2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

SportM Kupa: A Jánossomorja jutott a döntőbe

Izgalmas mérkőzésen Drobnitsch és Szalka góljának köszönhetően 2-1-re győzött a Jánossomorja együttese a Töltéstava ellen a SportM Kupa elődöntőjében. A töltéstaviaknál Lancerdorfen volt még eredményes a találkozó hajrájában.

A két Győr-Moson-Sopron megyei csapat közül 2-1-es győzelmének köszönhetően a Jánossomorja együttese jutott a SportM Kupa döntőjébe. A mérkőzésen a Töltéstava végig remekül küzdött, de az esélyesebb csapat jutott tovább.

Az első félidő elején a megyei első osztályú Jánossomorja együttese játszott mezőnyfölényben az ellentámadásokra berendezkedő Töltéstava ellen, és a találkozó 17. percében Drobnitsch leleményes szabadrúgásának köszönhetően sikerült is megszerezniük a vezetést.

A bekapott gól után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a töltéstavaiak, főként távoli lövésekkel próbálkoztak, de a szünetig nem sikerült bevenniük Bári kapuját.

A második játékrészben a Töltéstava igyekezett ledolgozni a hátrányát, de Szalai gyönyörű góljával a Jánossomorja tovább növelte az első félidőben megszerzett vezetést.

A folytatásban mindent egy lapra feltéve támadtak Hiba Ferenc tanítványai. A találkozó 88. percében Lancerdorfen gyönyörű góljával sikerült is szépíteni, de újabb találatot már nem láthattak a nézők, így a Jánossomorja jutott SportM Kupa döntőjébe.

JÁNOSSOMORJA - TÖLTÉSTAVA 2-1 (1-0)

Szusza Ferenc Stadion. Vezette: Zierkelbach (Kobács P., Verpászi)

JÁNOSSOMORJA: Bári - Kompis, Szalai Zs., Fuhrmann, Winter (Cseri, a szünetben) - Hegedűs, Drobnitsch, Szalka, Szabados (Sebők 66.)– Csányi, Szeitz (Herczeg, a szünetben). Vezetőedző: Drobnitsch Tamás.

TÖLTÉSTAVA: Csiszár – Téglás, Wunderlich, Nátz (Poór 72.), Rozsos - Lanzerdorfen, Kurucz (Szalai, a szünetben), Kiss Z. (Nagy G. 62.), Takács G. – Bősze, Gulyás. Vezetőedző: Hiba Ferenc.

Gólszerző: Drobnitsch (17.), Szalka (57.) ill. Lancerdorfen (88.)

Sárga lap: Fuhrmann (59.), Takács G. (77.), Herczeg (82.), ill. Téglás (58.), Szalai (78.)

Edzői értékelések:

Drobnitsch Tamás: - A mérkőzéssel nem voltam elégedett, de a továbbjutás a lényeg. A döntőben remélem sokkal jobban fogunk játszani.

Hiba Ferenc: - Kicsit talán görcsösebben játszottunk a kelleténél, de a játékosok mindent megtettek a győzelemért. Sajnos így is a Jánossomorja jutott a döntőbe.

Vége a mérkőzésnek!

88.p. Lancerdorfen a bal oldali tizenhatos sarka körrnyékén jobb lábbal hatalmas gólt lőtt a kapu bal felső sarkába.

Szépített a Töltéstava!!! 2-1

82.p. Az első félidőben egy lapot sem adott a játékvezető, most Herczeg szabálytalankodott sárga lapot érően.

78. Egyre több a sárga lap, ezúttal Szalai kapta.

77.p. Takácsa kapott sárga lapot Szalka felrúgásáért.

72.p. Rozsos helyett Poór lépett pályára.

62.p. Nagy helyére Kiss érkezett.

59. p. Fuhrmann is sárga lapot kapott kezezésért.

58.p. Téglás kapott sárga lapot.

57. p. Újabb jánossomorjai gól - 2-0. Szalka cselezte ki gyönyörűen Téglást, majd nyolc méterről lőtt jobb lábbal laposan a kapu jobb sarkába.

54. p. Kiss Zoltán jobb oldali beadása veszélyesen csavarodott a középen érkező Nátcz felé, de a labda érintés nélkül az alapvonalon túlra gurult ki.

53. p. Az első félidőhöz képest nyíltabban játszik a Töltéstava együttese, de helyzetet nem sikerült kidolgozniuk.

Cserélt Hiba Ferenc is, Koroczot Szalai Péter váltotta a Töltéstavában.

A vezetés ellenére kettős cserére szánta el magát Drobnitsch Tamás, a Jánossomorja vezetőedzője. Winter helyett Cseri, míg Szeitz helyett Herczeg lépett pályára.

Elkezdődött a második félidő!

Jánossomorja - Töltéstava 1-0

Vége az első játékrésznek!

43.p. Gulyás lőtt éles szögből laposan a kapu közepe felé, de Bári könnyedén fogta a labdát.

40.p. Szép töltéstavai támadást követően Takács Gábor lőtt 18 méterről estében, bal lábbal kevéssel a kapu jobb oldala mellé.

34.p. Újabb távoli próbálkozás a Töltéstava együttesénél. Kurucz 25 méteres lövése a kapu közepe felé tartott, de Bári ismét hárítani tudott.

31.p. Bősze próbálkozott 24 méterről jobb lábbal, de Bári könnyedén fogta a labdát.

25.p. Az elmúlt percekben kigyenlített játékot láthattak a nézők, egyelőre az iramra sem lehet panasz.

21.p. Gulyás 18 méteres lövése centikkel ment el a kapu bal felső sarka mellett.

Drobnitsch a tizenhatos bal oldali vonalánál, éles szögből elvégzett szabadrúgást Csiszár csak a gólvonal mögött tudta elérni a labdát, így a játékvezető jogosan megadta a találatot.

17.p. Vezet a Jánossomorja! Gólszerző: Drobnitsch.

13.p. Hegedűs 12 méteres lövése a kapu közepe felé tartott, de Csiszár könnyedén hárítani tudott.

10.p. Hiba Ferenc, a Töltéstava vezetőedzője a mérkőzés elején elmondta, hogy főként a gyors ellentámadásokra rendezkednek be.

8.p. A találkozó elején a jánossomorjai együttes birtokolta többet a labdát, de komolyabb helyzetet nem siekrült kidolgozniuk.

5.p. Jánossomorja végezhetett el szögletet a bal oldalról, de a töltéstavai védők tisztázni tudtak.

1.p. A Töltéstava együttese kezdte a mérkőzést! A Jánossomorja csapata kék mezben, míg a Töltéstava piros szerelésben lépett pályára.

Szerda délután a Sport M-kupa elődöntőjében két megyei együttes játszik a budapesti Szusza-stadionban. A Jánossomorja és a Töltéstava csapata mérkőzik meg a döntőbe jutásért a korábban Szabad Föld-kupának nevezett sorozatban.

A Magyar Kupában legjobban szereplő négy amatőr gárda küzdhet meg egymással. A Jánossomorja a Töltéstava csapatával, míg a másik ágon a zalai Tarr Sprint és a baranyai Bóly méri össze erejét.

A jelenlegi megyei I. osztályú Jánossomorja egyébként korábban – 1998-ban – már elhódította az akkor még Szabad Föld-kupát. A csapat ebben a sorozatban a Vépet, a Tanakajdi TC-t és a Sárvárt is legyőzte, s a 4. fordulóban a Győri ETO FC állította meg.

„Nem lebecsülve a Töltéstavát, amelyet tavaly már egyszer legyőztünk, bízom benne, hogy mi leszünk ott a május elsejei fináléban. Elvárás, hogy legalább egy góllal többet rúgjunk, mint a Töltéstava" - fogalmazott Kiss Sándor, a jánossomorjai klub elnöke.

A megyei II. osztályú Töltéstava előbb a Nemesszalók, majd hatalmas meglepetésre a Pápa B csapatát is kiejtette a Magyar Kupából, végül a 3. fordulóban szoros meccsen maradt alul a Veszprémmel szemben.

„ Le akarjuk győzni a Jánossomorját és meg akarjuk nyerni a Sport M-kupát. Így állunk hozzá a mérkőzéshez, amelyre nagyjából ötven-hatvan szurkolónk kísér el minket" - mondta bizakodva Nagy Attila, a Töltéstava elnöke.

A mérkőzésről online tudósítást adunk 15:30-tól.

• 1. Szitu 2012. április 11. 14:56
    „Ha már sportoldalt szerkeszt valaki,akkor evlárhaó lenne némi ismeret is,nem csak kimásolni más lapok napokal ezelőtti cikkeit. A másik ágon nem mérkőzik már senki,ugyanis a Bóly tegnap döntetlen után 11-esekkel a döntőbe jutott a Vidi-MTK meccs előmérkőzéseként. Ennyi.