2017. 05. 26. péntek - Fülöp, Evelin 12°C | 22°C Még több cikk.

Soproniak a dobogón

Kerékpár - Sopronban rendezték a BMX-
krossz országos bajnokság első két fordulóját, ami egyben az osztrák–magyar bajnokság első két fordulója is volt.

A soproni BMX-esek eredményei, boys 8: Horváth Márk az első napon második, Pichler Igor a második napon harmadik lett. Boys 9–10: Sági Ádám mindkét napon első helyen ért célba, míg Forgács István az első napon lett bronzérmes. Boys 11–12: Bartal Ödön mindkét nap elsőként, Kelemen Botond másodikként zárt. Boys 13–14: Pichler Dániel egy első és egy második helyet szerzett. 17+: Prájczer Péter két első, Radasics Vilmos két második helyet szerzett. A második napon Mészáros Krisztián harmadik lett. Cruiser: Egyed Gábor az első nap első lett, Rozsenich Bence előbb harmadik, majd második helyen ért célba.

Amatőrök, 10 év alattiak: Bartal Zsófia két első, Forgács Tünde két második, Varga Benedek két harmadik helyet szerzett. 11–15 évesek: Kiss Martin mindkétszer első, Bális Marcell mindkétszer második, Németh Ádám mindkétszer harmadik lett. 16 éven felüliek: Trakszler Dávid két első helyet szerzett.

A Nyikos-kupát a 10 év alattiak között Sági Ádám nyerte Forgács István előtt. A 11–13 évesek között Bartal Ödön nyert, Kelemen Botond második helyezést ért el.

Vösendorfban rendezték meg a BMX-krossz osztrák bajnoksági futamot. Amatőr 8 év alattiak között mindkét napon Varga Benedek lett az első. A 9–10 éveseknél Bartal Zsófia csak vasárnap indult és még sérülten is második lett. (Az előfutamban elesett és az utána következő kerékpáros átment a testén.)

A licences versenyzőknél a 8 év alattiak között szombaton második lett Ozsgyán József, harmadik pedig Pichler Igor. Vasárnap Pichler a második helyen ért célba.

A 11–12 évesek között szombaton Bartal Ödön lett az első. A 13–14 évesek között Pichler Dániel első nap második lett, a második napon viszont az utolsó kanyarban elesett, noha versenyben volt az első helyért, így végül negyedik lett.

A 17+ korosztályban a sérülések játszották a főszerepet, Kelemen Botond csukló-, Igar Balázs kulcscsonttörése, Rozsenich Gábor bokaszalag-szakadása miatt nem indult.

Minden rekord megdőlt a bajnokságon

Kajak-kenu - Az elmúlt évtizedek legnépesebb és legsikeresebb maraton országos bajnokságát rendezték… Tovább olvasom