartották a svéd kaput, egy alkalommal már a kapuson is túljutott a pakk, de kimaradt a lehetőség.

Harmadik aranyát szerezte a koreai rövidpályás korcsolyás

Koreai sikernap szombaton a rövidpályás gyorskorcsolya számok versenyében Torinóban. A koreai csapat… Tovább olvasom