2017. 05. 27. szombat - Hella 13°C | 24°C Még több cikk.

Sorozatban a hetedik West Ham-győzelem

A West Ham győzelmével pontszámban beérte az angol bajnokság ötödik helyén álló Arsenalt, igaz az "Ágyúsok" egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak.
Marlon Harewood már a 10. percben bevette a Birmingham City japuját, majd a második félidő 17. percében duplázott a West Ham csatára. Harewood mesterhármasát ugyanabban a percben a Birmingham kapusa Maik Taylor akadályozta meg, történt, hogy a hazaiak tizenegyést Harewood vállalta ám a Birmingham kapusa kivédte a büntetőt. Három perccel később azonban mégis 3-0 állt az eredményjelző táblán Ashton találata után.

A West Ham győzelmével pontszámban beérte az angol bajnokság ötödik helyén álló Arsenalt, igaz az "Ágyúsok" egy mérkőzéssel kevesebbet játszottak. A West Ham United katasztrófálisan zárta az óévet és kezdte az újat, hiszen a karácsonyi időszakban négy mérkőzésen mindössze egy pontot szerzett a csapat. Az év meccsén a Chelsea nyert 3-1-re a West Ham otthonában és ezzel véget ért a csapat rémálomszerű sorozata.

Onnatól kezdve minden mérkőzését megnyerte a West Ham, hazai pályán győzték le a Fulhamet (2-1), a Blackburnt (4-2), a Sunderlandet (2-0) és ezúttal a Birminghamet (3-0). Ennél is fontosabb volt azonban a három idegenbeli győzelem, hiszen a Norwichot és az Aston Villát is 2-1-re győzták le hazai pályáján, majd következett február 1-én a Highbury-n aratott diadal, ahol az Arsenal ellen 2-0-ra és 3-1-re is vezetett a West Ham United...

West Ham United-Birmingham City 3-0 (1-0)
Gól: Harewood (10., 62.), Ashton (65.)