2017. 07. 20. csütörtök - Illés 19°C | 34°C Még több cikk.

Sprintereink továbbléptek

Esővel fogadta München a 18. atlétikai Európa-bajnokság első napjának versenyzőit, köztük a soproni és a győri sprintert, akik viszont nem hagyták magukat zavartatni az időjárástól.

(illusztráció)
Dobóink közül is csak a súlylökőket zavarhatták a külső körülmények, mert a selejtezőben nem tudták megdobni a kijelölt szintet és nem jutottak a döntőbe. A három magyar kalapácsvető, Annus Adrián, Kiss Balázs és Gécsek Tibor azonban nem bízott semmit a véletlenre, mindegyikük túldobta az igen magasra (79 méterre) kitűzött selejtezőszintet és mindhárman ott lesznek a versenyszám szerdai döntőjében.

Az igen zsúfolt első napon (reggel 9-től este 10-ig zajlottak a versenyek) a magyar küldöttségből a 400-as Szeglet Zsolt volt a „legfrissebb". Az idei európai ranglistán nyolcadik, az Egyesült Államokban tanuló győri futó 46,23 másodperccel, tizedikként biztosította helyét a szerdai elődöntőben. Méghozzá úgy, hogy remek iramban futotta előfutamját, s a végén már csak arra ügyelt, hogy a továbbjutást biztosító első három között legyen. Pt a soproni Németh Roland követte, aki férfi 100 m-en remekelt az előfutamban, hiszen futamgyőztesként (10,25 mp) jutott az esti középdöntőbe.

S miközben a távgyalogló Fernandez révén a spanyolok megszerezték az EB első aranyérmét, női 100 m-en a magyar bajnok Szabó Enikő kiesett a további versenyből, 11,62 mp-es eredménye nem volt elég az elődöntőbe jutáshoz.
Annál remekebb alakítása volt a férfi 100 m-es középdöntőben Németh Rolandnak, aki 10,32 mp-es eredménnyel második helyen jutott tovább, nála csak a brit Campbell volt gyorsabb a középdöntő e futamában.