2017. 04. 25. kedd - Márk 10°C | 21°C Még több cikk.

Sportlövészet - Négy győri aranyérem az ob-n

Százhalombattán rendezték a 10 méteres sportlövő országos bajnokságot. A futócéllövőknél folytatódott a győri dominancia.
A szombati 30+30 lövéses számban a győriek világ- és Európa-bajnoka, Sike József 572 köregységgel lett aranyérmes, megelőzve a szintén győri Boros Lászlót, aki 568 köregységet teljesített. A bronzérmet a válogatott harmadik tagja, a szentendrei Tasi Tamás szerezte meg, a győriek harmadik versenyzője, ifj. Laczik Zsolt 529 köregységgel a hetedik helyen végzett. Mindez azt jelentette, hogy csapatban a Győri LK lett az aranyérmes.

A vasárnapi 40 vegyes lövések már Boros Lászlónak sikerültek jobban, a győri sportlövő 383-as köregységgel lett országos bajnok. Sike József ezúttal bronzérmet érően célzott, a második helyet Tasi Tamás szerezte meg, ifj. Laczik Zsolt 359 köregységgel hatodik lett. Nem is volt kétséges, hogy csapatban ebben a számban is a győriek állhattak a dobogó legmagasabb fokára, maguk mögé utasítva többek közt a két szentendrei triót.

„A fiúk hozták a kötelezőt és jól teljesítettek, ami mindenképp biztató az arnhemi Európa-bajnokság előtt" – mondta érdeklődésünkre a Patent Győri LK vezetőedzője, Laczik Zsolt.

Eredmények

férfiak, futócél, 30+30 lövés: 1. Sike József (Patent Győri LK) 572 köregység, 2. Boros László (Patent Győri LK) 568, 3. Tasi Tamás (HKLK Szentendre) 567.
Férficsapat: 1. Patent Győri LK (Sike József, Boros László, ifj. Laczik Zsolt) 1707, 2. HKLK Szentendre B (Tasi Tamás, Bándi Attila, Péni István) 1623, 3. HKLK Szenterndre A (Kelemen Zsolt, Fodor László, Lokody Imre) 1517.
40 vegyes lövés: 1. Boros László (Patent Győri LK) 383, 2. Tasi Tamás (HKLK) 381, 3. Sike József (Patent Győri LK) 375.
Férficsapat: 1. Patent Győri LK (Sike József, Boros László, ifj. Laczik Zsolt) 1117, 2. HKLK Szentendre B (Tasi Tamás, Kelemen Zsolt, Bándi Attila) 1072, 3. HKLK Szentendre A (Péni István, Harmath András, Lokody Imre) 1016.