2017. 05. 30. kedd - Janka, Zsanett 17°C | 30°C Még több cikk.

Súlyos vereség

A várt szoros csata elmaradt, a Dunaferr férfi kézilabdázói valósággal kiütötték a vendég győrieket. Három dunaújvárosi góllal indult a találkozó, míg a vendégek a 6. percben tudtak először betalálni Stochl kapujába.
Ezt követően is a hazaiak játszottak fölényben, akiknek nem okozott különösebb gondot átlőni a győri falat, a vendégek ezzel szemben ötlettelenül, erőtlenül támadtak, s nem tudtak mit kezdeni a kemény dunaújvárosi védekezéssel.

Folyamatosan nőtt a két csapat közti különbség, mely a 17. percre már tízgólosra duzzadt, ám a dunaújvárosiak ezután sem álltak le. A győriek továbbra sem találták a hatos fal ellenszerét, ráadásul szerencséjük sem volt, a Dunaferr még tovább növelte a két csapat közti különbséget és harminc perc után már tizennégy góllal vezetett.

Bár a második játékrészben az addig remeklő Stochlt lecserélte Kolics János edző, Miklert sem állították túl nehéz feladat elé a győri próbálkozások. A 40. percre már 17 gól volt a két csapat közti különbség (27–10). Ez a továbbiakban sem csökkent, és a nagyszerűen játszó Katzirz, illetve Krivokapic vezérletével öt perccel a vége előtt már húszgólos volt a dunaújvárosi előny. Az utolsó öt percben a győriek már csak arra törekedtek, hogy húsz gólon belül maradjanak, s bár ez sikerült, mutatott teljesítményükre egyáltalán nem lehetnek büszkék.