2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Sportlövő VB: Boros aranyérmes!

Sportlövészet - A győri Boros László aranyérmet szerzett a junior férfiak 50 méteres 30 plusz 30 lövéses számában a finnországi futócéllövő világbajnokságon.

A magyar versenyző 587 körös teljesítménnyel nyerte meg a viadalt. Boros László korábban két ezüstöt is begyűjtött a Heinolában zajló vb-n.

Korábban

A juniorok között újabb ezüstérmet szerzett Boros László, a Győri Patent LK versenyzője a finnországi sportlövő-világbajnokságon.

A győriek tehetsége a futócéllövők robbanófegyveres, 50 méterről leadott, 40 vegyes lövéses számában teljesített 385 köregységgel lett második. Az első helyen az orosz Yuri Dovgal 389 körrel végzett, míg a dobogó harmadik fokára a szintén orosz Mikhail Azarenko (381 kör) állhatott fel.

Boros a világbajnokság első napján légfegyverrel 10 méteren a negyven vegyes lövéses számban 6., a folytatásban a 30+30 lövéses számban ezüstérmet szerzett.

• 2. Vné 2009. augusztus 30. 15:49
    „Gratulálunk a Lackó sikereinek ezüst és az aranyérmeknek .Szomszédom volt sajnos elköltöztek !”
  • 1. látó55 2009. augusztus 30. 09:43