2016. 12. 07. szerda - Ambrus -4°C | 3°C

Stuttgart-ETO FC 2-1 (2-1)

Labdarúgás - A Győri ETO FC a német Bundesliga egyik meghatározó csapata ellen játszott idegenben szoros meccset, az UEFA-kupa selejtezőkörének második fordulójában. A találkozót a Stuttgart kezdte jobban, az ETO azonban még az első félidőben szépíteni tudott. Izgalmas lehet a győri visszavágó.
93. perc: Vége! A Győri ETO FC idegenben 2-1-re kikapott a Stuttgarttól, így még nem dőlt el a továbbjutás. Ilyen játékkal, hazai pályán nem reménytelen a mieink helyzet. Szép volt fiúk!

92. perc: Gomez és Hitzlsperger is lő. Kevés sikerrel.

85. perc: Mi is cserélünk. Jakl helyett Pákolicz a pályán.

81. perc: Hármas csere a hazaiaknál.Bastürk helyett Hitzlsperger, Lanig helyett Pardo, Marica helyett pedig Fischer jön.

80. perc: Egy szöglet után Bastürk lő fölé.

Fotó: Imre Mátyás

78. perc: Simak szabadrúgása megpattan a sorfalon. Sasa véd.

77. perc: Két Kovács Zoltán a Pályán. Bajzát megy le.

76. perc: Egyre nehezebb tartani a hazaiakat. sorra alakítják ki a helyzeteket. Gól azonban nincs.

68. perc: Gomez az oldalhálóba lő.

64. perc: Marica félfordulatból lőtt. Nem sokkal ment mellé.

55. perc: Összekapta magát a Stuttgart. Előbb Gomez, majd Bastürk lövését ússzuk meg.

50. perc: Bátran kezd az ETO. Bajzát beadását fejelte a kapu mellé Józsi.

46. perc: Kezdődik a második félidő. Cseréltünk. Völgyi helyett jön Nikolov.

Vége az első félidőnek. A Stuttgart esélyeshez méltóan kezdett hazai pályán. Gyorsan megszerezték a vezetést, majd hozzásegítettük őket a második gólhoz is. Az ETO nem zuhant össze, a félidő végén Böőr szépített.

45. perc: Győri góóóóól!Jäkl vette el a labdát Hilberttől, Böőrnek passzolt, ő meg tizennyolról bevarrta! 2-1!

42. perc: Néha mi is támadgatunk...Szöglet után Józsi elé került a labda, a lövése lepattant a védőkről.

38. perc: Marica lő, Sasa véd. Aztán Böőr válaszol, 18 méterről zúzza rá, Lehmannak nem gond.

35. perc: Ezt összehoztuk...Óriási védelmi hibából szerzett gólt a Stuttgart. Kovács utolsó emberként vétette el Sasa passzát. Marica köszönte, majd bevágta. Nem szép egy olyan játékostól, akinek ráadásul női neve van. 2-0!

A védelem érdekes összeállításban szerepel. Tokody megint szélsőhátvédet játszik. Ezt az utóbbi bajnokikon már tesztelte Egervári Sándor. Eddig nem ezen múlik, hogy a Stuttgart vezet.

25. perc: Kovács Zoli keménykedett Gomezzel a tizenhatoson belül. Megúsztuk a büntetőt. Bastürk megpattanó lövése szögletre ment.

22. perc: Simak végezhetett el szabadrúgást a kaputól 18 méterre. Mellé csavart.

20. perc: Jó lesz figyelni a szögleteknél. Simak tekeri középre. Stevanovic csak kiöklözni tudja a labdát.

16. perc: Lehmannak akadt egy kis dolga. Bajzát beadását hútzza le.

14. perc: Nincs olyan szerencsénk, hogy ezt is megússzuk. Simak szöglete után Tasci bólint. 1-0.

13. perc: A szép nevű Marica lő, nem éppen úgy mint egy nő. Sasa véd nagyot.

9. perc: Az utóbbi percekben stuttgarti fölény. Gomez jobb oldali bepasszt követően Simak bénázott. Köszönjük.

3. perc: A bajnokikon megszokotthoz képest kevesen látogattak ki a stadionba a Győr elleni meccsen. Elővételben a hírek szerint 5000 jegy kelt el. Most nincsenek többen hétezernél. Közel kerültünk a németek kapujához:
Bajzát rohamozott a bal oldalon, beadását szögletre rúgták a védők. Böőr került lövőhelyzetbe. Les miatt kifelé szabadrúgás.

1. perc: Elkezdődött a meccs. A Stuttgart a Lehmann- Hilbert, Tasci, Osorio, Magnin- Bastürk, Khedira, Simak, Lanig- Gomez, Marica csapattal vonult a pályára.

A mieinknél Sztevanovics-Tokody, Bank, Supic, Völgyi- Kovács, Jäkl, Koltai,Józsi- Böőr, Bajzát kezdett.

Szerdán a délelőtti órákban megérkezett Stuttgartba a Győri ETO FC küldöttsége, amelyet verőfényes napsütés és huszonkét fokos meleg fogadott Baden-Württemberg tartomány székhelyén. A győriek egy „kissé" zokon vették, hogy – a nemzetközi szokásoktól eltérően – a házigazda VfB Stuttgarttól viszont senki sem fogadta a küldöttséget sem a repülőtéren, sem a szállodában.

Aztán a csapat üdvözlésére a hotel halljában megjelenő Zsiray László, győri származású, harminckét éve a sváb fővárosban élő menedzser elújságolta, hogy a VfB szerdán délelőtt tartott sajtótájékoztatóján Armin Veh, a ha-zaiak mestere kijelentette, semmit sem tud az ETO-ról. Annyit tett hozzá a német edző, állítólag súlyos vírusfertőzésen esett át a győri csapat, de nem tudják, ez megfelel-e a valóságnak.

Azt, hogy errefelé egy magyar csapatot nem vesznek elég komolyan, az is bizonyítja, hogy az ETO hiába küldte el előre írásban a kívánt étrendet, a Hilton Garden Inn Stuttgartban délben mégsem azt tálalták fel a csapat részére.

A történtek fényében Egervári Sándor, a győriek vezetőedzője a játékosok becsvágyára is épít a ma esti mérkőzésen. Azt reméli, a németek kétségkívül nagyobb játéktudását ezzel is ellensúlyozni lehet. Szeretnének olyan eredményt elérni, amellyel a két hét múlva esedékes győri visszavágó nem csupán formalitás lesz.

Az ETO-ban biztosan nem játszik a bordatörést szenvedett Stark Péter, valamint a régóta sérült Eugene Fomumbod.

Remélhetőleg a győriek hazafelé is ilyen vidámak lesznek. A felvételen Nikolov Balázs, Józsi György, Kovács I Zoltán és Böőr Zoltán.

Dr. Mohácsi János csapatorvos a kameruni középpályásról elmondta, hogy a bokájában levált egy porcdarab és a hétvégén Székesfehérváron dr. Apkarovits Géza megoperálja a lábát. A műtét után várhatóan hat hétig nem szerepelhet az együttesben. Elutazott ugyan Stuttgartba a Zestafoniban kiállított Pintér Attila is, ám ő egymeccses eltiltása miatt biztosan nem lép pályára. A második mérkőzésen azonban számít a játékára Egervári Sándor, ezért most testközelből veheti szemügyre az ellenfelet.

Este az UEFA-kupa-találkozó színhelyén tartott edzést az ETO, ahol a hírek szerint inkább nagyképű, mint csupán magabiztos ellenfél fogadja a zöld-fehéreket a nemrégiben Gottlieb Daimler Stadionról Mercedes Benz Arénává átkeresztelt létesítményben. A keresztelő egyébként átépítéssel is jár, amelyet jövőre kezdenek meg és még korszerűbb lesz a számunkra így is lenyűgöző létesítmény.
A VfB-ben ma nem játszik a nyáron a Chelsea-től vásárolt holland Khalid Boulahrouz, a német válogatott, a klub újdonsült csapatkapitánya, Thomas Hitzelsperger, valamint a brazil Cacau sem. A korábbi hírekkel ellentétben szerepet kap viszont a nemrégiben még sérült török Bastürk, valamint a cseh Jan Simak. A tavalyi Bundesliga-bajnok névsora így is rendkívül erősnek tűnik, bár a szurkolók hangorkánjától viszont nem kell tartani. Elővételben csupán 5000 jegy fogyott el és 10–15 ezer nézőnél biztosan nem lesznek többen a stadionban.
Egy biztos, csütörtökön este így is nagyon nehéz összecsapás vár az ETO-ra.

• 15. Kendeffy 2008. augusztus 15. 08:48
    „Ok. Most már nekem is sikerült vennem jegyet a neten.”
  • 14. latakacs 2008. augusztus 14. 22:07
    „Az ETO honlapján én már a hét elején megvettem a jegyem a visszavágóra, csak nézni is kell, nem csak látni. A neten még a helyemet is ki tudom választani előre, tuti, hogy nem ázok el eső esetén. A vásárláshoz "dombornyomott bankkártya szükséges, regisztráció nem.

Mindenki a visszavágóra, még nem lefutott a meccs! Láttátok az arcukat a fritzeknek?

Hajrá ETOOOOO!!!!”
  • 13. nmt 2008. augusztus 14. 20:53
    „így van! Ilyenkor mindegy, hogy ki kinek drukkol, teljesen mindegy, hogy Debrecen, MTK, Fradi vagy Győr, ha magyar, én drukkolok neki. Szép eredménye a kinti 2-1, én kint leszek a stadionban. Szintúgy remélem, hogy telt ház lesz. Tényleg, hol lehet jegyet venni? Az ETO honlapján még mindig a grúzok elleni meccsre hirdetik a jegyet... Hajrá, ETO!”
  • 12. kendeffy botond 2008. augusztus 14. 20:49
    „Gratulálok! Remélem, hogy telt ház lesz a visszavágón! Hol lehet jegyet venni?”
  • 11. endre8814 2008. augusztus 14. 20:48
    „Hányásom van azoktól,akik még ilyenkor is ellendrukkerek,ANTImagyarok!!!Igen is jár a tisztelet minden sportolónak az ellenfél részéről,tudástól független!Hajrá,Győr,hajrá Püski! Ja,és köszi a soproni hozzászólónak!!!”
  • 10. Egy ember 2008. augusztus 14. 20:28
    „Szerencsére nem kell szégyenkezni!
    Sok ellenszurkolónak nem jött be! Hajrá ETO !”
  • 9. tg 2008. augusztus 14. 20:21
    „2:1 lett”
  • 8. Cancer 2008. augusztus 14. 19:49
    „Igy van, hajra ETO!”
  • 7. Sorpony 2008. augusztus 14. 18:42
    „Drukkertársaim!
    Hát már a spotban, a szurkolásban is ilyen közönségesek vagyunk?
    Javasolom, közösen nagyon szégyeljük magunkat!
  • 5. dartwader 2008. augusztus 14. 16:29
    „A Győző legalábbis a testközellel "beletrafált...". Így fogalmaz 1 újságíró ? Pedig amúgy nem rossz újságíró !! Mi viszont balekoknak számítunk. A 2-es hozzászlónak: még örüljenek ha a WC-nem nekik kell majd pucolni... Ki se kellett volna utazni, úgyis tudjuk a végét. De esetleg ha megeggyeznek a tippmixen meg hasonlókon nagyot lehet "fogni" egy ottani 0:7-el és 1 itthoni döntetlennel vagy 2:0 -al. Sok sikert Győr, meg annak ki sokat tud vagy hallott.”
  • 4. Fjó 2008. augusztus 14. 16:18
    „Soproniként sok sikert kívánok az ETO-nak! A cikk tényszerűsége elgondolkodtató. Ez a Stuttgart nem olyan félelmetes. Egy Reál Madrid, vagy Chelsea elzavarná őket gyufáért. Bár a magyar focisták sem keresnek keveset a magyar béreket figyelembe véve, azonban a német milliomos profikkal nem lehetnek pariba.Hacsak nem lesz foganatja Egervári edző kérésének. A labda gömbölyű,csak végre hinnék is el a magyar játékosok.A női kézisek megmutatták a példát,csak kövessétek őket. Hajrá ETO!”
  • 3. hunenkonig 2008. augusztus 14. 15:30
    „"Testközelböl veheti szemügyre az ellenfelet" ???
    Ne röhögtess mán !”
  • 2. Egy ember 2008. augusztus 14. 13:17
    „Te is csak a SZTÁROKNAK köszönsz! Neked remélem senki! Gyengébb csapatban játszókat is lehet emberszámba venni! Ennyit rólad !”
  • 1. bayern 2008. augusztus 14. 09:04
    „mit képzeltek, kik vagytok ti? étlap, köszöntés? a világranglista 70 akárhányadik magyar bajnokság jelenlegi utolsó helyezettje vagytok. olyan magyar(?) labdarúgok(?) akik az elmúlt években, évtizedekben nem értek el SEMMIT! Jó lenne helyre tenni az értékeket és szépen csendben elfoglalni a szállodát és elropogtatni reggelire a bratwurstot, sváb pereccel.”

Súlyos vereség a szlovákoktól

Kosárlabda - A magyar női kosárlabda-válogatott súlyos, 66-47-es vereséget szenvedett a szlovákok… Tovább olvasom