2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 19°C Még több cikk.

Svéd arany a női biatlon zárószámban

A svéd Anna Carin Olofsson győzött a női sílövők 12,5 km-es tömegrajtos számában, amely lezárta az olimpia női biatlonversenyeit. Mögötte három német versenyző ért célba.
Anna Carin Olofsson
Salt Lake City-ben még sífutóként vett részt az olimpián, és a sprintszám 30. helyén végzett. A 33 éves svéd biatlonversenyző két évvel ezelőtt váltott a sílövészetre.

Olofsson szinte az elejétől fogva vezetett a tömegrajtos indítású versenyben, és lövőhibát is csak a legutolsó lövészetnél vétett, akkor, amikor már 34 másodperces előnnyel vezetett a német Kati Wilhelm előtt. Ekkor azonban a pótkörből kijövet még mindig maradt 10 másodperce, és ezt az utosó futószakaszon növelni is tudta. A második helyre Wilhelm érkezett, mögötte pedig a végére a negyedik helyezett német Glagow-t megelőző ugyancsak német Uschi Disl jött a célba. A németek 10 sílövőversenyen összesen 11 érmet gyűjtöttek.

Sílövészet, női 12,5 km (tömegrajt):

1. Anna Carin Olofsson (Svédország) 40:36.5 p (1 büntetőkör)
2. Kati Wilhelm (Németország) 40:55.3 (1)
3. Uschi Disl (Németország) 41:18.4 (3)

Halálos fenyegetéseket kapott a Chelsea-Barcelona bírója

Halálos fenyegetéseket kapott Terje Hauge, a szerdai Chelsea-Barcelona BL-nyolcaddöntő bírója. A… Tovább olvasom