2017. 04. 24. hétfő - György 3°C | 15°C Még több cikk.

Súlyos vereség

Tento-ETO–Pick-Szeged 17–31 (7–17) Győr, NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, az 1–6. helyért, 600 néző. V.: Oláh, Szelecz.
Tento-ETO: Tatai – Iváncsik, Bakos 4, Konkoly, Herbert 2, NYIKES 3, Kovács 1. Cs.: GERHÁTH (kapus), Horváth Sz., Horváth R. 2, Kányai, Szabó P. 3/3, Bősze 2. Edző: Tóth László.
Pick-Szeged: PULJEZEVIC – BERTA 5, Laluska 2, Doros, MEZEI 6, Bajusz 4/1, Matic 4. Cs.: PERGER (kapus), Buday 2/1, Vadkerti 1, EKLEMOVIC 6, Kotormán 1, Ilyés. Edző: Dragan Djukic.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2. Kiállítások: 6, ill. 6 perc.

Az alapszakaszban alaposan megizzadt a Pick-Szeged Győrött, így várható volt, hogy csakúgy, mint egy hete a Dunaferr, a listavezető is motiváltan lép pályára. Ennek eredményeképpen hamar megnyugtató előnyre tettek szert a vendégek (0–4).

A győriek első góljukat a hétméteresekre tartogatott, sérült Szabó révén szerezték büntetőből. Ez sem lendített azonban sokat a győriek játékán, akik egyáltalán nem találták ellenszerét a magas szegedi védőfalnak. Olykor kifejezetten reménytelen vállalkozásnak tűnt a Tento-ETO gólszerzése. A szegediek ezt kihasználva szépen elhúztak, s a szünetben már tíz gólt volt a javukra.

Fordulás után sem sokat változott a játék képe, egy-egy kisebb szakaszt leszámítva a zöld-fehérek csak tisztes távolból figyelték az éllovas Szegedet, mely könnyedén lőtte góljait. A játékrész második felében Tóth László ismét meglépte a kapus-mezőnyjátékos cserét támadásban. Ez sem segített a hazaiakon, a vége súlyos vereség lett.
Tóth László: – Púposra vertek bennünket, amihez néhány játékosom, mint például Iváncsik és Konkoly teljesítménye is nagyban hozzájárult.
Dragan Djukic: – A csapat bizonyította, hogy így is tud játszani. Az alapszakaszbeli mérkőzésből sokat tanultunk.

A válogatott pontot szerzett Lengyelországban

A magyar labdarúgó-válogatott harmadik mérkőzésén sem kapott ki Európa-bajnoki… Tovább olvasom