2016. 09. 29. csütörtök - Mihály 13°C | 24°C

Sorozatban hetedszer: Az Audi ETO nyerte a Magyar Kupát!

A női kézilabda Magyar Kupa döntőjében a Győri Audi ETO KC izgalmas meccsen legyőzte a Debrecent. A bronzérmet a Vác ellen győztes Alcoa szerezte meg.
DEBRECENI VSC - GYŐRI AUDI ETO KC  21-29 (14-12)
Női kézilabda Magyar Kupa-döntő

DVSC: Triffa, Kiss É. (kapusok), Bogdanovics 2, Bognár 1, Borbás, Csáki 1, Dakos 5, Hornyák D. 2, Juhász 4, Kazai 2, Mörtel, Slakta 2, Sopronyi 2, Szabó V., Szilágyi, Varsányi.

Győri Audi ETO KC: Haraldsen, Pálinger (kapusok), Bradeanu 6 (3), Görbicz 5 (1), Gros 3, Hornyák Á., Kovacsics 1, Kurucz, Mayer 2, Mraviková 3, Orbán, Szölösi, Spiridon 2, Vérten 7.

kiállítás: 12, illetve 6 perc.
hétméteres: 4/0, illetve 6/4.

Minden a győriek sikerét jelezte előre a hazai pályától a teljes bajnoki és MK-sorozatban százszázalékos mérlegig. A tizedik percben ennek megfelelően már 5-2-re vezetett a BL-elődöntő főpróbáján az ETO, és látva a hazaiak lendületét, a DVSC a 13. percben, 7-3-nál időt kért. Ezután csökkent a különbség, és a 21. percben jött az egyenlítés a kényelmessé váló Győr ellen. A szünetig tovább hajtott a hihetetlenül lelkes Debrecen, és kétgólos előnnyel vonulhatott pihenőre.

A fordulás után a vendégek egy kettős emberhátrányt kivédekeztek, ám gólt csak hét perc elteltével tudtak dobni. Fej fej mellett haladt a két együttes, és a 39. percben megint a Győrnél volt az előny (16-15). A Debrecen időt kért, mert támadásban nagyon leállt, két hetest is rontott gyors egymásutánban.

Újra magára talált az ETO, és a hátralévő közel negyedórában nem ismert pardont fokozatosan fáradó riválisával szemben. Folyamatosan nőtt a különbség, és végül nyolc góllal győzött az esélyesebb házigazda. A Győr ezzel sorozatban hetedszer győzött a kupában, ez a bravúr még egyetlen csapatnak sem sikerült.

A négyes döntő legjobb játékosának a győri Görbicz Anitát választották. A legjobb kapus Triffa Ágnes (Debrecen) lett, a torna gólkirálynője pedig Kristina Triscsuk (Alcoa) lett tizenhat találattal.

Konkoly Csaba: – Sokat dolgoztunk ezért a sikerért, mellyel az idei célkitűzések közül egyet teljesítettünk. Az eredmény egy kicsit csalóka, az utolsó percekben vált ilyen naggyá a különbség. Az első félidőben nagyon nem találtuk a ritmust, túlságosan is megnyugodtunk a négygólos előnynél. A szünetben egy kicsit „ismételtünk", megbeszéltük, mit is kellene csinálni. Az mindenképpen figyelmeztető, hogy hosszabb kihagyást nem engedhetünk meg magunknak, mert most nem lett ebből baj, de a Larvik ellen kiderült, hogy végzetes is lehet.

Hornyák Ágnes: – Nehezen kezdtünk, az első félidő után a szünetben kaptunk egy kis fejmosást, s utána helyreállt a világ rendje, s a második félidő már úgy alakult, ahogy előzetesen szerettük volna.

Görbicz Anita: – Az első félidőben a védekezésünk nem működött, kissé fáradtak voltunk, az elődöntő még ott volt a lábakban. Tudtuk, hogy kemény meccs lesz, s nagyon boldog vagyok, hogy nyertünk. Többen kérdezik, ugyanúgy örülök-e a kupasikernek, mint korábban, elvégre ez már-már kötelező. Én nem szeretem ezt a szót, ráadásul nagyon keményen megdolgozunk azért, hogy ilyen erősek legyünk. Mindent egybevetve ugyanolyan érzések vannak bennem, mint mikor az első kupagyőzelmeket szereztük.

Aurelia Bradeanu: – Az első félidőben sokat hibáztunk, de a másodikban feljavultunk, s sikerült megfordítanunk a mérkőzést. Nagyon boldog vagyok, hogy mind a hét győri kupagyőzelemnek részese lehettem.

Simona Spiridon: – Ötödik alkalommal nyertem Magyar Kupát, mely talán a vártnál nehezebben született meg, de a lényeg, hogy meglett.
A hetedik Magyar Kupa-elsőségét ünnepelhette a győri csapat. Fotó: Krizsán Csaba

60. perc: Hét másodperccel a vége előtt MAyer állítja be a végeredményt. 21-29.

59. perc: Hét gól az ETO előnye. Mayer és Mravikova szerezték az utóbbi két gólt. 21-28.

53. perc: Kazai lő a bal szélről a rövid oldalra. Lunde lemarad. 19-24. Görbicz megy ki két percre.

52. perc: Vérten indulhat. Ez is gól. 18-24.

51. perc: Szinte minden labdával Dakost keresik a társak a Debrecen támadásaiban. Ha eljut a labda a beállóhoz, akkor általában gól a vége. 18-23.

50. perc: Játszik az ETO! Összezuhant a Debrecen. Vérten megy át könnyedén a védőfalon. 17-23.

48. perc: Sopronyi, Spiridon, Görbcz, Bradeanu, és újra Bradeanu sorrendben a góllövők. 17-22.

43. perc: Dakos harcol ki egy büntetőt. Bogdanovic ejtését leszedi Lunde.
42. perc: Sokáig jár a labda a debreceni akcióban, végül megtalálj a passz beállóban Dakost. Gól. 16-17.

41. perc: Görbicz kap jó zárást. Gól. 15-17. Összeállt a hazai védekezés. A Debrecen 11 perc alatt egy gólt szerzett a második félidőben. Köstner Vilmos kért időt.

39. perc: Kazait állítják ki. Bradeanu belövi a hetest. 15-16.

38. perc: Mravikova-gól. 15-15. Lunde hetest véd!

37. perc: Bradeanu egyenlít hetesből. 14-14. Juhász pörget lazán Lunde kapujába. 15-14.

33. perc: Kettős emberelőny. Sopronyi is kiáll.

32. perc: Emberelőnyben az ETO. Bogdanovicot küldik ki két percre.

31. perc:Elkezdődött a második félidő. Bradeanu máris gólt lő. 14-13.

30. perc: Újabb szépen kijátszott debreceni ziccer. Dakos egyedül középen. 14-12. Vége az első félidőnek. Kettővel megy a Loki.

29. perc: Pálinger indításából Vérten hozza fel egy gólra az ETO-t. 13-12.

28. perc: Juhász lövi ki a hosszú oldalt a bal szélről. 13-11.

27. perc: Dakos beállóból lő szép gólt. 12-11. Vezet a Debrecen.

26. perc: Indításból egyenlít Bogdanovic. 11-11.

25. perc: Görbicz büntetőjét védi Triffa! Dakost nem tudjuk tartani. Kiharcol egy gólt. 10-11.

23. perc:Vérten fut be a szélről. Görbicz passzából szerez gólt. 9-11.

22. perc: Pálinger véd. Vértené az indítás, és a gól. 9-10.

21. perc: Bogdanovic jut el lövésig Görbicz és Gros között. Egyenlít a Debrecen. 9-9.

20. perc: Hornyák Dóra bombáz a kapube távolról. 8-9.

19. perc: Triffa véd, és indít. Juhász hozza fel egy gólra a Debrecent. 7-8. Görbiczet próbálták ketten is lerántani, de így is eljutott a passz Spiridonhoz. Szép gól középről. 7-9.

17. perc: Mörtel hetesét védi Pálinger!

15. perc: Nem sokáig tartott a győri emberhátrány. Bognárt is kiállítják, de előtte még Vérten lő róla egy gólt. 5-8. Juhász első találatát szerzi. 6-8.

14. perc: Hornyák Dóra, Gros, Bognár, és Slakta is betalál. 5-7.

11. perc: Leindítás megint. Vérten a gólszerző. 2-6.

10. perc: Labdaszerzés után Mravikova indul, és lőhet ziccerből. 2-5.

9. perc: Kovacsics harcolt ki hetest. Görbicz a kapusba lövi a labdát.

7. perc: Bradeanu birkózott ki egy gólt középről. 2-4.

5. perc: Görbicz passzából Gros eredményes. 2-3.

4. perc: Slakta ejti át jobbszélsőből Pálingert. 2-2.

3. perc: Görbicz ritmusváltását nem tudja a fel lekövetni. 1-2.

2. perc: Gyorsan jár a labda a Loki támadásában. Hornyák zárja góllal az akciót. 1-1.

1. perc:Az ETO kezdte a meccset. Pálinger, Mravikova, Gros, Spiridon, Görbicz, Bradeanu és Vérten a pályán támadásban. Görbicz szerzi az első gólt hetesből. 0-1.

• 20. mc 2011. április 04. 12:16
    „Valóban a Sportklub volt a közvetítő, de a Digi csomagjában benne volt (van)”
  • 19. vanessa 2011. április 04. 12:09
    „szép napot!tévdések elkerülése végett,nem a digisport közvetitette a meccset hanem az rtl sportklubon volt a mecss”
  • 18. Discoboy 2011. április 04. 11:02
    „Én amint bekötötték a házba a Digit, azonnal lemondtam a Vidanetet. Olcsóbb is jobb is. A meccs nagyon jó volt. :)”
  • 17. nimpuq 2011. április 04. 08:48
    „Uuuuuuncsi!”
  • 16. alacska 2011. április 04. 08:43
    „Mégiscsak jó lenne megtartani Bradeanut ! Valaki vállalkozó / mint Hornyákot/ aki támogatja a csapatot megvehetné a játékjogát illetve finanszírozhatná, hogy a jövőben is a csapatban szerepeljen. Mióta tudja, hogy "nincs" csapata, ugyanolyan lelkesen játszik. Egyik legjobbja a csapatának- sajnálatos, hogy nem tudtak megegyezni. Szüksége van a csapatnak rá!!! Itt és most kérem- aki tud ebben lépni még talán nem késő, tegyen valamit!”
  • 15. 621 2011. április 04. 07:13
    „Kiegészíteném az mc által írottakat. Elsősorban is egyetértek a vidanet kritikájával, nem igaz, hogy nem lehetett volna leszerződni a digivel már korábban. Mivel számomra tv mostanában - és sokáig vszínűleg - a sportot jelenti, bizonyos érdeklődés után októberben váltottam a digire. Elsődleges oka az angol és olasz foci volt. Valami dupla-dual csomagot vettem, ami azt jelentette, hogy a négy tv-n igaz ugyanazon a csatornák vannak, de mindenki azt néz amit akar ezen belül.Tányéros, amibe minden hónapban 3300 Ft-t kell beletenni(!!??)..
    Így most szerencsém van-lett. Igaz így a német adók kiestek, -de hát valamiért valamit...mondtam akkor.”
  • 14. Gudianyu 2011. április 03. 21:23
    „Szép volt lányok, gratulálok!”
  • 13. háté 2011. április 03. 21:14
    „Szép volt lányok!--Hajrá ETO!”
  • 12. mc 2011. április 03. 21:04
    „Azért az furi lenne, hogy NET, kábeltv előfizetés mellé még egy tetves parabólást is fizetnem kelljen.
    A VIDANET mi <moderálva> nem teszi lehetővé a választás lehetőségét, itt, ahol olyan hálózatot tett magáévá, ami az átvételkor is lehetőséget adott alternatív előfizetési csomagokra.

A DIGIVEL, meg a UPCvel, meg a telefonmadzagossal egy a baj: lakáson belül minden készülék mögött ülő ugyanazt kell nézze. Tönkreteszi a demokráciát, mert a családban mindenkinek megvan a maga érdeklődési köre.

Persze a lényeg: KÖSZÖNJÜK ETO-s LÁNYOK!!!”
  • 11. Ddorf 2011. április 03. 20:39
    „így kell egy sportágat megszerettetni a nézökkel...
    Vajon a banki pénzes szféra fog majd beülni szurkolni?
    Na mindegy.”
  • 10. H.Gabi 2011. április 03. 20:14
    „mc, ez a 21.század:( ha nincs SportKlub-od és Digi-d, akkor le vagy sajnálva és nem nézheted a kedvenceid mérkőzéseit:(”
  • 9. csilluka68 2011. április 03. 17:54
    „Kicsit izgalmasra sikeredett ez a találkozó,de megérte végig izgulni.Így örömmel lehet énekelni hogy:
    ÚJRA JÁTSZIK A BAJNOK!”
  • 8. mc 2011. április 03. 17:33
    „Falusi kábeltv, amit felvásárolt a VIDANET, természetesen SPORTKLUB nincsen.
    Irány volt a fiamhoz, ott DIGITV-n láttam az utolsó 20 percet.”
  • 7. Hunicum 2011. április 03. 17:20
    „peti48!
    Tudjuk melyik csatorna adja, de szerinted hány győrinek jön be? A Vidanet legnagyobb kategóriájába vagyok és csak külön plusz pénzért fizethetek elő rá!”

• 3. mc 2011. április 03. 16:37
    „XXI.század. Nem nézem, olvasom. Ez ám egy sportág és kedvelőinek lesajnálása.”
  • 2. mc 2011. április 03. 16:26
    „Ilyen nincs. Azaz van.

A többtíz <moderálva> adó egyike sem közvetíti a női kézilabda döntőt.
    Az egyik sport csatorna olyan végtelen izgalmakat közveít, mint Gyirmót-PMFC mérkőzést.

Majd szétdurran az agyam. <moderálva>”
  • 1. Hunicum 2011. április 03. 15:32
    „Tíz góllal nyer az Audi ETO!”

Egy pont a bajnoktól: DVSC- Győri ETO FC 1-1

A bajnoki címvédő Debreceni VSC otthonában játszott döntetlent a Győri ETO FC csapata, az NBI 21.… Tovább olvasom